Dowody i paszporty z Polski dla Republiki ArmeniiPoprzedni artykuł 

W dniach 28-29 lipca br., w czasie oficjalnej wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Republice Armenii, przedstawiciele PWPW S.A. podpisali kontrakt na dostawę blankietów elektronicznych dowodów osobistych i książeczek paszportowych oraz wdrożenie systemu wydawania tych dokumentów w Republice Armenii. Polska firma wygrała przetarg pokonując konkurentów ze ścisłej światowej czołówki. Jest to kolejny kontrakt PWPW S.A. realizowany w tym kraju.

W listopadzie 2010 roku rząd Republiki Armenii ogłosił przetarg na wdrożenie w tym kraju kompletnego systemu wydawania paszportów biometrycznych oraz kart identyfikacyjnych. Do postępowania stanęło 8 firm. W finale przetargu komisja analizowała dwie najlepsze oferty - zwyciężyła propozycja Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Przedmiotem podpisanego kontraktu jest wdrożenie elektronicznego systemu wystawiania i personalizacji biometrycznych paszportów i biometrycznych dowodów tożsamości. W ciągu najbliższych pięciu lat firma dostarczy również 300 tysięcy sztuk nowocześnie zabezpieczonych książeczek paszportowych oraz milion zabezpieczonych, poliwęglanowych blankietów kart. Dostawa systemu do wydawania paszportów i dowodów obejmuje dostawę zarówno oprogramowania jak i niezbędnego sprzętu elektronicznego. Centralna personalizacja dokumentów będzie odbywać się w Erywaniu, a sprawy związane z utrzymaniem serwisu wykonywać będzie PWPW S.A. wraz z partnerem armeńskim.

- Bardzo nas cieszy, że profesjonalizm polskiego producenta dokumentów zostaje doceniony przez kolejnego partnera na rynku międzynarodowym, tym bardziej, że rywalizujemy z największymi dostawcami dokumentów na świecie - mówi Krzysztof Żarnotal, prezes zarządu PWPW S.A.

Produkcja dowodów i paszportów nie jest pierwszym kontraktem realizowanym przez PWPW S.A. w Republice Armenii. W czerwcu br. firma uruchomiła w tym kraju system tachografów cyfrowych i w ciągu najbliższych pięciu lat będzie dostarczać spersonalizowane karty tachografowe. Republika Armenii jest ponadto kolejnym zagranicznym klientem PWPW S.A. w obszarze dokumentów identyfikacyjnych. W 2007 r. PWPW S.A. została dostawcą systemu paszportów biometrycznych dla Litwy, zaś od 2010 r. firma produkuje książeczki paszportowe i wizy na potrzeby Bangladeszu.

Na podstawie informacji PWPW S.A.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności