Repro dla fleksografii - relacjaPoprzedni artykuł 

Na wznowione po dwóch latach i rozszerzone o ćwiczenia warsztatowe specjalistyczne szkolenie:

repro dla fleksografii

zorganizowane w dniach 29-30.11.2011 zgłosiło się więcej uczestników niż planowaliśmy także musieliśmy odmówić przyjęcia części osób i zastanawiamy się nad druga edycją w pierwszym kwartale 2012.

Uczestnikami szkolenia w przeważajacej większości byli graficy i operatorzy z drukarni fleksograficznych.

Program szkolenia przewidywał m.inn. realizację warsztatów w ramach realizacji punktu czwartego: " P rzystosowanie projektu do wymagań technologii fleksograficznej - wybrane zagadnienia ". W tym celu p.Iza Gera, która prowadziła ten najistotniejszy temat szkolenia, przygotowała zestaw ćwiczeń, który został zainstalowany na poszczególnych -6 stanowiskach graficznych wyposażonych w oprogramowanie Photoshop i Illustrator oraz monitory graficzne f.Eizo.

Dla celu tego szkolenia oraz realizacji ćwiczeń oraz następnie wydruków proofingowych i faktycznego w drukarni, zostało zaprojektowane przez p.Izę specjalne hipotetyczne opakowanie " Fleksara ", którego projekt uwzględniał "smaczki" technologii fleksograficznej.

W trakcie szkolenia grupy przy każdym stanowisku wykonały proofa z opracowanego projektu a następnie proofy te - po zrastrowaniu - zostały wydrukowane na drukarce f.Epson.

Aby zdopingować do terminowego wykonania zadania (czas był krótki bo 45 minut) wykładowczyni spontanicznie zaproponowała nagrodę... i tutaj "padło" na Zrzeszenie...

Najszybciej (ale i także w b.dobrym wykonaniu jak wykazał proof) plik został opracowany przez grupę ze stanowiska nr 3 p.Piotra Hołysza i p.Wojciecha Gądka z drukarni Flexergis...

... i Ci Panowie zostali nagrodzeni z uwagi nie tylko na fakt pierwszeństwa w wykonaniu pracy, ale także za "koleżeńską postawę" - jeden z kolegów tej grupy przeszedł do innego stanowiska, aby pomóc "konkurencji"...

Brawo dla zwycięzców (foto powyżej) i... nagroda - a była nią oryginalna, przywieziona przez mnie z Brazylii "Cachaça" (wymowa: casiasa ) + miarka do przyrządzania "carpirinhi" a także 2 koszulki "okflexo".

Projekt "główny" opracowany przez p.Izę dodatkowo został też wydrukowany w drukarni KDS na foliach PE farbami UV f.Sericol. Wykonany wydruk został zaprezentowany uczestnikom drugiego dnia i zabrany przez chętnych "na pamiątkę".

Pozostałymi wykładowcami byli p.Katarzyna Zięba, p.Sławomir Nigot a także p.Marek Janowski.

Pełna realizacja szkolenia (i jego relatywnie niski koszt) nie byłaby możliwa bez wsparcia firm: Alstor, Epson, KDS oraz Sericol. Dziękujemy.

Można powiedzieć, że było to pionierskie w Polsce szkolenie i zachęcamy do wspólnej (wykładowców, uczestników oraz firmy wspierające) realizacji kolejnej edycji na początku 2012. Zapraszamy.

Na podstawie informacji Zrzeszenia Polskich Fleksografów

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności