Zrzeszenie Polskich Fleksografów liczy obecnie 100 członków co stanowi wymaganą ustawowo minimalną liczbę 100 podmiotów prowadzących działalność gospodarczą niezbędną dla utworzenia Izby gospodarczej.
Ustawa z 30.5.1989 r. o samorządzie zawodowym niektórych przedsiębiorców, która jest podstawą prawną powołania oraz funkcjonowania Zrzeszenia Polskich Fleksografów nie jest obecnie adekwatna do naszej różnorodnej i rozwijającej się działalności jak i zmieniającego się wokół nas otoczenia i nas samych (prężny rozwój firm działających we fleksografii). Uważamy za uzasadnione wykorzystanie wspomnianej sytuacji dla transformacji naszej organizacji w Polską Izbę Fleksografów - jako pełnoprawnego podmiotu tworzącego samorząd gospodarczy!
Podstawowym celem działalności izby jest ochrona interesów danej branży, w szerokim pojęciu tego słowa, stworzenie ogniwa pomiędzy organami władzy państwowej i przedsiębiorstwami z naszej branży, a także integracja środowiska branżowego w kraju (nie zapominamy oczywiście o kontynuacji działalności szkoleniowej ZPF). Izby mogą również pełnić rolę reprezentanta danej branży wobec podobnych organizacji zagranicznych i międzynarodowych.
Aby jednak mogła działać skutecznie powinna posiadać reprezentatywną grupę firm. Dlatego pragnę zachęcić także Państwa do wstąpienia do nowej (także jakościowo) organizacji i serdecznie zapraszam na zebranie założycieleskie Polskiej Izby Fleksografów , które odbędzie 19.09.12 o godz. 12.30 w hotelu MCB w Warszawie ul.Trojdena 4
Państwa obecność - osobista bądź w osobie pełnomocnika (bez konieczności przyjazdu można upoważnić np.dyrektora biura ZPF) - może zadecydować o ważnej dla środowiska transformacji Zrzeszenia Polskich Fleksografów w Izbę gospodarczą – organizację, która będzie miała lepsze umocowania prawne i będzie mogła być bardziej pomocna i skuteczna.
Proponowany Statut Polskiej Izby Fleksografów w porównaniu ze statutem Zrzeszenia Polskich Fleksografów zawiera nowe i bardziej szczegółowe zapisy odnoszące się do struktury jak i przede wszystkim działania nowej organizacji - jak np. propozycja utworzenia 4 sekcji : repro dla fleksografii, szerokiej wstęgi, wąskiej wstęgi i tektury falistej.
Byłoby dobrze, aby sekcje te powstały a przedstawiciel każdej z nich był reprezentowany w Prezydium PIF -u a zatem mógł skuteczniej wpływać na kierunki działania Izby biorąc pod uwagę różnorodne determinanty wymienionych specjalności - abyśmy mogli lepiej działać zgodnie z Państwa oczekiwaniami.
Paragraf § 4 Przedmiot działania Izby definiuje jednocześnie podstawowe zakresy :
Wprowadzamy też zapis o prowadzeniu przez Izbę działalności gospodarczej co jest np. b.ważne przy podejmowaniu starań o dotacje na realizację projektów finansowanych w ramach np. międzynarodowych programów Cornet czy też FP7.
Termin na potwierdzenie osobistego przybycia lub upoważnionego przez firmę przedstawiciela i nadesłanie pełnomocnictwa wraz z dokumentem rejestrowym firmy to 3.9.2012 , wtedy sprawdzimy pod względem formalnym i policzymy otrzymane zgłoszenia, aby mieć pewność obecności co najmniej 105 firm (dla bezpieczeństwa) i zapewnienia prawnej skuteczności przebiegu i podjęcia uchwał podczas zebrania założycielskiego Polskiej Izby Fleksografów w dniu 19. 09.2012 .
Apeluję też o poważne podejście do tej inicjatywy, aby nie było sytuacji, że ktoś potwierdza udział a nie ma go na zebraniu lub nie nadsyła terminowo dokumentów - każdy głos się liczy !
Do pobrania:
pełnomocnictwo.doc • pełnomocnictwo.pdf
potwierdzenie udziału.doc • potwierdzenie udziału.pdf
Zainteresowanym chętnie prześlemy projekt statutu. Proponowane logo - obok.
Pozostaję z fleksograficznym pozdrowieniem i czekam na Państwa decyzję (nadesłanie potwierdzenia udziału z ew. pełnomocnictwem) do dnia 3.09.2012
Krzysztof Januszewski
Dyrektor Biura ZPF
tel.kom.: 605447630