Infosystems SA na targach Poligrafia 2013 – innowacyjne i kompleksowe rozwiązania dla poligrafiiPoprzedni artykuł 

Podczas Międzynarodowych Targów Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych Poligrafia 2013, jakie odbywać się będą w dniach od 21 do 24 maja br. w Poznaniu, firma Infosystems SA zaprezentuje na swoim 130-metrowym stoisku nr 162 w hali 5 ofertę skierowaną do małych, dużych i średnich zakładów poligraficznych. Będzie to jedna z największych prezentacji na tej imprezie, a jej kulminacyjnym punktem stanie się pokaz pełnego procesu produkcji poligraficznej – od inicjującego go zlecenia zarejestrowanego w systemie klasy Web-to-Print, poprzez wydrukowanie danej pracy na maszynach drukujących i wykończenie ich na maszynach introligatorskich. Istotnym jego elementem będzie prezentacja innowacyjnego rozwiązania firmy Infosystems SA – systemu do obsługi zleceń PuzzleFlow WebToPrint (bazującego na szeroko stosowanej i bardzo wysoko ocenianej technologii PuzzleFlow), który spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem gości z całego świata podczas ubiegłorocznych targów drupa, gdzie był prezentowany po raz pierwszy. Firma Infosystems SA zaprezentuje również w Poznaniu kompleksowy i zintegrowany system informatyczny, wspomagający zarządzanie -PrintManager - który od lat jest jej sztandarowym  produktem, docenionym w międzyczasie przez dziesiątki prominentnych polskich drukarni. W tym zakresie zostanie również zaprezentowane nowe rozwiązanie - PrintManager Connector, które odpowiada za integrację systemu MIS z urządzeniami parku maszynowego oraz innymi systemami, funkcjonującymi w przedsiębiorstwie.

Wyżej wymienione systemy oraz inne software’owe rozwiązania firmy Infosystems SA prezentowane będą w Poznaniu „na żywo”. Podczas prezentacji goście będą mogli przekonać się jak w praktyce funkcjonuje obecnie nowoczesny workflow produkcyjny i jakie narzędzia mogą automatyzować jego pracę, przyczyniając się do wymiernych korzyści i sukcesów firm, które korzystają z tego rodzaju rozwiązań. „Prezentowany po raz pierwszy przez naszą firmę na ubiegłorocznych targach drupa system PuzzleFlow WebToPrint stanowi unikalną na skalę światową propozycję. Spotkał się on z ogromnym zainteresowaniem firm poligraficznych z całego świata zarówno podczas tej imprezy, jak też już po jej zakończeniu – mówi Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA. -Teraz również rodzimi drukarze, a także odwiedzający Poligrafię goście z zagranicy - poprzez prezentację na żywo tego rozwiązania w całym łańcuchu następujących po sobie procesów produkcji poligraficznej - będą mogli zapoznać się z nim jeszcze bliżej i dokładniej, by naocznie się przekonać o jego wymiernych korzyściach także dla swoich przedsiębiorstw. Warto podkreślić, że w Poznaniu prezentować będziemy udoskonaloną wersję systemu, która powstała w wyniku intensywnych prac, jakie prowadzone są w Centrum Badawczo-Rozwojowym Infosystems SA w Krakowie. Prezentowany przez nas PuzzleFlow WebToPrint jest oparty na natywnym, pdf’owym systemie przygotowania produkcji PuzzleFlow,  który stanowi zamkniętą kompleksową ofertą w zakresie całości obsługi zleceń. Warto przypomnieć fakt, że spośród prezentowanych podczas drupy systemów webowych był on jedynym tak kompleksowym rozwiązaniem oraz podkreślić, że obecnie jesteśmy jedną z trzech największych na świecie firm, dostarczających profesjonalne oprogramowanie dla poligrafii, branży wydawniczej i opakowaniowej a zakres naszego oddziaływania obejmuje wszystkie bez mała kontynentyOpracowanie naszych obecnych rozwiązań dla małych, średnich i dużych drukarń było możliwe między innymi dzięki przejęciu ciekawych rozwiązań software’owych, takich jak chociażby system PuzzleFlow, a w ostatnim czasie również Galileo”.

System PuzzleFlow  WebToPrint  został specjalnie zaprojektowany, by w sposób komplementarny i skuteczny łączyć w sobie aż trzy występujące zazwyczaj oddzielnie składniki: sklep internetowy dla produkcji poligraficznej (e-Commerce), workflow PDF (PrePress) oraz system zarządzania drukarnią (maszyny, statusy prac, liczba prac oczekujących na każdym z etapów/urządzeń). Ta heterogeniczna struktura informatyczna – jak podaje producent - gwarantuje daleko idącą automatyzację i stabilność procesu obsługi klienta i przetwarzania materiału oraz zapewnia najwyższą zgodność ze standardami.  „Ubiegłoroczna drupa wyraźnie pokazała, że rozwiązania web-to-print stają się obecnie standardem w zakładach poligraficznych – mówi Mariusz Sosnowski - Dynamiczny rozwój Internetu sprawia bowiem, że coraz większa liczba drukarń oferuje swoje usługi w sieci i dzięki temu wyprzedzają one inne firmy poligraficzne na trudnym rynku zleceń. Tego rodzaju rozwiązania pozwalają również na oszczędność czasu oraz pieniędzy. System Web-to-Print, oferowany przez naszą firmę, jest kompletną platformą, która umożliwia nie tylko pobranie plików od klienta, ale również ich w pełni zautomatyzowane przetwarzanie począwszy od preflightu, aż po skomplikowane korekcje oraz automatyczne przygotowanie optymalnie zaplanowanego arkusza drukarskiego na dowolną maszynę drukującą, co będzie można zobaczyć podczas targów Poligrafia 2013. Mamy nadzieję, że - podobnie jak to miało miejsce na drupie - stanie się on targowym hitem tegorocznych targów w Poznaniu”.

R E K L A M A
Kolejne z ciekawych rozwiązań, jakie podczas Poligrafii zaprezentuje firma Infosystems SA, to innowacyjny, usprawniający zarządzanie przedsiębiorstwem poligraficznym system PrintManager oraz Printmanager Connector. Zostały one zaprojektowane dla największych oraz najbardziej wymagających przedsiębiorstw w oparciu o standardy CRM (Customer Relationship Management), MRP II (Manufacturing Resource Planning), JDF (Job Definition Format) oraz przy uwzględnieniu wymagań norm jakości ISO. Wdrożony w kilkudziesięciu drukarniach - zarówno offsetowych jak i fleksograficznych oraz o mieszanej technologii druku - jest narzędziem do rejestracji, przetwarzania i prezentacji danych związanych ze wszystkimi etapami, począwszy od zapytania ofertowego, poprzez kalkulację kosztów, negocjacje handlowe, rejestrację zamówień, opracowanie kart technologicznych, planowanie produkcji, rejestrację czynności produkcyjnych, na procesach dystrybucji i sprzedaży kończąc. PrintManager Connector umożliwia komunikację z urządzeniami parku maszynowego oraz oprogramowaniem prepress drukarni przy użyciu standardu wymiany danych JDF (Job Definition Format), co jest odpowiedzią na potrzeby firm, pragnących przy jego pomocy kontrolować całe przedsiębiorstwo.

Inną propozycją – jak podaje firma - jest absolutna nowość w ofercie Infosystems SA, na którą czekają małe i średnie drukarnie, poszukujące uniwersalnego rozwiązania do optymalizacji standardowej produkcji i wykorzystania wszystkich istniejących zasobów przedsiębiorstwa. Kontrola nad kosztami oraz podnoszenie efektywności procesów produkcyjnych i logistycznych jest kluczem do sukcesu w branży. Nowy system zarządzania bardzo dobrze – jak informuje firma Infosystems SA - spełnia te kryteria. Nosi on nazwę PuzzleFlow Manager i jak sama nazwa wskazuje, podobnie jak PuzzleFlow WebToPrint wykorzystuje potencjał technologii PuzzleFlow. Elementy zarządzania klasy MIS zostały tu oparte na bardzo dobrze znanym na rynku systemie Galileo, który został zintegrowany z technologią PuzzleFlow. Połączenie obu tych systemów w jedno rozwiązanie oferuje użytkownikom – jak zapewnia Infosystems SA - niespotykaną dotąd synergię. Kilkunastoletnie doświadczenie i wiele wdrożeń obu tych systemów jest najlepszą rekomendacją dla zapoznania się z tym nowym rozwiązaniem, łaczącym w sobie funkcje prepress i MIS.

„Warto dodać, że goście odwiedzający stoisko firmy Infosystems SA będą mogli bezpośrednio uzyskać wyczerpujące informacje o naszych rozwiązaniach i zapoznać się z najnowszymi propozycjami w zakresie oprogramowania – mówi Mariusz Sosnowski. - Nasi pracownicy będą do ich dyspozycji przez cały czas trwania targów. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić te spotkania, przygotowaliśmy wiele niespodzianek. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do odwiedzenia stoiska Infosystems SA. Do zobaczenia w maju w Poznaniu”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności