recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

DTM Print wprowadza na rynek najmniejszą na świecie kolorową drukarkę LED etykiet i tagów drukującą w technologii suchego toneraPoprzedni artykuł 

Firma DTM Print, dostawca specjalistycznych systemów do druku, wypuściła na rynek kolorową drukarkę LED do etykiet i tagów drukującą w technologii suchego tonera. Nowe urządzenie pozwala firmom produkować różnorodne i profesjonalne etykiety oraz tagi w kolorze. Niezależnie od tego czy będą to vouchery, kupony, paragony, identyfikatory ze zdjęciami, naklejki z cenami, zawieszki, opaski identyfikacyjne - to wszystko można wydrukować w czasie liczonym w sekundach dzięki modelowi CX86e.

Model CX86e wykorzystuje najnowszą cyfrową technologię LED. Podczas elektrofotograficznego procesu druku LED obraz jest wywoływany na światłoczułym cylindrze (bębnie), a następnie przenoszony dzięki ładunkowi elektrycznemu za pośrednictwem pasa transferowego i zgrzewany z podłożem. Produkowane w taki sposób etykiety zachowują idealną ostrość obrazu, a dodatkowo są odporne na wodę oraz wpływ promieni ultrafioletowych.

„Ponieważ głowice drukujące w technologii LED nie posiadają – w odróżnieniu od konwencjonalnej techniki laserowej - ruchomych części, umożliwia to znaczące ograniczenie zużycia surowców w procesach produkcji, zmniejszenie wymiarów drukarki, a także osiągnięcie wyraźnie dłuższego okresu użytkowania. Przy wymiarach 198x195x30 mm (szerokość/wysokość/głębokość) i masie 9,5 kg, model CX86e jest bardziej kompaktowy, solidny i niezawodny od innych drukarek w swej klasie” - wyjaśnia Andreas Hoffmann, dyrektor zarządzający DTM Print. „To zaś oznacza, że może być on używany niemal wszędzie i jest łatwy do przenoszenia” - dodaje.

Szczególną uwagę producent zwraca również na prostotę obsługi. Jedyne co musi zrobić użytkownik to wymiana trójkolorowego zasobnika z tonerem, który wystarcza na wykonanie tysięcy wydruków. To eliminuje konieczność magazynowania wielu jednokolorowych kartridżów, a na dodatek pozwala na przygotowanie drukarki do pracy w zaledwie kilkanaście sekund.

Inne komponenty drukarki, takie jak zespół bębna, pas transferowy oraz nagrzewnica, które zostały opracowane z myślą o wydłużonym okresie użytkowania i wykonaniu ponad 100 tys. wydruków, także mogą zostać wymienione przez użytkownika w czasie kilkunastu sekund.

Z szeroką gamą interfejsów, takich jak USB, Ethernet i WLAN (opcjonalnie) oraz interfejsów sterujących, CX86e może być używany jako samodzielna jednostka, w sieci lub w zautomatyzowanym środowisku bez żadnych problemów.

Podobnie zróżnicowana jest opcja podawania materiałów etykietowych i tagów przystosowanych do zadruku suchym tonerem: w roli, arkuszu lub jako papier składany w zygzak. Zadrukowane arkusze muszą mieścić się w wymiarach 25-86 mm i 53-551 mm (szerokość/długość). DTM Print dostarcza szeroki wybór certyfikowanych przez siebie materiałów etykietowych do suchego tonera: począwszy od papierów matowych i błyszczących, przez przezroczyste, matowe i błyszczące folie poliestrowe, po materiały teksturowane, srebrne, złote lub w innych kolorach.

Wbudowany nóż do wycinania rotacyjnego pozwala na produkcję etykiet o długości od 53 do 551 mm. Opcjonalnie drukarka może zostać wyposażona w moduł prezentera - sprawia on, że po zadruku etykiety urządzenie wstrzymuje kolejny nadruk do czasu, gdy zostanie ona odklejona.

„Pod postacią DTM CX86e oferujemy firmom potężną i niedrogą drukarkę, która zapewnia ich etykietom i tagom maksymalne oddziaływanie reklamowe dla przyciągnięcia uwagi konsumentów oraz zwiększenia sprzedaży” –mówi Andreas Hoffmann,podsumowując zalety drukarki.

Model DTM CX86e jest łatwy w konfiguracji i obsłudze. Wraz z drukarką użytkownik otrzymuje sterownik Windows 7/10 oraz oprogramowanie do projektowania NiceLabelFree 2019 DTM Edition (pod Windows) do nieskomplikowanego tworzenia wzorów etykiet. Do przesyłu danych lub druku danych zmiennych wymagana jest pełna wersja oprogramowania, dostępna za dodatkową opłatą. Drukarka nadaje się do użytku z innymi popularnymi programami do projektowania takimi jak BarTender, programami graficznymi w rodzaju Adobe Illustrator, oraz innymi aplikacjami działającymi w środowisku Windows.

Klienci mogą cieszyć się 24-miesięczną gwarancją użytkownika, na którą składa się roczna gwarancja otrzymywana przy zakupie oraz dodatkowy rok po rejestracji drukarki na firmowej stronie internetowej w czasie nie dłuższym niż 6 miesięcy od daty zakupu.

Na podstawie informacji firmy DTM Print

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności