Tempo 220 – nowa linia do oprawy zeszytowej firmy Müller MartiniPoprzedni artykuł 

Przejrzysty program asystujący przy ustawianiu parametrów produkcyjnych pozwala na zredukowanie procesu narządzania do zaledwie siedmiu kroków
Przejrzysty program asystujący przy ustawianiu parametrów produkcyjnych pozwala na zredukowanie procesu narządzania do zaledwie siedmiu kroków

Podczas niedawnych Dni Otwartych firmy Müller Martini w szwajcarskim Oftringen po raz pierwszy zaprezentowano nową, wysokowydajną linię do oprawy zeszytowej Tempo 220, oferującą prędkość 22 tys. taktów/h. Urządzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników tej dwudniowej imprezy, przede wszystkim ze względu na swoją elastyczność i bogate możliwości rozbudowy. Uwagę gości firmy Müller Martini zwracały także: nowa, energooszczędna konstrukcja maszyny oraz jej wysoka wydajność uzyskiwana m.in. dzięki stałemu monitoringowi procesu produkcyjnego.

Nowa technika zastosowana w taśmowcu Tempo 220 umożliwia generowanie niższych kosztów przetwarzania produktu i dystrybucji energii. W urządzeniu tym procesy nakładania produktu i dostawy sprężonego powietrza są automatycznie wyłączane z chwilą zatrzymania maszyny oraz wznawiane w momencie jej ponownego uruchomienia. Co więcej, sprężone powietrze jest dystrybuowane z centralnego punktu urządzenia wyłącznie do tych samonakładaków, które znajdują się w użyciu. Dzięki zastosowaniu dwóch oddzielnych obwodów dostarczających powietrze do strefy łańcucha zbierającego i samonakładaków, jego nadmuch może zostać uruchamiany w trybie „na żądanie” w odpowiednim miejscu maszyny.

Szybkie narządzanie
Nowy taśmowiec jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale też wyposażony w szereg innowacji technologicznych. Jego ergonomiczna konstrukcja i wysokiej jakości panel sterowania sprawiają, że urządzenie jest niezwykle przyjazne dla użytkownika i pozwala na szybkie ustawianie parametrów produkcyjnych. Jak zapewnia Müller Martini, jego operatorzy z pewnością będą pod wrażeniem przejrzystego programu asystującego przy wprowadzaniu parametrów, co w dużym stopniu wpływa na skrócenie czasu narządzania maszyny zredukowanego do zaledwie siedmiu kroków.
W taśmowcu Tempo 220 znalazł też zastosowanie w pełni zautomatyzowany system nastawy Amrys (Automatic Make Ready System), pozwalający na szybkie i automatyczne wprowadzanie parametrów zlecenia dla dokonania nastawy samonakładaka, agregatu szyjącego, trójnoża i urządzenia odbierającego (stackera). Poszczególne elementy linii są ustawiane zgodnie z wymaganym formatem i synchronizowane ze sobą, co sprawia, że cały taśmowiec jest nastawiany i przygotowywany do produkcji w możliwie najkrótszym czasie.
Na jeszcze większą prostotę systemu pod względem nastawy i obsługi wpływa intuicyjny ekran dotykowy i lokalne jednostki umożliwiające obsługę urządzenia z jego różnych punktów. Aby osiągnąć maksymalną wydajność w możliwie najkrótszym czasie, korekta ustawień urządzenia może odbywać się podczas jego pracy, w trybie on-the-fly. W dowolnym momencie operator może skorzystać z funkcji optymalizacji, która analizuje bieżący cykl produkcyjny i pozwala w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w nowym systemie. Format produktu może być mierzony za pomocą specjalnego urządzenia do pomiaru składek, a jego wyniki – przesyłane do programu asystującego przy ustawianiu parametrów produkcyjnych za pomocą jednego przycisku.

Wąski łańcuch zbierający i rolki przyspieszające
Z myślą o niezawodnej, realizowanej z prędkością 22 tys. cykli/h produkcji magazynów, broszur i katalogów, linia Tempo 220 została wyposażona w wąski łańcuch zbierający. Jego profil poprawia stabilność składek podczas transportu. Co więcej, rolki przyspieszające ruch składek w kierunku zgodnym z ruchem łańcucha zbierającego - zainstalowane w samonakładaku - zapewniają, że cała linia szybciej osiąga optymalną prędkość produkcyjną.
Modułowa konstrukcja systemu przekłada się z kolei na wysoką elastyczność i – jak twierdzi producent – niemal nieograniczone możliwości rozbudowy, pozwalając na realizacje unikalnych i atrakcyjnych produktów poligraficznych o wysokim stopniu wykończenia. Elastyczne rozwiązania w zakresie wkładkowania, adresowania, paletyzacji i oprawy selektywnej mogą zostać zintegrowane w ramach jednego systemu; dodatkową funkcjonalność – dodawanie kart do gotowych produktów – zapewnia mobilny aplikator, instalowany w dowolnym miejscu pomiędzy samonakładakami składek.

Kluczem jest jakość produktu
Wszechstronny system monitorowania procesu produkcyjnego staje się kluczowym czynnikiem, gdy mówimy o osiągnięciu wysokiej wydajności netto. Dzięki niemu – jak zapewnia producent – linia Tempo 220 oferuje najwyższą jakość zszywania i kompletność finalnego produktu przy znacznej redukcji generowanych odpadów. Urządzenie może być też włączone w cyfrowy workflow za pomocą stworzonego przez Müller Martini systemu Connex. Wchodzący w jego skład nowy moduł noszący nazwę „Connex Information System” zapisuje bieżące dane produkcyjne a następnie wyświetla je na monitorze komputera PC, ekranie wielkoformatowym bądź też przesyła na wyższy poziom systemu.

Nowa usługa MMRemote
Nowy pakiet usług serwisowych oferowanych przez Müller Martini pod nazwą MMRemote ma w założeniach producenta zapewnić najwyższą niezawodność jego urządzeń. Również w przypadku taśmowca Tempo 220 firma wprowadziła możliwość zdalnej diagnostyki, która pozwala na redukcję kosztów związanych z ewentualnymi czasami przestoju, konserwacją i serwisowaniem maszyn. Jak zapewnia Müller Martini, posiadając bezpośrednie łącze internetowe z firmą, użytkownicy jej rozwiązań mogą w nagłych przypadkach zredukować czas przestoju nawet o 50%.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności