Ploter Agfa Anapurna Mw usprawnia proces produkcyjny w firmie ArteoPoprzedni artykuł 

Przy nowo uruchomionym ploterze Anapurna Mw stoją: Tomasz Kacprzak - CEO firmy Arteo (z lewej) i Artur Cajler - regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym Agfa Graphics
Przy nowo uruchomionym ploterze Anapurna Mw stoją: Tomasz Kacprzak - CEO firmy Arteo (z lewej) i Artur Cajler - regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym Agfa Graphics
Pierwsze miesiące tego roku przyniosły firmie Agfa Graphics szereg kontraktów na wdrożenie zaawansowanych ploterów wielkoformatowych z serii Anapurna i Jeti. Na ich zakup decydowały się zarówno przedsiębiorstwa wykonujące wydruki wielkoformatowe usługowo, jak też firmy działające np. w branży reklamowej, w przypadku których druk stanowi część całego cyklu produkcyjnego. Wśród tych ostatnich od kilku tygodni jest warszawska firma Arteo, gdzie z powodzeniem pracuje ploter Anapurna Mw, wykorzystywany do bezpośredniego zadrukowywania wszelkiego rodzaju podłoży sztywnych. 
 
Firma Arteo, istniejąca od ponad 15 lat, specjalizuje się w realizacji kompleksowych kontraktów w zakresie szeroko rozumianej reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, brandingu, produkcji systemów POS oraz oklejania samochodów. Współpracując z kilkudziesięcioma stałymi klientami, w tym z czołowymi markami z branż FMCG, elektronicznej czy spożywczej, stosuje w swojej działalności różnorodne media i technologie produkcji. Kilkanaście tygodni temu firma Arteo przeniosła się do nowej siedziby, gdzie dysponuje halą produkcyjną o powierzchni niemal 2,5 tys. m2.  Tu – pod jednym dachem – realizowane są projekty oraz cały cykl produkcyjny; stąd także – własnym transportem – gotowe elementy reklamowe czy wystawiennicze dostarczane są do klientów z całej Polski, a coraz częściej także z zagranicy. 
W prowadzonej przez Arteo działalności druk od zawsze stanowił nieodłączny element cyklu produkcyjnego. Do niedawna, przy nanoszeniu grafiki na materiały sztywne firma podzlecała tego typu prace na zewnątrz, bądź też wykonywała je dwuetapowo: najpierw zadrukowując media giętkie, a następnie aplikując je na docelowe podłoże. Ten stan rzeczy uległ zmianie w maju br., gdy rozpoczął w niej pracę wielkoformatowy ploter Agfa Anapurna Mw. Mówi Tomasz Kacprzak – CEO firmy Arteo: „Do własnego urządzenia, pozwalającego na bezpośrednie zadrukowywanie podłoży sztywnych, zaczęliśmy przymierzać się na przełomie roku. Bezpośrednim impulsem ku temu był kontrakt, w ramach którego zleciliśmy na zewnątrz ponad 4,5 tys. m2 materiałów. Wówczas stwierdziliśmy, że nadeszła najwyższa pora, by tego typu rozwiązanie mieć we własnym zakresie, co uniezależni nas od podwykonawcy, a przy tym obniży koszty produkcji, jednocześnie ją usprawniając i pozwalając na kontrolę całego procesu.” 
 
Po przeanalizowaniu dostępnych ofert rynkowych kierownictwo firmy Arteo zdecydowało się na rozwiązanie Agfa Graphics. „Na podstawie zebranych informacji, uzyskanych przede wszystkim od użytkowników urządzeń z serii Anapurna, uznaliśmy że Agfa Graphics pozostawia konkurencję daleko w tyle. Podkreślana przez nich trwałość samych ploterów, poziom obsługi serwisowej i doświadczenie rynkowe dostawcy były kluczowymi czynnikami, które wpłynęły na naszą finalną decyzję. Na bazie tych opinii oraz testów samych urządzeń uznaliśmy, że Agfa Graphics jest w zasadzie bezkonkurencyjna i jedyną kwestią był wybór modelu. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwiązanie klasy entry level, które – w zależności od potrzeb – zostanie przez nas wymienione na szybszy model”. 
„Nieczęsto zdarza się, gdy klient już na pierwszym spotkaniu dokładnie przedstawia swoje potrzeby oraz zdecydowanie formułuje oczekiwana, czyli „wie czego chce”. Tu mieliśmy taki przypadek, co z jednej strony ułatwiło nam wybór samego urządzenia, z drugiej zaś – zmusiło do wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie, bardzo konkretne pytania odnośnie technicznych i eksploatacyjnych cech samego plotera oraz przyszłej partnerskiej współpracy. Dlatego bardzo nas cieszy, że finalnie to właśnie nasze rozwiązanie zostało wskazane przez firmę Arteo jako najlepsze dla jej obecnych i przyszłych potrzeb” – dodaje Artur Cajler, regionalny szef sprzedaży w dziale inkjetowym Agfa Graphics. 
R E K L A M A
Ploter Agfa Anapurna Mw pozwala na zadrukowywanie różnego rodzaju podłoży sztywnych i giętkich o szerokości maksymalnej 1580 mm z prędkością do 14 m2/h. Urządzenie drukuje w trybie sześciokolorowym (CMYK+Lm+Lc) z dodatkową bielą kryjącą lub podkładową. Jak zapewnia Tomasz Kacprzak, ta ostatnia jest często wykorzystywana przy realizowanych przez firmę Arteo zleceniach i była jednym z kluczowych kryteriów technicznych branych pod uwagę przy wyborze docelowego modelu. 
 
Po kilkutygodniowej eksploatacji szef Arteo nie kryje satysfakcji z dokonanego wyboru: „W naszym przypadku druk jest jednym z elementów całego procesu produkcyjnego, więc zależało nam na jego sprawnej i bezproblemowej realizacji. Dotychczas nie otrzymałem żadnych zgłoszeń czy uwag ze strony kierownika produkcji, co świadczy o jednym: maszyna spisuje się bez zarzutu. Już po kilku tygodniach pracuje w pełni obłożona i pozwala na realizację we własnym zakresie wszystkich zleceń, do których stosowane są podłoża sztywne. Jest ich bardzo dużo, m.in. dibond, drewno, metal – z uwagi na szerokie spektrum działalności także surowce i materiały wykorzystywane do konkretnych zleceń są bardzo różne. Posiadanie plotera u siebie to dla nas olbrzymia wartość dodana, dzięki której jesteśmy bardziej elastyczni, szybsi i efektywniejsi w obsłudze klientów”. 
Ci ostatni, jak twierdzi Tomasz Kacprzak, nie muszą być nawet świadomi poczynionej przez firmę inwestycji: „Z punktu widzenia odbiorcy ważny jest efekt finalny, a więc zrealizowany na czas i wykonany z najwyższą jakością, także od strony poligraficznej, produkt. Ploter Anapurna Mw bardzo nam w tym pomaga”. 
 
CEO firmy Arteo nie ukrywa, że chce w coraz większym stopniu wychodzić ze swoją ofertą poza Polskę. „Już dziś eksport stanowi około 3-5% naszych obrotów, chcemy by za rok odsetek ten wzrósł do 10-15%. Mam nadzieję, że pomogą nam w tym projekty realizowane dla polskich oddziałów międzynarodowych koncernów. Już dziś – za sprawą tzw. marketingu szeptanego – udaje nam się pozyskać zlecenia realizowane dla firm z różnych, nawet najodleglejszych rejonów świata. Nasz plan zakłada, że będzie ich coraz więcej, co przełoży się na dalsze systematyczne wzrosty obrotów całej firmy” – mówi Tomasz Kacprzak. 
„Cieszymy się, że nasze rozwiązanie trafiło do firmy, która pomimo trudnej koniunktury gospodarczej tak świetnie sobie radzi, realizując coroczny wzrost przychodów ze sprzedaży. Życząc Panu Tomaszowi Kacprzakowi i całej załodze firmy Arteo dalszych sukcesów, także w działalności poza Polską, mamy nadzieję, że ploter Anapurna Mw będzie dla nich dużym wsparciem przy realizacji kolejnych kontraktów. Ze swej strony postaramy się zapewnić jak najlepszą obsługę posprzedażową, tak od strony technicznej jak i doradczej” – dodaje Artur Cajler. 


Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności