Partnerzy firmy System P na targach Labelexpo Europe 2013Poprzedni artykuł 

Przewijarka HI330 firmy Lesko Enginneering z wbudowanym systemem 100% inspekcji wstęgi firmy Nikka
Przewijarka HI330 firmy Lesko Enginneering z wbudowanym systemem 100% inspekcji wstęgi firmy Nikka
W dniach 24-27 września w Brukseli odbywać się będą targi Labelexpo Europe 2013, najważniejsza w tym roku impreza branżowa dedykowana produkcji opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Wśród setek prezentowanych na niej rozwiązań znajdzie się oferta m.in. takich producentów jak Advanced Vision Technology (AVT), DCM Usimeca czy Lesko Engineering, reprezentowanych w Polsce przez firmę System P. 

 „Labelexpo Europe to targi, na których obecność firm związanych z rynkiem wąskiej wstęgi jest niemal obowiązkowa – mówi Piotr Skłodowski, właściciel System P. – Dotyczy to zarówno dostawców rozwiązań i materiałów, jak też ich użytkowników. Rynek opakowań i etykiet produkowanych w tej technologii jest wciąż w fazie wzrostu, a targi w Brukseli to znakomita okazja do zapoznania się z ostatnimi nowościami z tego obszaru. Tym bardziej miło mi zakomunikować, że każda z reprezentowanych przez System P firm pokaże podczas tej wystawy nowe rozwiązania”. 
 
Firma AVT (nr 6H60) będzie na targach prezentować kolejne, dedykowane moduły wchodzące w skład jej flagowego produktu – kompleksowego systemu inspekcji wstęgi PrintVision/Helios II. Po raz pierwszy zaprezentowany zostanie ZeroSet –zautomatyzowany workflow do inspekcji, będący rezultatem ścisłej współpracy izraelskiego producenta z firmą Esko. Rozwiązanie to zostało stworzone z myślą o firmach oczekujących systemu kontroli zleceń niskonakładowych, realizowanych m.in. w technologii druku cyfrowego. AVT zaprezentuje w Brukseli również wchodzące  w skład systemu PrintVision/Helios II nowej generacji oprogramowanie PrintFlow 2.0, wyposażone w udoskonalony interfejs użytkownika oraz oferujące większe możliwości w zakresie zarządzania produkcją.

Poza tym systemy inspekcyjne firmy AVT będą obecne na stoiskach jej partnerów technologicznych – producentów maszyn drukujących (m.in. Gidue i Nilpeter) oraz przewijarek (m.in. Rotocontrol, Prati, Lesko, Brotech). Będą na nich prezentowane systemy kompletnej kontroli jakości PrintVision/Helios II w różnych konfiguracjach. 

Na stoisku francuskiej firmy DCM Usimeca (nr 11R90) zwiedzający będą mogli zapoznać się z kilkoma maszynami, wśród których znajdzie się światowa premiera – urządzenie Sleeve 4 Nonstop do klejenia etykiet typu shrink sleeve, wyposażone w odwijaki i nawijak pracujące w trybie nonstop. Oferuje ono wydajność 500 m/min., pozwalając na obsługę klejonej wstęgi o szerokości z zakresu 100-800 mm (szerokość klejonego sleeve 50-400 mm). Maszyna pozwala na zastosowanie różnych materiałów klejonych (PVC, PET, OPS, PLA) o grubości od 20 do 100 mikronów. Wyposażona jest m.in. w system perforacji wzdłużnej z dwoma kołami perforacyjnymi, lampę UV do wizualizacji nakładanego rozpuszczalnika, narzędzia do formowania rękawa o szerokości z zakresu 50-400 mm oraz własny, stworzony przez DCM system automatycznej kontroli szerokości klejonego sleeve.

Inne prezentowane przez DCM urządzenia to: Sleevecut – maszyna do cięcia i perforacji etykiet shrink sleeve (obsługująca wstęgę o szerokości maksymalnej 300 mm z prędkością 400 cięć/min.); Babycat – maszyna do przewijania i kontroli sklejonych etykiet shrink sleeve (pracująca z wydajnością 300 m/min., obsługująca wstęgę o szerokości 300 mm) oraz Serval – wąskowstęgowa bobiniarka z jednostronnie podpartym odwijakiem i nawijakiem. Pracuje ona standardowo z prędkością 500 m/min., obsługując różnego rodzaju media o maksymalnej szerokości 680 mm, m.in. folie o grubości od 10 do 800 mikronów czy papiery samoprzylepne o gramaturze od 30 g/m2.  

Po raz piąty na targach Labelexpo Europe swoją ofertę zaprezentuje polska firma Lesko Engineering, specjalizująca się w produkcji maszyn do konfekcjonowania i konwertowania. Będą one obecne na stoisku Grafotronic (nr 11P85) – pod tą marką handlową rozwiązania Lesko są bowiem oferowane przez jej szwedzkiego partnera handlowego – firmę Wasberger. Goście targowi będą mogli zobaczyć podczas pracy urządzenia z trzech podstawowych linii maszyn produkowanych przez Lesko. Pierwsza seria – RLS – będzie reprezentowana przez modele: RLS 280 – wyposażony w zespół wykrojnika rotacyjnego z nawijakiem semi turret oraz automatycznym odcinaniem rozcinanego materiału, przeznaczony do produkcji czystych etykiet i konfekcjonowania zadrukowanego materiału; RLS 280 – z dwoma zespołami flekso UV, sztancą rotacyjną do produkcji etykiet czystych i zadrukowanych oraz konfekcjonowania materiału oraz RLS 380 – z dwupozycyjną sztancą rotacyjną oraz dwoma nawijakami z napędem serwo. 
Seria maszyn do konwertowania CL380 będzie reprezentowana przez model wyposażony w dwa zespoły flekso UV, wieżę laminującą, podwójną stację wykrojnikową z systemem sztancowania offline oraz nawijakiem semi turret. Po raz pierwszy maszyna ta zostanie pokazana w wersji ze zintegrowaną, czterokolorową głowicą drukującą o maksymalnej prędkości 80 m/min. 
Na stoisku Grafotronic będą też prezentowane dwie maszyny serii HI (Horizontal Inspection) do inspekcji i kontroli jakości konfekcjonowanego materiału. Pierwsza z nich – model HI330 – będzie wyposażona w system 100% inspekcji firmy Nikka.

Druga zostanie wyposażona w system pełnej inspekcji Helios II firmy AVT. Warto podkreślić,  że będzie to pierwsza tego typu integracja rozwiązania AVT w maszynie z serii HI.  
 
Pomocnicze urządzenia dla drukarń etykietowych, produkowane przez Lesko i oferowane przez Wasberger pod marką Wastech, będą obecne na osobnym stoisku nr 11P82. Tu pokazane zostaną: stołowa, pozioma przewijarka TT250 pozwalająca na obsługę wstęgi o szerokości 250 mm, przeznaczona do naprawy wadliwie nawiniętych rolek; wprowadzona niedawno do sprzedaży pionowa przewijarka stołowa VVT250 oraz FTT250 – pomocnicze, pracujące offline urządzenie do składania etykiet z perforacją poprzeczną w stosy. 
 
„Jak widać, program oferowany przez naszych dostawców jest bogaty – mówi Piotr Skłodowski – i pełen nowości, zarówno w obszarze urządzeń jak i systemów automatyzujących, usprawniających i kontrolujących jakość produkcji. Wiemy, że do Brukseli wybierają się licznie przedstawiciele polskich drukarń opakowaniowych i etykietowych, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do odwiedzania stoisk naszych partnerów handlowych”.


Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności