Kodak wprowadza na rynek bezprocesowe płyty Sonora XP w większym formaciePoprzedni artykuł 

Firma Kodak poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej wersji bezprocesowych płyt Kodak Sonora XP. Występują one w formacie VLF o grubości 0,4 mm. Tym samym stają się dostępne dla dużych drukarń akcydensowych, bazujących na rozwiązaniach o większym formacie. Pozwalają im one na wdrożenie proekologicznej  i ekonomicznej produkcji form drukowych z wysoką jakością. Płyty Kodak Sonora XP umożliwiają wyeliminowanie środków chemicznych, energii elektrycznej, wody oraz sprzętu - niezbędnych przy tradycyjnym procesie wywoływania. Jednocześnie – jak zapewnia producent – gwarantują wysoką jakość, wydajność i najwyższe właściwości drukowe, charakterystyczne dla konwencjonalnych płyt CtP.

W nowej wersji płyty Sonora XP są dostępne w maksymalnej szerokości 1495 mm. Kodak zapowiada, że w nadchodzących miesiącach ich format zostanie powiększony. Zdaniem producenta Sonora XP to jedyne, w pełni bezprocesowe płyty w tak dużym formacie dostępne na rynku. Kompatybilność z naświetlarkami klasy VLF, różne wersje grubości (w tym 0,4 mm) oraz krótki czas naświetlania sprawiają, że są one dostosowane do szerokiego spektrum zastosowań w średnich i dużych zakładach poligraficznych, bazujących na wielkoformatowej produkcji akcydensowej. Wyeliminowanie etapu wywoływania oznacza tu znaczące oszczędności finansowe, przyjazność dla środowiska i lepszą kontrolę całego procesu. Firma Kodak zapewnia, że dzięki płytom Sonora XP została pokonana bariera, ograniczająca drukarnie bazujące na produkcji w większym formacie we wdrażaniu i stosowaniu płyt bezprocesowych. Ich powiększony format i grubość to niejedyne spośród ostatnich udoskonaleń; pozostałe to m.in.: wyższa prędkość naświetlania, większe nakłady, wyższy kontrast obrazu oraz szersze spektrum zastosowań poligraficznych.

„Ponad dwa tysiące klientów z całego świata już korzysta z rewolucyjnych rozwiązań bezprocesowych wprowadzonych na rynek przez firmę Kodak. Płyty Sonora XP stanowią kolejny krok w rozwoju technologii bezprocesowej produkcji płyt termicznych – mówi Rich Rindo, dyrektor generalny ds. marketingu rozwiązań poligraficznych w firmie Kodak. – Nasi klienci przechodzą z tradycyjnych płyt CtP na model Sonora XP, gdyż uzyskują dzięki temu produkt zbieżny z rosnącymi wymaganiami ich odbiorców. Pozwala on na redukcję całkowitych kosztów operacyjnych i minimalizuje negatywny wpływ na środowisko naturalne”.
Płyty Sonora XP są obecnie dostosowane do potrzeb nie tylko małych, średnich i dużych drukarń akcydensowych, bazujących na maszynach arkuszowych, ale też licznego grona drukarń zwojowych (heatsetowych i coldsetowych), opakowaniowych oraz używających farb UV do zleceń niskonakładowych.

Jedną z firm, która zdecydowała się na ich wdrożenie, jest włoska drukarnia Grafiche Esposti, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości displejów. Jej klientom w szczególnym stopniu zależy na odpowiedniej reprodukcji barw i fotorealistycznej jakości zdjęć. W ostatnim czasie drukarnia zainwestowała w wielkoformatowy system CtP Kodak Magnus VLF, na którym są naświetlane bezprocesowe płyty Sonora XP o grubości 0,4 mm i powierzchni niemal dwóch metrów kwadratowych. Jest ona pierwszym we Włoszech użytkownikiem tego rodzaju rozwiązania. „Wierność odwzorowania barw jest w przypadku displejów kluczowa, a płyty Kodak Sonora XP gwarantują jej osiągnięcie – mówi Silvano Finelli, właściciel firmy F.lli Finelli, będącej lokalnym dystrybutorem płyt Kodak. – Nasi klienci są usatysfakcjonowani jakością finalnego produktu, a właściciele marek doceniają fakt, że ich zlecenia są realizowane z wykorzystaniem proekologicznej technologii o znikomej szkodliwości dla środowiska”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności