Zgrzewarki Leister w Atrium Centrum PloterowePoprzedni artykuł 

Demonstracja zgrzewarek Leister podczas Seminarium Atrium Centrum Ploterowe
Demonstracja zgrzewarek Leister podczas Seminarium Atrium Centrum Ploterowe

Nie jest tajemnicą, że w każdej drukarni i agencji reklamowej wyposażonej w ploter drukujący, prędzej czy później pojawia się temat  zakupu zgrzewarki umożliwiającej obróbkę wydruków wielkoformatowych na banerach i siatkach mesh. Czym się kierować przy wyborze zgrzewarki opowiada Marcin Nowakowski.

Pomimo tego, że zgrzewanie wydruków to tylko etap procesu produkcji reklamy wielkoformatowej, bardzo często okazuje się, że właściwy wybór a następnie wydajna praca oraz bezproblemowa eksploatacja zgrzewarki ma krytyczne znaczenie dla całego przedsięwzięcia.  Zgrzewarki ręczne oraz automatyczne szwajcarskiego producenta - Leister Technologies AG to już sprawdzone na naszym rynku rozwiązanie.
Dla okazjonalnego zgrzewania wystarczy zgrzewarka ręczna Triac ST lub AT (z termosondą, precyzyjną regulacją temperatury i przepływu powietrza) wyposażona w odpowiednią dyszę i rolkę dociskową. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę fakt, że zgrzewanie „ręczne” wymaga nabrania doświadczenia. W większości przypadków okazuje się jednak, że już przy średniej ilości kilku banerów dziennie niezbędny staje się zakup zgrzewarki samojezdnej.

Upraszając wywody na temat dostępnych technologii, zgrzewarki na gorące powietrze są w perspektywie czasu rozwiązaniem skutecznym, najbardziej uniwersalnym i w eksploatacji najtańszym. Stając przed koniecznością zakupu takiego urządzenia  należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Sprzęt uniwersalny?

Jeżeli firma planuje oprzeć produkcję na jednym, uniwersalnym urządzeniu - bezapelacyjnie najlepszym rozwiązaniem jest zgrzewarka samojezdna Leister Uniplan. Bez względu na wersję, seria urządzeń Uniplan to w pełni profesjonalne urządzenia zaprojektowane do produkcji, co  gwarantuje wysoki stopień niezawodności bez względu na nakłady. Już podstawowa wersja urządzenia umożliwia wykonanie każdego rodzaju zgrzewu, w tym: na zakładkę, krawędzi pod oczka, tuneli (kieszeni), dogrzewanie kedrów, wgrzewanie linek w krawędziach a nawet po łukach zarówno na stole jak oraz na podłodze z prędkością do 7,5 m/min.

Najpopularniejszym modelem jest automat Leister Uniplan E z dyszą 3 cm. Główne zalety zgrzewarki to: układ elektroniczny, który odpowiada za precyzyjną regulację i stabilne parametry zgrzewania, autostart oraz uniwersalna szerokość zgrzewu, idealna pod oczka o śr. 1,5 cm i bryty średniego formatu. Dobranie parametrów pod konkretny materiał jest relatywnie proste a użytkownik ma pewność, że zgrzew będzie jednolity na całej długości łączenia, co ma kluczowe znaczenie przy zgrzewaniu brytów.

Dla firm szukających budżetowego rozwiązania jak również dla doświadczonych użytkowników, Leister oferuje ponadto standardową wersję zgrzewarki (Uniplan S). Oba modele są dostępne w wersji z dyszą 2 cm, której zastosowanie ogranicza się do obróbki jednoczęściowych wydruków oraz do dogrzewania kedrów. 

Dla dużej drukarni, do mega formatów

W przypadku drukowania dużych nakładów i megaformatów można rozważyć zakup większego automatu z dyszą 4 cm. Leister VARIANT T1 to przede wszystkim pełna kontrola nad procesem zgrzewania i ponadprzeciętna wydajność. W połączeniu z odpowiednio przygotowanym miejscem produkcji jest bezkonkurencyjny w zgrzewaniu rozwijanych z roli banerów (do 16 m/min) oraz  wielkoformatowych siatek mesh (skuteczne zgrzewanie do 17,5 m/min). Oprócz podstawowych zgrzewów na zakładkę i pod oczka,  urządzenie można doposażyć w prowadnicę do dogrzewania kedrów oraz do wgrzewania linek w krawędziach.

Jeśli zgrzewarka samojezdna to za mało

W przypadku zdywersyfikowanej produkcji, zgrzewania bardzo dużej ilości wydruków mniejszego formatu bądź braku miejsca na hali produkcyjnej,  Leister oferuje zgrzewarkę stacjonarną Leister SEAMTEK 36. Jest to prawdziwy „wół roboczy” do zgrzewania tkanin technicznych. Urządzenie oferuje wyjątkowe korzyści. Jako jedyna tego typu maszyna na rynku, oprócz standardowej obróbki wydruków reklamowych, umożliwia zgrzewanie obiektów 3D oraz pneumatycznych, pylonów, tub, uszczelnianie szwów, łączenie poprzez podklejanie taśmą jak również wszelkich form o nieregularnym kształcie. Z maksymalną prędkością zgrzewania 22 m/min zapewnia maksymalną wydajność nawet w najbardziej wymagającym procesie produkcyjnym.

Dystrybutorem zgrzewarek Leister jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności