Popularne plotery Artemis na targach RemaDays!Poprzedni artykuł 

Już kilkaset instalacji wielkoformatowych ploterów Artemis pracuje w naszym kraju. Po targach RemaDays 2016, które odbyły się z początkiem lutego w Warszawie trafią do kolejnych odbiorców.

Plotery Artemis swoją popularność zawdzięczają połączeniu potencjalnie dwóch sprzecznych cech. Ceny i jakości. Wybierając urządzenia Artemis do naszego portfolio, dobieraliśmy je pod kątem konkurowania jakością wydruków z maszynami europejskimi. Drugim istotnym dla nas czynnikiem była znacząca  atrakcyjność cenowa. Wbrew pozorom niemożliwe, ale udało nam się to połączyć. Mówi Paweł Stania, przedstawiciel polskiego dystrybutora.

3-metrowe plotery Artemis – szybkość i konfigurowalność

Plotery Artemis serii 32xx do tej pory były oferowane w 2 modelach: 3200 i 3224. Ten pierwszy pracujący w ponad 150 polskich firmach ploter o szerokości zadruku 3.20 m zdobył zasłużoną renomę dzięki kilku czynnikom: stabilnej i niezawodnej konstrukcji, wysokiej, rzeczywistej prędkości druku, atrakcyjnej kolorystyce wydruków i wysoce zadowalającej jak na taki format jakości.

Aktualnie plotery Artemis o szerokości zadruku 3.20 metra są oferowane w większej ilości wariantów.
Tę samą, stabilna i sprawdzą przez lata i ponad setkę użytkowników konstrukcję wyposażymy w konfigurowalną ilość i rodzaj głowic. To od użytkownika i jego potrzeb będzie zależeć czy zainstalujemy 4 czy 8 głowic. Można będzie wybrać także model głowicy Konica Minolta: 512, 512i lub 1024. Do wyboru użytkownik będzie miał wielkość kropli w głowicy: 14, 30 lub 42 pikolitra.

Wysoka, rzeczywista prędkość produkcyjna to największy atut ploterów Artemis 32xx. W zależności od konfiguracji, plotery osiągają od 50 do 260 m2/h. Warto zaznaczyć, że producent wyeliminował efekty siania i nierównych krawędzi, często występujące w konkurencyjnych, ekonomicznych maszynach. Ploter został wyposażony w zaawansowane systemy ochrony głowic przed zaschnięciem lub zniszczeniem. W modelu Artemis KM 3200 dzięki temu, żadna głowica w zainstalowanych 150 ploterach w Polsce nie wymagała wymiany. Wiele podzespołów pochodzi od japońskich i amerykańskich producentów. Nie bez znaczenia ma też jakość i długowieczność głowic Konica-Minolta.

Niski koszt użytkowania możliwy jest dzięki zastosowaniu niedrogich atramentów solwentowych. Ich odporność na warunki atmosferyczne sięga 3 lat na zewnątrz. Stabilny, automatyczny system nawijająco-odwijający o udźwigu roli do 100 kg pozwala drukować w trybie ciągłym. Plotery Artemis serii KM 32xx wyposażone są w zaawansowane oprogramowanie Onyx lub PhotoPrint.

Plotery eko-solwentowe niezmiennie popularne

Na targach pokazaliśmy 2 plotery eko-solwentowe Artemis  1621 i 1801 VD o szerokościach odpowiednio 1.60 i 1.80 m. Pierwszy ploter posiada głowicę DX5. Natomiast, ten drugi wyposażony jest w głowicę DX9.
Produktywność drukarki 1621 jak i 1801 sięga maksymalnie 18 m2/h. Model 1621 posiada zainstalowaną technologię druku falą / mgłą (rozmytym rastrem) eliminującym efekt paskowania. Z kolei 1801 ma na pokładzie technologię zmiennej wielkości kropli.

System nawijający w Artemis 1621 jest „ciężki” i stabilny gdyż jego konstrukcja posiada 2 silniki przez co może prowadzić cięższy materiał pewnie i równo. Stół zawiera 3 strefy rozgrzewająco-suszące. Z kolei zewnętrzny system suszący zawiera zarówno promiennik podczerwieni jak i wentylatory.

Oba urządzenia drukują pod kontrolą oprogramowania RIP PhotoPrint.
Artemis 1621 i 1801 to stabilne, wszechstronne plotery eko-solwentowe do produkcji grafik reklamowych, grafik na pojazdy, tapet, rollupów, grafik wystawienniczych, naklejek, dekoracji, itd.

Druk UV z roli i na płycie

Flagowy ploter UV marki Artemis cieszy się dużym zainteresowaniem z uwagi na znakomitą cenę w stosunku do możliwości. Parametry jakimi cechuje się Artemis 250 UV są bardzo wysokie i porównywalne z dużo droższymi maszynami. Ploter może drukować zarówno na płytach – szkle, PVC, pleksi jak i na standardowych materiałach rolowych: foliach, papierach, banerach, itd.

Decydującymi kwestiami potwierdzającymi decyzję o zakupie tej maszyny są przede wszystkim parametry, finalna jakość uzyskiwanych wydruków oraz cena urządzenia.
Prędkość wynosi 38 m2/h i jest wystarczająca do zapewnienia produkcyjnej ciągłości druku na szkle, kartonie czy spersonalizowanych wydruków. W karetce są zainstalowane głowice grayscalowe Konica Minolta 1024. W zależności od konfiguracji, na pokładzie może się znaleźć od 4 do 8 takich głowic. Wielkość kropli atramentu przez nie generowanych wynosi 14 pl. Dla koloru białego przeznaczone są 2 głowice. Jeśli chodzi o kolor biały to nie zabrakło stosowanego w zaawansowanych rozwiązaniach recylkulatora białego atramentu. Warto wspomnieć, że kolor biały może być nakładany na podłoże w kilku wariantach. W trybie poddruku, nadruku oraz 3-warstwowo. Technika „trzech warstw” służy do zadruku materiałów przezroczystych.

Laserem tnij

Na Remie zaprezentowaliśmy także laser Artemis serii BDR. Są produkcyjne plotery laserowe, które służą do wycinania i grawerowania z dużą precyzją w takich materiałach jak: pleksi, sklejka, drewno, szkło, kamień, filc, guma pieczątkarska, papier, skóra itd.

Prezentowany  model Artemis BDR 1309X wyposażony został standardowo w 2 stoły. Pierwszy, ruchomy stół – służy do wycinania specjalnych, grubszych, bądź nietypowych materiałów. Drugi, jako nakładka na stół ruchomy (plaster miodu) – służy do wycinania drobnych elementów. Wysokiej jakości tuba CO2 (10.6 μm) chłodzona wodą zapewnia pracę do 10 000 godzin.

www.artemisprinters.eu

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności