Uczniowie szkół poligraficznych wzięli udział w uroczystej prezentacji zdigitalizowanej czcionki „BRYGADA 1918”Poprzedni artykuł 

29 maja 2018 r. w Pałacu Prezydenckim uczniowie Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wzięli udział w uroczystej prezentacji zdigitalizowanej czcionki „BRYGADA 1918”. Na uroczystość zaproszeni zostali także uczniowie z Zespołu Szkół Poligraficznych im. Mikołaja Reja w Łodzi oraz Zespołu Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach.

Czcionka „BRYGADA 1918” ma wiele cech wspólnych z Antykwą Półtawskiego. Została stworzona jeszcze przed II wojną światową. O jej historii opowiedział pan Janusz Tryzno z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne udostępnienie fontu „BRYGADA 1918” przez Prezydenta RP, który zapowiedział, że na dokumentach wychodzących z Kancelarii Prezydenta będzie wykonany nadruk zdigitalizowaną czcionką „BRYGADA 1918”. Tuż po oficjalnej części uroczystości, pliki .otf z fontem udostępnione zostały na stronie prezydent.pl.

Na podstawie informacji ZSP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności