Od zaproszeń z lat 50. XX w. dotyczących wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych do współczesnych. Pokazujemy, jak zmieniała się grafika – jej przemiany na przestrzeni lat, jak również tematycznie – druki zaangażowane politycznie i propagandowo za czasów PRL, druki o tematyce związanej z drukarstwem i książką, rozwiązania graficzne i typograficzne za 50., 60.,70., 80., 90., 2000, a także autorskie wyjątkowe, ciekawe graficznie, satyryczne, a także druki solidarnościowe, związane z historią Warszawy, o tematyce powstańczej, politycznej.
Eksponowane na wystawie zaproszenia obejmują przeróżne rodzaje i typy zaproszeń, określanych przez ich przeznaczenie, rolę jaką maja spełniać i styl. Foldery i zaproszenia teatralne, zaproszenia na wystawy grafiki, malarstwa, zaproszenia na wystawy znanych autorów, zaproszenia na wystawy w muzeach, galeriach.
Wydzielona część zaproszeń będzie umieszczona nie tylko na planszach za szybą ale w szklanych, otwartych kubikach. Ten sposób eksponowania daje możliwość publiczności bezpośredniego kontaktu z zaproszeniami. Umożliwia zapoznanie się z treścią, układem graficznym i typograficznym – szczególnie ważne gdy zaproszenia są dwustronne lub typu karnet, składanka.
Wystawa czynna o 23 maja do 15 listopada 2018 roku od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00
W sobotę 16.06.2018 w godz. 12:00–16:00 odbędzie się towarzyszący wystawie wykład Andrzeja Tomaszewskiego pt. "Projektowanie graficzne". Andrzej Tomaszewski jest grafikiem, typografem, redaktorem, poligrafem, autorem projektów graficznych i typograficznych, opracowań wielu książek, druków akcydensowych oraz książek, np.: Architektura książki, Giserzy czcionek w Polsce, Szelest kart. Bibliografia sentymentalna czy Zapiski książkoroba, a także Leksykonu pism drukarskich.
Na podstawie informacji organizatora