Za nami spotkania w ramach VIII edycji konkursu WyMODELuj Swoje Marzenia. Komisja konkursowa poznała 11 uczestników. Wszyscy młodzi – wszyscy niezwykle zdolni – tak można podsumować je jednym zdaniem.
Wyjątkowa sytuacja w jakiej się znaleźliśmy spowodowała, że tegoroczna edycja konkursu WyMODELuj Swoje Marzenia odbyła się w formie videokonferencji. Spotkania miały miejsce w dniach 20 i 21 kwietnia br. Komisja konkursowa spotkała się z 11 uczestnikami, którzy nie tylko pokazali, że mają pasję, ale udowodnili, że jest ona całym ich życiem. – Ponieważ ogłosiliśmy konkurs jeszcze przed wybuchem epidemii zdecydowaliśmy o jego kontynuacji. Na szczęście nowe technologie umożliwiły nam przeprowadzenie rozmów i poznanie tych wspaniałych młodych ludzi, które pomimo swojego wieku wiedzą już co chcą robić i konsekwentnie dążą do realizacji obranych celów – mówi Katarzyna Ferens-Paczwa, specjalista ds. marketingu w Model Opakowania.
Jako pierwsza opowiadała o sobie Agnieszka Droździel, studentka programowania, która tworzy właśnie aplikację wspierającą właścicieli czworonogów w opiece nad swoimi zwierzętami. Dzięki grantowi, kupi lepszy monitor, który umożliwi jej doskonalenie umiejętności.
Kolejna pasjonatka projektowania stron internetowych to Agnieszka Surma. Ta uczestniczka tworzy ekoportal poświęcony zagadnieniom związanym z odpowiedzialną modą i świadomością ekologiczną. Zdobyła grant na komputer.
Nie zrażony ubiegłoroczną porażką, w konkursie ponownie udział wziął Bartłomiej Ostrowski. Tym razem pokazał komisji wszystkie artystyczne projekty, które udało mu się zrealizować w ciągu minionego roku i przekonał jej członków do sfinansowania materiałów do jego pracowni. Młoda artystka Zuzanna Bielak udowodniła, że rysowanie jest jej pasją , z którą wiąże plany na przyszłość, a w rozwinięciu talentu pomoże jej tablet.
Komisja miała także okazje poznać dwóch braci Karwanów – Wojciecha i Jakuba, którzy zgodnie stwierdzili, że ich wspólną pasją i pomysłem na życie jest żeglarstwo. Otrzymali grant na dofinansowanie rejsu. Nagrodę specjalną otrzymał Jakub Nizio, który konsekwentnie dąży do obranego celu, jakim jest bycie profesjonalnym piosenkarzem musicalowym.
Dojrzałością i chęcią niesienia pomocy innym zachwyciła Martyna Łuszczek, która potrzebuje sfinansować kursy potrzebne jej do rozpoczęcia wolontariatu w Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. – Wierzę głęboko w to, że tylko pomagając innym możemy odczuwać satysfakcję z życia – podkreśliła Martyna.
Grający w zespole Funkeral, Piotr Działo dzięki grantowi sfinansuje onlinowe lekcje gry na basie, które z powodu trwającej pandemii można obecnie wykupić w znacznie niższej cenie. Studentka ASP w Łodzi, Pola Pietrzeniewicz udowodniła, ze ma głowę pełną pomysłów, a swoje prace malarskie i rzeźbiarskie pokaże szerszej publiczności podczas zorganizowanej wystawy. – Tworzenie to całe moje życie i mogłabym o tym opowiadać bez końca – mówiła Pola z entuzjazmem.
Z młodymi marzycielami spotkali się: Gabriela Figura z Biłgorajskiej Telewizji Kablowej, Agnieszka Proć i Katarzyna Ferens-Paczwa, z firmy Model Opakowania, Maciej Mulawa z Fundacji FLZB oraz Stefan Oleszczak, współpomysłodawca konkursu i członek rady Fundacji.
- Jestem zachwycona. Były to fascynujące spotkania, mimo, że przeprowadzone zdalne – zaznacza Gabriela Figura z BTK.
Uczestników chwali także Stefan Oleszczak.- Uczestnicy konkursu wykorzystują te szanse, które daje im współczesny świat. Są otwarci na innych, przyrodę, zwierzęta. Spotkania on-line nie zmniejszyły naszych emocji, choć na pewno tęsknimy za bezpośrednim spotkaniem, spojrzeniem w oczy – podkreśla pan Oleszczak.
Na podstawie informacji Model Opakowania Sp. z oo