Nowe wystawy w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w GrębociniePoprzedni artykuł 

Wystawa Karoliny Berdych pt. Zwierzenia

Zapraszamy do oglądania on-line nowej wystawy w naszej skromnej ale jakże uroczej Mini Galerii. Autorką jest niezwykle zdolna absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Karolina Berdych. Wystawa jest prezentacją jej obronionego w tym roku dyplomu artystycznego pt. Zwierzenia, której promotorem jest dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK W Katedrze Projektowania Graficznego WSzP UMK w Toruniu. Zwierzenia to cykl plakatów poruszających problematykę społeczno-ekologiczną inspirowaną twórczością Bohdana Butenki. W swoich plakatach jak mówi sama autorka, starałam się w żartobliwy sposób przedstawić codzienność, często brutalną, z jaką zmagają się zwierzęta, a także zachęcić ludzi do większego zaangażowania w ochronę środowiska.

Karolina Berdych urodziła się w 1994 r. w Bydgoszczy. Specjalizuje się w plakatach o tematyce społecznej i ekologicznej. Tworzy ilustracje oraz projektuje aplikacje. Brała udział w polskich i międzynarodowych wystawach plakatów m.in.: Water is Life, X International Eco-Poster Triennial „The 4th block”, International Poster Biennale Lublin, 5th Reggae Poster Contest.”

Wystawa „Moje graffie” prof. Tomasza Siwińskiego

Zapraszamy do oglądania on-line naszej najnowszej propozycji wystawienniczej, której autorem jest Tomasz Siwiński.

Prof. zw. Tomasz Siwiński jest kierownikiem VII Pracowni Malarstwa UAP. Absolwent PWSSP w Poznaniu. W konstruowaniu swoich obrazów używa najczęściej metaforycznego języka, budującego pewien dystans do rzeczywistości. W obrazach łączy techniki malarskie z własnymi technikami graficznymi np. estampaż.

Obszary zainteresowań i inspiracji to sztuka Dalekiego Wschodu, archeologia i kaligrafia, która jest ważnym komponentem obrazów. Artysta często używa metaforycznego języka w konstruowaniu treści swoich obrazów. Jego metoda łączy techniki malarskie i własne techniki graficzne. Przykładowe cykle tematyczne: „Fabryki drutu coraz cieńszego”, „Nadciągająca poczta”, czy „Artefakty kultury porzucewskiej” dość dobrze charakteryzują metaforyczny klimat jego obrazów. Artysta ma w swoim dorobku wiele wystaw w kraju i za granicą.

Tytuł wystawy „Moje graffie” odnosi się do poszukiwań i eksperymentów w zakresie grafiki. Ta nieduża prezentacja prac powstałych w różnych okresach mojej twórczości, jest zróżnicowana tematycznie. Chcąc określić ich różnorodność użyłem neologizmu „graffie”, w którym mieści się moje zainteresowanie: kaligrafią, grafiką, „autoreprodukcyjnością” i różnymi formami stampaży.

Wystawa „Moje graffie” zorganizowana została w ramach współpracy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie z Wydziałem Malarstwa i Rysunku UAP.

Na podstawie informacji Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności