HP Indigo przyspiesza rozwiązania Przemysłu 4.0 w różnych segmentach przemysłu i cyfrowym portfolio produktówPoprzedni artykuł 

Firma HP Inc. przedstawiła dziś nowe sposoby dla dostawców usług druku na rozwój ich cyfrowej działalności i wprowadzenie w życie Przemysłu 4.0 poprzez udostępnienie lepszych zautomatyzowanych narzędzi w celu zwiększenia łączności, produktywności i wspierania rozwoju klientów dostawcy usług poligraficznych przechodzą do przechwytywania biznesu online.

„Widzimy silną dynamikę klientów w ubiegłym roku wraz z wyzwaniami branżowymi wywołanymi przez pandemię, a Przemysł 4.0 jest siłą napędową wzrostu dla klientów Indigo, którzy przyjęli praktyki wysokiej automatyzacji i stosują praktyki biznesowe oparte na e-commerce, web-to-print. ” powiedział Haim Levit, wiceprezes i dyrektor generalny HP Indigo. HP przypisuje część tego tempa w szczególności stałemu silnemu wzrostowi liczby wydruków bezpośrednich etykiet i opakowań, które wzrosły o 36%[2] w stosunku do poziomów z 2019 r. oraz ciągłemu ożywieniu sektora komercyjnego po pandemii.

PrintOS Site Flow, kompleksowe rozwiązanie do zarządzania produkcją, które umożliwia bezdotykową automatyzację, przyczyniło się do gwałtownego wzrostu ruchu zamówień klientów do 2021 roku. Klienci HP, połączeni z ponad 600 markami na całym świecie, korzystali z niezliczonych systemów zamówień online i platform e-commerce . Dzięki Site Flow każdy PSP automatycznie otrzymuje, produkuje i wysyła nieograniczoną liczbę zleceń dziennie. Site Flow ogranicza wąskie gardła, punkty styku i koszty pracy, będąc niezależnym od urządzenia i produktu; wiele podstawowych zasad, na których zbudowano Przemysł 4.0.

Codziennie setki dostawców usług płatniczych obsługuje Site Flow, w wyniku czego w 2021 r. odnotowano wzrost ruchu o 65%[3]. Ponad 460 milionów[4] artykułów zostało przetworzonych przez bezpieczną platformę internetową działającą w 45 krajach w celu dostarczania produktów drukowanych, takich jak fotoksiążki, kalendarze, zaproszenia i kartki z życzeniami.

„COVID włożył dużą moc w ręce konsumentów, a naszym celem było bycie głównym dostawcą usług druku B2C w Kanadzie. Integralną częścią tego jest nasza zdolność do jak najszybszej i jak najefektywniejszej integracji naszych systemów wewnętrznych z naszymi partnerami B2C” — powiedział Todd Cober, prezes Cober Solutions. „Korzystanie z Site Flow pomaga całkowicie zredukować przeszkody i umożliwiło nam łatwe wprowadzanie nowych marek i rozwijanie naszej działalności”.

„Korzystamy z Site Flow, aby wykonywać prace dla marek, które generują 2000-3000 unikalnych zamówień dziennie w szczycie sezonu” – powiedział Bill Duerr, prezes Hatteras. „W Hatteras jest świetny zespół, ale braki siły roboczej są dziś realne. Dzięki Site Flow mogę zapewnić mojemu kierownikowi działu prasowego narzędzia, których potrzebuje, aby zmaksymalizować produktywność naszych dobrych ludzi”.

Nowe rozwiązania Przemysłu 4.0 napędzające wzrost poprzez automatyzację i wydajność

Praktyki Przemysłu 4.0 umożliwiają dostawcom usług druku HP Indigo dostarczanie tysięcy cyfrowych zadań drukowania każdego dnia. W rezultacie HP nadal inwestuje i rozszerza możliwości biznesowe dla dostawców usług płatniczych.

HP ogłosił dzisiaj PrintOS Integration Hub @ hp.io, portal, w którym HP udostępnia informacje techniczne na temat integracji z urządzeniami i rozwiązaniami HP Indigo oraz osiągnięcia automatyzacji w ramach rozwiązań dostawców. Ze względu na wzrost zamówień e-commerce, drukarnie muszą zwiększyć automatyzację za pomocą wielu systemów, począwszy od przesyłania, drukowania, rozwiązań wykańczających i realizacji, aż po wysyłkę i śledzenie.

„Automatyzacja to jedyny sposób na konsekwentne dostarczanie dużej liczby krótkich zadań przy jednoczesnym spełnieniu oczekiwań klientów dotyczących jakości i harmonogramu” — powiedział Gershon Alon, szef działu rozwiązań HP Indigo. „Klienci walczą o zatrudnienie i utrzymanie wykwalifikowanego personelu. Automatyzacja między dostawcami zwiększa wydajność pracowników i umożliwia produkcję znacznie większej ilości pracy przy użyciu istniejącego personelu i zasobów”.

Przykładem automatyzacji różnych dostawców jest ulepszona integracja między PrintOS Production Pro DFE do druku komercyjnego i Heidelberg Prinect, która automatyzuje produkcję i pozwala uniknąć błędów ludzkich. Klienci mogą teraz utrzymywać ujednolicony, zautomatyzowany przepływ pracy, zarówno w przypadku prac analogowych, jak i cyfrowych prac prasowych Indigo, oraz zarządzać nimi z poziomu systemu MIS firmy Heidelberg.

Ulepszona łączność między maszynami Heidelberg Prinect i HP Indigo umożliwia klientom Heidelberga zintegrowanie Prinect Business Manager (MIS), możliwości przygotowania do druku offsetowego i maszyn cyfrowych w jeden przepływ pracy” – mówi Christopher Berti, wiceprezes ds. zarządzania produktami Prinect. korzyści płynące z wyższej wydajności, pełnego wykorzystania pierwotnej inwestycji (np. systemu przygotowania do druku offsetowego) oraz elastyczności korzystania z tego samego przepływu pracy dla obu światów: druku offsetowego i cyfrowego. Pomaga to wypełnić dużą lukę na drodze do drukarni osiągających koniec integracji”.


„Integracja Prinect z cyfrowymi drukarkami Indigo umożliwia pojedynczy punkt wprowadzania danych za pośrednictwem JDF, redukując liczbę punktów styku, a tym samym błędów ludzkich” — powiedziała Liesbeth Van Assche, architekt procesu w Artoos Group. „Wysyłamy nasze zadania z Prinect do cyfrowej drukarki HP Indigo, a nasz operator drukarki nie zajmuje się żadnymi ustawieniami parametrów zadania, przygotowaniem plików, impozycją ani proofingiem. Operatorzy drukarek są w 100% skoncentrowani na wydrukowaniu zlecenia i zapewnieniu jego jakości”.


Automatyzacja koloru jest również kluczowym obszarem zainteresowania HP Indigo. Oprócz już obsługiwanej certyfikacji kolorów Idealliance G7, PrintOS Color Beat teraz automatyzuje również certyfikację kolorów Fogra dla nowej generacji maszyn komercyjnych HP Indigo oraz drukarek do etykiet i opakowań, w tym HP indigo 100K, HP Indigo 15K, HP Indigo 12000 VP, HP Indigo 25K i HP Indigo 35K.

FograCert PSD Color Data pozwala dostawcom usług poligraficznych uzyskać w pełni zautomatyzowaną weryfikację zgodnie z najpowszechniej stosowanymi standardami kolorów Fogra wymaganymi przez nabywców druku i marki, potwierdzając, że maszyna spełnia najwyższe standardy kolorów. Za dotknięciem przycisku. Zgodność danego zadania drukowania jest certyfikowana zgodnie z Fogra PSD, ProcessStandard Digital (ISO/TS 15311-2) i można ją łatwo komunikować z nabywcą druku, marką lub zespołem QA.

Automatic Alert Agent 2.0 dla maszyn cyfrowych HP Indigo Series 4 (HP Indigo 12000 i 15K). Ten wbudowany system kontroli skanuje każdy wydrukowany arkusz i porównuje go z jego cyfrowym plikiem wydruku, automatycznie identyfikując ewentualne defekty wydruku. AAA 2.0 automatycznie przekierowuje wadliwe arkusze na złom i ponownie je drukuje, wszystko w czasie rzeczywistym bez interwencji człowieka i przerw w produkcji. System wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) Przemysłu 4.0, zwiększając dokładność i szybkość, aby zapewnić dostawcom usług płatniczych produktywność i rentowność.

Na podstawie informacji firmy HP Inc.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności