HP przyspiesza rozwój cyfrowego rynku tektury falistej dzięki PageWide C500 PressPoprzedni artykuł 

Firma HP Inc. ogłosiła nowy poziom innowacji w druku na tekturze falistej na maszynie HP PageWide C500, aby przyspieszyć rozwój cyfrowego rynku tektury falistej dzięki wysokiej wydajności i niższym kosztom. Ulepszony system podawania arkuszy, obecnie wprowadzany u klientów PageWide C500, otrzymał prestiżowe branżowe nagrody za innowacyjność.

Nowy podajnik HP PageWide C500 to solidne rozwiązanie produkcyjne zaprojektowane z myślą o zwiększeniu zysku operacyjnego przetwórców i ograniczeniu odpadów. Obsługuje szerszy zakres arkuszy, w tym cienkie i mikro-fale, przy jednoczesnym zachowaniu płynnego procesu podawania i szybkiej zmiany zadań.

PRINTING United Alliance przyznało górnemu podajnikowi C500 prestiżową nagrodę Pinnacle InterTech Award 2021 za innowacje technologiczne. Na SuperCorrExpo Innowacja zajęła drugie miejsce w konkursie AICC /BCN/CT Innovator of the Year w kategorii Maszyny. BoxMaker, amerykański dostawca opakowań, który niedawno zakupił drugi model C500 do swojej nowej lokalizacji, już stosuje nową technologię podawania. „Podobnie jak większość przetwórców w branży, musimy obsługiwać różne rodzaje stosów, które docierają do naszego zakładu. Dzięki najnowszym ulepszeniom podajnika górnego HP PageWide C500 z powodzeniem obsługujemy wiele arkuszy i stosów, które wcześniej musiały zostać zdyskwalifikowane ze względu na ich stan. Pozwala to na mniej odpadów, skrócenie czasu wprowadzenia na rynek i lepsze wykorzystanie czasu naszych operatorów – nie tylko skrócił się czas automatycznej wymiany stosu, ale także mniej interwencji ze względu na jakość i wyrównanie arkuszy” – powiedział Richard Brown, prezes i CEO, The BoxMaker.

ICO z Włoch również dokonało aktualizacji. „Po pomyślnym zainstalowaniu najnowszego ulepszenia podajnika górnego HP PageWide C500 czas wymiany stosu został skrócony do minimum, co pozwala zaoszczędzić cenny czas, pieniądze i pracę. Dzięki tej aktualizacji dostępność maszyn i czas pracy bez przestojów znacznie się zwiększyły, co pozwala nam na konwersję dodatkowych ilości z naszej linii fleksograficznej” — powiedziała Michelle Mastromatteo, kierownik ds. badań i rozwoju, ICO, Włochy.
Ulepszenia karmienia obejmują:

  • Technologia Stack Topography Alignment do automatycznej kompensacji nierównych lub wypaczonych stosów.
  • Technologia Dynamic Stack Alignment w celu pokonania stosów niewyrównanych w pionie.
  • Technologia Smart Auto Recovery, która identyfikuje i przezwycięża problemy z podawaniem związane ze złym układaniem lub uszkodzonymi arkuszami, unikając ręcznej interwencji operatora.
  • Szerszy zakres zastosowań z cienkimi i mikro rowkami.

„Firma HP zainwestowała znaczne środki w podajnik w ramach swojego nieustającego zaangażowania na rynku tektury falistej i będzie nadal rozwijać tę przełomową technologię branżową” — David Tomer, dyrektor generalny HP PageWide Corrugated, Post-Print.

Nagroda Pinnacle InterTech Award jest uhonorowaniem rozwoju innowacyjnych technologii uznanych za prawdziwie innowacyjne i mających znaczący wpływ na komunikację graficzną i branże pokrewne. To prestiżowe wyróżnienie ostrzega potencjalnych i klientów, że technologia podajnika C500 jest jedną z najlepszych w branży. Konkurs AICC /BCN/CT Innovator of the Year ma na celu wyróżnienie innowacyjnych rozwiązań stworzonych zarówno przez zakłady AICC, jak i dostawców, które zwiększają wydajność, produktywność, jakość produktów i rentowność niezależnej fabryki opakowań.

Drukarka HP PageWide C500, oparta na technologii HP Thermal Inkjet, zapewnia jakość druku offsetowego dla szerokiej gamy opakowań z tektury falistej i zastosowań ekspozycyjnych zarówno na arkuszach powlekanych, jak i niepowlekanych, zapewniając jakość druku offsetowego przy niskich lub wysokich nakładach na druk lito- i fleksograficzny. Zaprojektowana do wykonywania wysokiej jakości wydruków w wymagających środowiskach produkcyjnych, drukuje drukuje z prędkością 75 metrów/min (246 ft/min) w najwyższej jakości druku z rozdzielczością 1200 NPI przy użyciu miliona dysz.

Drukarka HP C500 obniża koszty produkcji pudełek i otwiera nowe możliwości biznesowe dzięki cyfrowej elastyczności, drukowi bezpośredniemu na tekturze przy produkcji wielkoseryjnej.

Na podstawie informacji HP Inc.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności