Michelman ogłasza zmiany w kierownictwie wykonawczym, które wchodzą w życie 1 styczniaPoprzedni artykuł 

Dr Rick Michelman
Dr Rick Michelman

Michelman z Cincinnati kontynuuje przygotowania przed wyborem dr Richarda (Rick) I. Michelmana na kolejnego prezesa i dyrektora generalnego organizacji. Z dniem 1 stycznia następujące zmiany w kierownictwie wykonawczym zapewnią firmie dalszy sukces i wzmocnią jej zaangażowanie na rzecz potrójnego dna: ludzi, planety i zysku.

Dr Rick Michelman, obecnie Chief Technology Officer i Executive Vice President (EVP) Americas and Printing & Packaging, zostanie prezesem i dyrektorem generalnym. Z firmą związany jest od ponad 25 lat, zdobywając szeroką wiedzę operacyjną i rynkową, pełniąc wiele ról organizacyjnych, w tym rozwój produktów, zarządzanie technologią, rozwój biznesu, przywództwo regionalne i przywództwo w segmencie biznesowym. Co więcej, jego doświadczenie jako chemika daje mu zrozumienie zrównoważonych rozwiązań, które Michelman nadal wprowadza na całym świecie.

Andrew Michelman, Chief Business Development Officer i EVP, Asia and Fibers & Composites, przejmie dodatkową odpowiedzialność przywódczą w regionie Ameryki Michelmana i segmencie biznesowym Coatings. W swojej rozszerzonej roli pan Michelman będzie nadzorował operacje handlowe w Azji i obu Amerykach oraz zarządzał strategicznymi kierunkami i operacjami w segmentach biznesowych Fibers & Composites i Coatings. Dołączył do Michelman w 2015 roku po ponad 20 latach globalnego doświadczenia w fuzjach i przejęciach. Ponadto pracował w bankowości inwestycyjnej w Citigroup w Nowym Jorku i Londynie oraz jako konsultant ds. strategii i rozwoju korporacyjnego w europejskim producencie Valliant Group.

Paul Griffith, dyrektor ds. marketingu Michelmana i wiceprezes ds. regionu EMEA i rolnictwa, uzupełni swoje obowiązki o kierowanie segmentem biznesowym w zakresie drukowania i pakowania. Przejmuje kierownictwo segmentu biznesowego od dr. Ricka Michelmana, przechodząc na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego. Pan Griffith będzie nadal kierował marketingiem w całej organizacji, regionem EMEA oraz segmentem biznesowym rolnictwa. Do Michelmana trafił w 2016 roku z prawie 30-letnią karierą w branży chemicznej, gdzie piastował kierownicze stanowiska wyższego i wykonawczego w The Dow Chemical Company, ExxonMobil i Jindal Films, realizując zadania w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.

Jason Wise, mianowany na stanowisko dyrektora finansowego w 2019 r., obejmie funkcję dyrektora ds. finansów i ryzyka, odpowiedzialnego za kierowanie i działania funkcji finansowych, księgowych, prawnych, regulacyjnych oraz BHP firmy Michelman. Zanim dołączył do Michelman w 2012 roku, pan Wise zajmował kierownicze i audytorskie stanowiska wyższego szczebla w globalnych firmach średniej i dużej wielkości, takich jak Baker Concrete Construction, Sun Chemical, Deloitte i Arthur Anderson.

Kreg Keesee pozostanie na stanowisku dyrektora operacyjnego (COO) po nominacji w 2020 r. Dołączył do Michelmana w 2016 r. jako dyrektor ds. łańcucha dostaw i od tego czasu objął stanowisko dyrektora administracyjnego, a następnie dyrektora operacyjnego. Obecnie jest odpowiedzialny za kierownictwo i zarządzanie zasobami ludzkimi, operacjami, łańcuchem dostaw i technologią informacyjną. Zanim dołączył do Michelman, Keesee pracował w dziale finansów w Procter & Gamble oraz zajmował stanowiska kierownicze wyższego szczebla i kierownictwo wykonawcze w Sun Chemical. W Sun Chemical zajmował szereg stanowisk o coraz większej odpowiedzialności, w tym wiceprezesa ds. globalnego łańcucha dostaw, wiceprezesa ds. globalnej transformacji biznesowej oraz dyrektora ds. informacji i wiceprezesa w dziale grafiki firmy Sun.

Jak wyjaśnia Steve Shifman, ustępujący prezes i dyrektor generalny firmy, „Te nominacje na stanowiska kierownicze zapewniają ciągłość przywództwa i wspierają dynamikę, jaką mamy, aby realizować nasz cel, jakim jest wprowadzanie innowacji w zakresie zrównoważonej przyszłości. Wdrożyliśmy wyjątkowy talent, aby zapewnić, że nadal jesteśmy bardziej żywotni i wpływowi niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ istnieje zwiększone zapotrzebowanie na nasze zrównoważone rozwiązania na rynkach powłok, drukowania i opakowań oraz włókien i kompozytów”.

Pan Shifman przejdzie na stanowisko prezesa w 2022 r. po prawie dwudziestu latach kierowania firmą. Podczas swojej kadencji Michelman rozszerzył swój globalny zasięg i znacznie wzrósł pod względem wielkości i rentowności. W rezultacie ponad 50% jej działalności jest obecnie generowane poza Stanami Zjednoczonymi.

Pan Shifman dodaje: „To ekscytujący czas w firmie Michelman. Nasze fundamenty są mocne i jesteśmy zaangażowani w budowanie biznesu dla przyszłych pokoleń”.

Na podstawie informacji firmy Michelman

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności