Brinter wprowadza na rynek nowe medyczne głowice drukujące z PuredynePoprzedni artykuł 

Fiński start-up zajmujący się biodrukowaniem Brinter ogłosił dziś wprowadzenie na rynek nowej, opartej na ekstruzji medycznej głowicy drukującej Visco Bio do biodrukarek Brinter. Nowe modułowe głowice drukujące umożliwiają prawie zerową objętość martwą, co oznacza, że drogie odpady materiałów medycznych są redukowane do minimalnego poziomu.

Głowice oznaczają większą różnorodność materiałów do dozowania, powtarzalność przy ciągłym i precyzyjnym procesie drukowania oraz brak zanieczyszczeń krzyżowych dzięki zastosowaniu jednego wkładu na materiał. Ze względu na geometrię dozowania, zawsze transportowana i precyzyjnie dozowana jest stała objętość na obrót, co oznacza, że można osiągnąć prawie zerową objętość martwą. Programowalne odsysanie zapewnia czyste punkty startu i mety.

„Wypuszczenie tej głowicy drukującej oznacza spełnienie podstawowych wymagań w zakresie Dobrych Praktyk Produkcyjnych (GMP), na przykład ze względu na brak zanieczyszczenia krzyżowego przy użyciu jednego wkładu na materiał, stosowanego razem z opublikowanym przez nas modułem dezynfekującym z niebieskim światłem w grudniu. Podobnie naukowcy, przemysł farmaceutyczny i uniwersytety czerpią korzyści ze zwiększonej powtarzalności wyników drukowania dzięki ciągłym i precyzyjnym procesom drukowania – mówi Tomi Kalpio, dyrektor generalny Brinter.

„Praktyczne zastosowania tej technologii są zgodne z wizją Brintera, aby poprawić jakość naszego życia poprzez skrócenie i zwiększenie produktywności procesu odkryć naukowych i bioprodukcji. To popycha do przodu ambicję drukowania ludzkich części zamiennych, takich jak serca i nerki, a także bardziej spersonalizowanego leczenia poprzez badania nad rakiem i testy leków” – kontynuuje.

Flagowy model Brinter, Brinter One, to modułowa biodrukarka, która jest w stanie drukować w 3D wielomateriałowe i bardzo złożone struktury tkanek, zapewniając wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do biodrukowania. Urządzenie może drukować zarówno sztywne, jak i miękkie materiały, w tym między innymi płyny i hydrożele z żywymi komórkami, biopastę, metal ze spoiwem i tworzywa sztuczne, a jednocześnie jest łatwe do spakowania i ustawienia w innym laboratorium lub pomieszczeniu czystym w ciągu kilku minut.

Visco Bio powstało w ścisłej współpracy z Puredyne, która dostarczyła innowacyjną technologię rynkową.

„Brinter jest dla nas innowacyjnym i silnym partnerem, z którym mamy już bliską relację od kilku lat. Głowica drukująca Puredyne® z zaangażowaną technologią progresywnej wnęki umożliwia zupełnie nową precyzję w biodrukowaniu opartym na ekstruzji. Co więcej, nasze rozwiązanie zapewnia operatorowi wymaganą elastyczność procesową i materiałową w obsłudze biomateriałów o niskiej i wysokiej lepkości”, mówi Felix Gruber, Business Development Manager w Puredyne.

Klientami Brinter są firmy bio-farmaceutyczne, takie jak Nanoform, a także organizacje badawcze, takie jak VTT, grupa BEST na Uniwersytecie w Glasgow, Uniwersytet Jana Gutenberga w Moguncji, Uniwersytet w Oulu, Uniwersytet w Turku, Åbo Akademi, Uniwersytet w Tampere oraz Uniwersytet w Helsinkach.

W zeszłym miesiącu Brinter ogłosił współpracę z LED Tailor, aby wprowadzić nową funkcję dezynfekcji niebieskiego światła wbudowaną w wielomateriałowe rozwiązanie do biodrukowania 3D. System umożliwia bezpieczną produkcję m.in. modele tkanek i leki oraz minimalizuje potrzebę oddzielnych pomieszczeń czystych, dzięki czemu biodrukarki są bardziej przenośne i bezpieczne.

Do chwili obecnej Brinter jest obecny w ponad 10 krajach, w tym w USA, Niemczech, Indiach i Wielkiej Brytanii. Firma niedawno wprowadziła na rynek nowy model podstawowy, Brinter Core, aby biodrukowanie stało się bardziej przystępne cenowo i dostępne dla badaczy i producentów w zakresie zastosowań, od leków spersonalizowanych po części zamienne przeznaczone dla ludzi.

Na podstawie informacji firmy Brinter

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności