ABB wprowadza na rynek najszybszy na rynku czujnik wilgotności maszyny papierniczej, wykonujący 5000 pomiarów na sekundęPoprzedni artykuł 

Opatentowany przez ABB czujnik wilgoci HPIR-R (High-Performance Infrared Reflection)
Opatentowany przez ABB czujnik wilgoci HPIR-R (High-Performance Infrared Reflection)

Firma ABB wypuściła wysokowydajny czujnik wilgoci oparty na odbiciu w podczerwieni (HPIR-R), który zapewnia najszybsze i najbardziej precyzyjne monitorowanie wilgoci dostępne obecnie na rynku. Wykonując do 5000 pomiarów na sekundę, czujnik zapewnia precyzyjny pomiar o wysokiej rozdzielczości, który umożliwia walcowniom zwiększenie wydajności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych.

Ta zaawansowana, opatentowana technologia pomoże producentom masy włóknistej, papieru i tektury zawsze znać dokładny poziom wilgotności, dając im pewność, że podniosą poziom wilgotności i poprawią profile płyt CD, poprawiając jakość produktu końcowego i w rezultacie zmniejszając liczbę odrzutów.

Możliwość mierzenia i kontrolowania poziomu wilgoci podczas ruchu arkusza przez maszynę papierniczą ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia zapotrzebowania na energię. Prowadzi to do zoptymalizowanego suszenia, zmniejszonego zużycia pary, znacznych oszczędności energii w sekcjach suszarni i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. W rzeczywistości zmiana ciśnienia pary w celu uzyskania zmiany wilgotności o zaledwie 1% może oznaczać oszczędność energii o 400 000 USD.

Mała plamka energii podczerwonej wykorzystana w czujniku zapewnia doskonałą rozdzielczość smug i dokładny pomiar arkusza od krawędzi do krawędzi, nawet w najtrudniejszych warunkach. Pomiar podczas skanowania jest ciągły, bez przerywania wiązki lub kół filtrujących, co zapewnia optymalny stosunek sygnału do szumu i maksymalną szybkość pomiaru.

Nowy system pomiaru wilgotności HPIR-R firmy ABB, który ma również wbudowany czujnik temperatury arkusza, został zaprojektowany tak, aby był w pełni chłodzony powietrzem i można go było naprawiać w terenie. To, w połączeniu z niewrażliwością na kurz i zakłócenia, zapewnia długi czas pracy bez przestojów i niższy całkowity koszt posiadania niż podobne rozwiązania.

„W przeciwieństwie do konkurencyjnych ofert, czujnik wilgoci HPIR-R firmy ABB zapewnia pomiary z najwyższą możliwą częstotliwością, co pomaga klientom poprawić jakość, skrócić przestoje, obniżyć koszty i zwiększyć uzysk” – powiedział Andy Broomfield, kierownik linii produktów w ABB. „Zaprojektowano go dla papierników poszukujących dokładnych i precyzyjnych pomiarów wilgotności w gorących, trudnych warunkach pracy maszyn”.

Chociaż można go umieścić w dowolnym miejscu, największy wpływ na ten odbiciowy czujnik wilgoci ma miejsce przed prasą zaklejającą, gdzie większa precyzja i dokładność pozwalają zwiększyć docelową wilgotność, zapewniając zoptymalizowane pobieranie skrobi/zaklejania i mniejsze zapotrzebowanie na energię do suszenia. Dotyczy to również lokalizacji z powłoką wstępną.

Innym ważnym zastosowaniem jest umieszczenie go za sekcją prasy mokrej, co umożliwia operatorom dostosowanie obciążenia prasy w celu poprawy profilu wilgotności i zwiększenia suchości arkuszy w suszarniach. Oprócz oszczędności energii zapewnia to również wyższą wytrzymałość arkusza w tym wrażliwym obszarze maszyny, co oznacza lepszą płynność i odzyskiwanie złamanego arkusza.

Czujnik, będący częścią systemu zarządzania jakością ABB Ability™, jest w pełni cyfrowy z szybkimi pomiarami dostarczanymi wraz z bogatym zestawem danych diagnostycznych, które są idealne do analiz w celu informowania o decyzjach podejmowanych na miejscu lub na poziomie korporacyjnym. Ma zastosowanie do wszystkich typów platform sieciowych i może być używany do pomiaru klas publikacji, papierów graficznych, tektury, bibuły, opakowań, klas specjalistycznych i pochodzących z recyklingu.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) to wiodąca globalna firma technologiczna, która pobudza transformację społeczeństwa i przemysłu w celu osiągnięcia bardziej produktywnej, zrównoważonej przyszłości. Łącząc oprogramowanie ze swoją ofertą elektryfikacji, robotyki, automatyki i ruchu, ABB przesuwa granice technologii, aby podnieść wydajność na nowy poziom. Z ponad 130-letnią historią doskonałości, sukces ABB jest napędzany przez około 105 000 utalentowanych pracowników w ponad 100 krajach. www.abb.com

Dział ABB Process Automation jest liderem w dziedzinie automatyzacji, elektryfikacji i cyfryzacji dla przemysłu procesowego i hybrydowego. Oferujemy naszym klientom szeroką gamę produktów, systemów i kompleksowych rozwiązań, w tym nasz nr 1 w zakresie rozproszonego systemu sterowania, oprogramowania i usług związanych z cyklem życia, produkty specyficzne dla branży, a także usługi pomiarowe i analityczne, oferty morskie i turbodoładowania . Jako globalny numer 2 na rynku, opieramy się na naszej głębokiej wiedzy specjalistycznej, zróżnicowanym zespole i globalnym zasięgu, a także pomagamy naszym klientom zwiększać konkurencyjność, poprawiać zwrot z inwestycji oraz prowadzić bezpieczne, inteligentne i zrównoważone operacje. go.abb/processautomation

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności