Aniflex wybiera cyfrową technologię Xeikon aby przenieść produkcję etykiet na wyższy poziomPoprzedni artykuł 

Michał Kuczkowski, kierownik sprzedaży, etykiety i opakowania, Xeikon; Maciej Wojtaszek, współwłaściciel, Aniflex; oraz Łukasz Smok, szef produkcji, Aniflex
Michał Kuczkowski, kierownik sprzedaży, etykiety i opakowania, Xeikon; Maciej Wojtaszek, współwłaściciel, Aniflex; oraz Łukasz Smok, szef produkcji, Aniflex

Firma Aniflex Głowacka Wojtaszek s.j. z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów etykiet samoprzylepnych i opakowań w Polsce. Strategia rozwoju firmy opiera się na konsekwentnym inwestowaniu w nowoczesne technologie poligraficzne, pozwalające na zdobycie przewagi konkurencyjnej i dywersyfikację oferty. Osiągnięcie tych celów było decydującym czynnikiem przy decyzji o zainstalowaniu pięciokolorowej cyfrowej maszyny atramentowej Xeikon Panther PX3300.

Maciej Wojtaszek, współwłaściciel firmy poligraficznej, powiedział: „Inwestycja w nową prasę Xeikon znacznie zwiększyła możliwości technologiczne naszego zakładu i pozwoliła nam wykorzystać potencjał sprzedażowy dla zamówień nisko- i średnionakładowych, a także pomogło nam skrócić czas dostawy – wszystko to pozwala nam zachować konkurencyjność”.

Założona w 2003 roku firma na przestrzeni lat dokonała znacznych inwestycji w postęp organizacyjny, produkcyjny i technologiczny, a dziś oprócz etykiet samoprzylepnych oferuje także rękawy termokurczliwe i opakowania elastyczne. Duży nacisk kładzie się również na poszerzanie oferty produktowej o innowacyjne rozwiązania, odpowiadające aktualnym trendom i potrzebom rynku, gdyż firma dąży do utrzymania wiodącej pozycji. Są to między innymi etykiety samoprzylepne drukowane na nowych ekologicznych materiałach oraz opakowania z technologią rozszerzonej rzeczywistości.

Panther PX3300 firmy Xeikon zastąpił starszą maszynę atramentową, która przez wiele lat pracowała w tomaszowskim zakładzie. W rzeczywistości Aniflex była jedną z pierwszych firm w branży, która zainwestowała w druk atramentowy UV do etykiet. Prasa Xeikon została wybrana, aby unowocześnić produkcję i umożliwić firmie między innymi zwiększenie jakości druku.

Pan Wojtaszek wyjaśnił, że przy wyborze nowej maszyny niezwykle ważne jest, aby wysoka jakość druku mogła się powtarzać automatycznie bez konieczności każdorazowego ponownego wpisywania parametrów zlecenia oraz aby mieć możliwość bardzo szybkiego wytworzenia wielu SKU. Xeikon PX3300 spełnia oba te wymagania i nie tylko. Pięciokolorowa (CMYK + biała) prasa drukuje na podłożach o szerokości do 350 mm z maksymalną prędkością 50 m/min (ok. 990 m2/h). Atramenty PantherCure umożliwiają firmie Aniflex dostarczanie trwałych i odpornych na ścieranie etykiet o wysokim połysku, a dzięki możliwości nałożenia dwóch warstw białego atramentu, uzyskanie atrakcyjnych efektów dotykowych i dotykowych w linii.

„PX3300 firmy Xeikon obsługuje szeroką gamę podłoży: PP, PE, PET, papier samoprzylepny, winyl, materiały metalizowane i przezroczyste na przezroczystym i jest niezwykle przydatny w produkcji etykiet do użytku przemysłowego, chemicznego i domowego, a także dla kosmetyków i ochrony zdrowia oraz etykiet alkoholi, piwa i innych napojów – mówi Michał Kuczkowski, kierownik sprzedaży ds. etykiet i opakowań w Xeikon. „Nie ma potrzeby tworzenia form drukowych do druku cyfrowego, co obniża koszty i skraca czas realizacji. Dzięki zastosowaniu czujnika, maszyny Xeikon mogą również drukować dodatkowe elementy do personalizacji, czy znaczniki w określonym miejscu, czy dodawać druk cyfrowy na wstępnie zadrukowanych podłożach. „Dzięki oprogramowaniu Xeikon X-800 użytkownik może zwiększyć automatyzację procesu produkcji etykiet i kontrolę poszczególnych etapów produkcji, a także stworzyć zabezpieczenia chroniące użytkownika końcowego, takie jak kody kreskowe EAN, kody QR, DataMatrix czy inne rozwiązania do śledzenia i śledzenia”.

Wprowadzenie najnowocześniejszego Xeikon PX3300 w połączeniu z wcześniejszym doświadczeniem zespołu Aniflex w druku atramentowym pozwoliło drukarni osiągnąć kolejny poziom jakości produkcji. Klienci również bardzo entuzjastycznie podchodzą do nowych możliwości, jakie przyniesie inwestycja.

Pan Kuczkowski podsumowuje: „Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać tak nowoczesną firmę jak Aniflex. Jako lider rynku rozwija się dynamicznie, czego dowodem jest 13-krotna pozycja Gazeli Biznesu przez Grupę Coface. Zespół prowadzi również wiele dodatkowych działań i dzieli się ciekawymi pomysłami, takimi jak webinaria dotyczące tworzenia i produkcji etykiet i opakowań. Edukują swoich klientów, pokazując nieszablonowe projekty, nowe surowce, różne uszlachetnienia i rozwiązania przyjazne środowisku. To bardzo doświadczony i wymagający zespół, który często stawia wysokie standardy swoim dostawcom, w tym nam!”

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności