Prinect Direct – HEIDELBERG przedstawia kolejny kamień milowy dla autonomicznej produkcji w drukarniachPoprzedni artykuł 

Automatyzując praktycznie cały proces tworzenia zadań i przygotowania do druku, nowy Smart Product App minimalizuje ręczne interwencje.
Automatyzując praktycznie cały proces tworzenia zadań i przygotowania do druku, nowy Smart Product App minimalizuje ręczne interwencje.

Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) całkowicie przebudowuje workflow w drukarni Prinect, która będzie teraz dostępna w chmurze. Nowy pakiet workflow nosi nazwę „Prinect Direct” i stanowi kolejny kamień milowy na drodze do autonomicznej produkcji w drukarniach. Wszystkie nowe funkcje workflow będą stopniowo udostępniane klientom w postaci aplikacji w chmurze.

„Dzięki nowemu workflow opartemu na chmurze Prinect Direct firma HEIDELBERG zbliża się o duży krok do autonomicznej produkcji w drukarniach zgodnie z naszą koncepcją Smart Print Shop”, mówi Christopher Berti, dyrektor ds. rozwiązań programowych w HEIDELBERG. „Nowe aplikacje Prinect eliminują większość czynności wykonywanych ręcznie w całym procesie produkcyjnym w drukarni — od tworzenia zadania aż po dostarczenie gotowego produktu drukarskiego” — dodaje.

Nowa aplikacja Smart Product zwiększa wydajność przygotowalni

Po premierze zeszłej jesieni Print Shop Analytics, której klienci mogą używać do monitorowania w czasie rzeczywistym wskaźników KPI swoich drukarni, HEIDELBERG przedstawia teraz Smart Product App – drugą aplikację Prinect w nowym workflow Prinect Direct. Ta aplikacja niezawodnie automatyzuje tworzenie zadań na etapie przygotowania do druku, nie ograniczając kreatywności projektowej ani możliwości produkcji poligraficznej. Na przykład zawiera przyjazną dla użytkownika funkcję tworzenia pracy w chmurze z automatyczną kontrolą jakości tworzonych plików PDF. Prawdziwa innowacja polega na tym, że oprócz plików PDF porównywane są również wszystkie dodatkowe typy danych o zadaniach – określane jako „zamiar produktu”. Użytkownicy aplikacji nie wymagają wcześniejszej specjalnej wiedzy. Prosty interfejs użytkownika prowadzi intuicyjnie wszystkich, od kupujących po pracowników drukarni, przez proces tworzenia pracy, aż do etapu PDF i, w razie potrzeby, aż do zatwierdzenia odbitek próbnych. Celem jest zapewnienie bezbłędnego, jasno zdefiniowanego zadania („inteligentny produkt”) – składającego się z gotowego do druku pliku PDF i pożądanych właściwości produktu drukarskiego do automatycznej produkcji – które jest wytwarzane autonomicznie za pomocą nałożonych płyt drukarskich aż do prasa. Prinect Direct wykorzystuje dane przechowywane podczas tworzenia pracy, aby samodzielnie decydować o najbardziej opłacalnym procesie produkcyjnym, więc pracownicy drukarni nie muszą aktywnie podejmować tej decyzji. Istniejące oprogramowanie Prinect Production Manager, które jest kompatybilne z Prinect Direct, nadal obsługuje rzeczywistą produkcję poligraficzną. W momencie wprowadzenia na rynek, zaplanowanego na czwarty kwartał, aplikacja Smart Product App będzie dostępna dla dużej liczby produktów komercyjnych. Przewiduje się, że etykiety i opakowania będą objęte kolejnymi wersjami.

Stopniowe wprowadzanie na rynek kolejnych aplikacji Prinect

Kolejne aplikacje Prinect będą wprowadzane stopniowo przez dłuższy czas. Ostatecznym celem jest stworzenie w pełni zdigitalizowanej i zautomatyzowanej drukarni – prawdziwej inteligentnej fabryki. W przyszłości nowy workflow Prinect Direct położy również kres obecnemu rozdziałowi między procesami handlowymi i produkcyjnymi, zapewniając odpowiednie funkcje w jednym workflow . Dzięki temu drukarnie będą bardziej opłacalne i w pełni wykorzystają swój potencjał automatyzacji. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do aplikacji Prinect za pośrednictwem portalu klienta H+, który został uruchomiony w zeszłym roku. Aktualizacje oprogramowania odbywają się bezprzewodowo bez przerywania pracy drukarni.

Wartość dodana i bezpieczeństwo inwestycji dla obecnych klientów Prinect

Wszyscy dotychczasowi klienci Prinect mogą nadal korzystać ze swojego systemu workflow, w tym Prinect Production Manager. Oba środowiska systemowe są ulepszane, z naciskiem na nowe funkcje w Prinect Direct. Wszystkie inne nadchodzące aplikacje Prinect są kompatybilne i wykorzystują istniejące funkcje dla aplikacji, takich jak drukowanie płyt drukowych w oparciu o Adobe PDF Print Engine.

„Innowacje Prinect Direct zwiększą wartość inwestycji naszych obecnych klientów Prinect i zapewnią im bezpieczeństwo inwestycyjne”, podkreśla Berti.

Prinect User Days online 19 maja

19 maja (rano i po południu) HEIDELBERG i organizatorzy Prinect User Days zapraszają do zapoznania się z pierwszej ręki o strategii HEIDELBERG w chmurze, nowym pakiecie workflow Prinect Direct oraz nowych funkcjach aplikacji. Prict User Day online. To niewielkie, bezpłatne wydarzenie odbywa się w języku angielskim, a uczestnicy będą mogli zadawać pytania, a następnie wziąć udział w dogłębnej dyskusji z ekspertami HEIDELBERG ds. workflow. Do rejestracji można użyć następującego linku: www.heidelberg.com/prinectuserdays

Na podstawie informacji firmy Heidelberger Druckmaschinen AG

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności