Nowa drukarka instax mini link2Poprzedni artykuł 

Fujifilm Europe, Dział Obrazowania Fotograficznego, ogłosił dzisiaj europejską premierę drukarki do smartfonów FUJIFILM instax mini Link 2. Urządzenie trafi do sprzedaży 22 czerwca 2022 r. Drukarka instax mini Link 2 otrzymała różnorodne nowe i unikalne funkcje, które zostały opracowane w celu pobudzenia inwencji i kreatywności użytkowników. Spośród nowych funkcji wymienić należy możliwość personalizacji ramek, które pojawią się na odbitkach oraz tryby kolorystyczne pomagające podkreślić nastrój zdjęcia.

instaxAiR™ to nowa, ekscytująca funkcjonalność drukarki instax mini Link 2, która wynosi interaktywność i możliwości personalizacji na zupełnie nowy poziom, pozwalając, aby drukarka stała się narzędziem do rysowania „w powietrzu” i nakładania stworzonych w ten sposób efektów bezpośrednio na odbitkę.

“instax mini Link 2 zachęca użytkowników do twórczego wyrażania własnej osobowości poprzez tworzone przez nich odbitki natychmiastowe”, powiedział Shin Udono, Pierwszy Wiceprezes FUJIFILM Europe, dział Rozwiązań w zakresie obrazowania. „Dzięki niezwykle innowacyjnym, atrakcyjnym i zabawnym funkcjom interaktywnym w rodzaju instaxAiR, tworzymy nowe sposoby nawiązywania kontaktu z użytkownikami i jednocześnie ich inspirujemy podczas tworzenia zdjęć”.

Do najważniejszych funkcji drukarki instax mini Link 2 należą

 • instaxAiR:

instaxAiR, za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji instax mini Link App 1 , pozwala użytkownikom na dodawanie różnorodnych elementów graficznych do drukowanych odbitek, w tym dymków, płatków, neonów, farby w sprayu czy brokatu. Wystarczy po prostu trzymać instax mini Link 2 w ręce z wciśniętym przyciskiem wyboru funkcji na górze aparatu tak, by znajdująca się na bocznej ściance dioda była skierowana na zewnątrz i zacząć rysować w powietrzu. To, co zostanie narysowane pojawi się następnie na podglądzie wydruku w aplikacji, a gdy użytkownik będzie zadowolony z wyglądu swojego dzieła, stworzony rysunek znajdzie się również na wydrukowanej odbitce. Użytkownicy funkcji instaxAiR mogą nawet nagrać wideo dokumentujące powstawanie rysunku i udostępnić tę chwilę jako kod QR wydrukowany na odbitce. Kod QR wystarczy potem zeskanować, aby obejrzeć wideo, pobrać filmik lub udostępnić go w mediach społecznościowych.

 • Lekkość, przenośność i szybkość:

Kompaktowa, lekka i z prążkowaną fakturą obudowy - drukarka instax mini Link 2 potrafi wydrukować odbitkę w około 15 sekund, posiada wsparcie dla drukowania ciągłego i umożliwia wydruk około 100 odbitek mini instax na jednym ładowaniu akumulatora, bezproblemowo za pośrednictwem Bluetooth 2.

 • Możliwość personalizacji odbitek mini instax za pomocą Trybów Obrazu, różnych wzorów Ramek, Naklejek i innych funkcji

​​​​​​​Aplikacja instax mini Link 2 oferuje użytkownikom zestaw specjalnie zaprojektowanych ramek, które mogą zostać nałożone na wybrane zdjęcie, by uzyskać niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju odbitkę natychmiastową instax. Użytkownicy mogą wybrać jeden z dwóch dostępnych trybów kolorystycznych – tryb instax-Rich (tryb bogatej kolorystyki), zapewniający głębszą, wzmocnioną kolorystykę zdjęcia lub tryb instax-Natural, który pozwala zachować bliższy oryginałowi wygląd fotografii. Zdjęcia wykonane smartfonem mogą zostać wzbogacone za pomocą filtrów artystycznych lub poprzez regulację jasności, kontrastu i poziomu nasycenia barw. Dzięki aplikacji użytkownicy otrzymują też możliwość połączenia na jednej odbitce instax do ośmiu zdjęć w postaci kolażu.

Oprócz kompatybilności ze smartfonami, instax mini Link 2 współpracuje również z bezlusterkowym aparatem cyfrowym FUJIFILM X-S10, co umożliwia fotografom przesyłanie zdjęć bezpośrednio z aparatu na drukarkę.

instax mini Link 2 oferowany będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Soft Pink (różowy), Clay White (biały) i Space Blue (niebieski). Na terenie Europy trafi do sprzedaży 22 czerwca 2022 r. W Polsce w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 619 PLN.

Wprowadzamy nowy typ filmu natychmiastowego

Premierze drukarki instax mini Link 2 towarzyszy wprowadzenie nowego typu filmu natychmiastowego – instax mini Spray Art Instant Film, charakteryzującego się wzorami w postaci kolorowych, tęczowych i odbijających światło smug naniesionych farbami w sprayu. Jest to idealne uzupełnienie funkcji instaxAiR lub zabawa sama w sobie, która sprawi, że każde wyjątkowe zdjęcie będzie jeszcze bardziej przyciągało wzrok dodatkowymi kolorami. Ten typ filmu natychmiastowego będzie dostępny w sprzedaży na terenie Europy od 22 czerwca 2022 r.. W Polsce w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 46,99 PLN.

Specyfikacja instax mini Link 2

 • Metoda rejestracji: 3-kolorowa metoda ekspozycji z OLED
 • Film: Film natychmiastowy FUJIFILM instax mini (sprzedawany oddzielnie)
 • Rozmiar obrazka: 62 mm × 46 mm
 • Rozmiar obrazka w pikselach: 800 × 600 punktów
 • Rozdzielczość druku: 12,5 pkt./mm (318 dpi, skok punktu 80 μm)
 • Gradacja barwna wydruku: Gradacja RGB, 256 odcieni/kolor
 • Interfejs komunikacyjny: Bluetooth Ver. 4.2 (BLE)
 • Obsługiwane formaty plików: JPEG, PNG, HEIF, DNG
 • Czas wydruku: Od zapisania obrazu w buforze drukarki do wysunięcia odbitki: Około 15 sekund
 • Wydajność drukowania: Około 100 odbitek (przy pełnym naładowaniu akumulatora; liczba odbitek zależy od warunków użytkowania)
 • Zasilanie: Akumulator litowo-jonowy (typ wbudowany: niewymienny)
 • Czas ładowania: Około 80 do 120 minut (zależny od temperatury otoczenia podczas ładowania)
 • Pobór mocy: Około 3 W
 • Warunki użytkowania :Temperatura: +5 ºC do +40 ºC; Wilgotność: od 20% do 80% (bez kondensacji pary wodnej)
 • Wymiary urządzenia: 91,9 mm × 36,4 mm × 124,8 mm (bez elementów wystających)
 • Waga urządzenia: Około 210 g (bez pakietu filmów)
 • Akcesoria: Przewód micro USB (BOD700-200, długość: 30 cm)

Na podstawie informacji firmy instax

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności