Asahi Photoproducts zaprezentuje innowacje na LabelExpo Americas 2022Poprzedni artykuł 

Nowa jednostka do recyklingu wody Asahi jest wyposażona w innowacyjny system filtrowania, który przetwarza do 75% wody używanej w obróbce płyt.
Nowa jednostka do recyklingu wody Asahi jest wyposażona w innowacyjny system filtrowania, który przetwarza do 75% wody używanej w obróbce płyt.

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformowała, że podczas LabelExpo Americas 2022 zaprezentuje wiodący w branży zrównoważony rozwój w produkcji płyt fleksograficznych. Wystawa zaplanowana jest na 13-15 września w Centrum Kongresowym Donalda E. Stephensa w Chicago , Asahi Kasei będzie znajdować się na stoisku 845. Firma zaprezentuje swoje płyty fleksograficzne AWP™-DEW CleanPrint, które są na dobrej drodze do osiągnięcia neutralności węglowej.

„Oprócz zaprezentowania naszej pełnej linii płyt CleanPrint odpowiednich do drukowania etykiet wysokiej jakości”, powiedział Yuji Suzuki, doradca techniczny, „zaprezentujemy również naszą nową jednostkę recyklingu wody, przełom w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony wody w produkcji płyt fleksograficznych . ”

Nowa jednostka recyklingu wody jest przeznaczona dla większych systemów przetwarzania płyt Asahi. Posiada innowacyjny system filtrowania, który zawraca do 75% wody używanej w obróbce płyt, a tylko pozostałe 25% w postaci gnojowicy lub szlamu do utylizacji. Czterdzieści procent dodatku użytego w myciu wodnym pozostaje w przefiltrowanej wodzie, zmniejszając ilość dodatku potrzebnego do obróbki kolejnych płyt. „Świeża woda jest jednym z najcenniejszych zasobów ziemi” – dodał Yuji Suzuki. „Zdecydowaliśmy się opracować płytki zmywalne wodą, aby wyeliminować potrzebę stosowania zanieczyszczających rozpuszczalników. Ale jednocześnie chcieliśmy znaleźć sposób na zminimalizowanie zużycia tej wody. Ta jednostka recyklingu właśnie to robi”.

Na drodze do neutralności węglowej

Asahi Photoproducts ma również przyjemność ogłosić, że jest już na dobrej drodze do osiągnięcia statusu Carbon Neutral dla swoich płyt do mycia wodą AWP ™-DEW CleanPrint we współpracy z The Carbon Trust, która ma zostać wkrótce osiągnięta. „Zrównoważony rozwój jest kluczowym celem naszej firmy macierzystej, Asahi Kasei”, zauważył Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego, „i mamy ich pełne wsparcie w dążeniu do naszych celów w zakresie neutralności dwutlenku węgla. Z niecierpliwością czekamy na omówienie tych wysiłków z odwiedzającymi nasze stoisko na LabelExpo Americas 2022 i wyjaśnienie znaczenia rodzaju odpowiedzialności, jaką umożliwia współpraca z The Carbon Trust. Jedną rzeczą jest twierdzić, że twoje rozwiązania są zielone; zupełnie inna jest możliwość poparcia tego wiarygodnymi danymi, w tym certyfikacją prestiżowej organizacji, takiej jak The Carbon Trust”.

Technologia CleanPrint zapewnia lepszą wydajność, jakość i rentowność

Zmywalne wodą płyty fleksograficzne Asahi AWP™ CleanPrint są przetwarzane bez rozpuszczalników na bazie LZO i zapewniają szybszy czas prasowania niż płyty na bazie rozpuszczalników LZO. Technologia fleksograficznych płyt fotopolimerowych Asahi CleanPrint zmywalnych wodą, która zapewnia wysoką jakość druku, jest wynikiem opracowanej przez nią chemii fotopolimerowej. Technologia mycia wodą charakteryzuje się również niską energią powierzchniową płyty, co skutkuje mniejszą liczbą zatrzymań prasy podczas czyszczenia płyty, co znacznie poprawia wydajność prasy i zmniejsza ilość odpadów z prasy. Wszystkie te elementy sprawiają, że są to najbardziej zrównoważone płyty fleksograficzne w branży. Ponadto płyty AWP™-DEW CleanPrint zapewniają wyjątkowo wysoką jakość druku dzięki precyzyjnemu pasowaniu i zdolności do zapewniania idealnej równowagi drukowania między światłami i bryłami oraz pełną obsługą drukowania ze stałą paletą kolorów .

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności