Canon Young Champion of the Year – poznaliśmy laureatów nagrody dla młodychPoprzedni artykuł 

Canon ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji nagrody Young Champion of the Year, doceniającej starania młodych ludzi z całego świata na rzecz pozytywnych zmian społecznych i środowiskowych. Nagroda przyznawana jest w ramach przedsięwzięcia Global Good Awards.

Netra Venkatesh i Nabilah Chowdhury – to laureatki nagrody w kategoriach wiekowych do 16 i 21 roku życia. Podczas ceremonii przyznania nagród, która odbyła się 13 października w Londynie, jury podkreśliło znaczenie ich pracy, mającej wyraźny wpływ na pozytywne przemiany świata.

Laureatka w kategorii do 16 roku życia Netra Venkatesh została doceniona za stworzoną przez siebie organizację SpunkGo social media for Good, która umożliwia uzyskanie bezpłatnej edukacji 5 tysiącom młodych kobiet na obszarach wiejskich, w obozach uchodźczych czy w slumsach na całym świecie. Jury podkreśliło jej starania na rzecz tworzenia darmowych i łatwo dostępnych platform nauki online, umożliwiających edukację młodym kobietom w ponad 20 krajach. Laureatka w kategorii do 21 roku życia, Nabilah Chowdhury, wygrała dzięki swojemu zaangażowaniu na rzecz środowiska naturalnego i wsparcia pracy wolontariuszy w zakresie działań na rzecz klimatu w Australii. Dostrzeżono jej pracę na rzecz organizacji Youth At The Zoo w Taronga Zoo w Sydney, a także organizację ogólnokrajowego szkolnego strajku na rzecz klimatu. Chowdhury wspierała również kampanię #FundOurFutureNotGas.

Canon sponsoruje nagrodę Young Champion of the Year Award już od trzech lat. To zaangażowanie wpisujące się w całokształt działalności firmy na rzecz środowiska oraz wykorzystania siły obrazu do pokazywania, że lepszy świat jest możliwy. Nagroda jest także powiązana z Canon Young People Programme – inicjatywą, w ramach której młodzi ludzie w krajach Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu dzielą się swoimi wizjami zrównoważonego świata.

Podczas gali rozdania nagród Global Good Awards, artystka i ambasadorka akcji Canon Eliška Sky zaprezentowała wystawę fotografii inspirowanych Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Cała seria fotografii, zatytułowana „Parasites” w artystyczny sposób ukazuje wizję wszystkich 17 Celów. Podczas gali można było podziwiać trzy pierwsze fotografie, związane z celami numer 7, 10 i 15 (odpowiednio: czysta i dostępna energia, redukcja nierówności i życie na lądzie). Wszystkie obrazy zostały wydrukowane w centrum Canon w Birmingham na podłożu o nazwie Dispa Board Bright White FSC4, stanowiącym ekologiczną alternatywę dla zazwyczaj stosowanej w takich przypadkach pianki kreatywnej. Więcej o wystawie „Parasites” można znaleźć tutaj.

Więcej informacji o przyznanych nagrodach można znaleźć na oficjalnej stronie Global Good Awards: https://globalgoodawards.co.uk/.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności