Promo Show 2023: rozwiązania inkjetowe Sun Chemical do drukowania tekstyliów na stoisku firmy Sico Print SolutionsPoprzedni artykuł 

Fot.: Sun Chemical
Fot.: Sun Chemical

Wśród wystawców targów Promo Show, odbywających się w dniach 8-9 lutego br. w centrum wystawienniczym Expo XXI w Warszawie znajdzie się firma Sico Print Solutions. Na jej stoisku (nr E2 w pawilonie 3) będą promowane m.in. rozwiązania Sun Chemical, skierowane na rynek sublimacyjnego druku inkjetowego na różnego rodzaju materiałach tekstylnych. Są one wykorzystywane w branżach odzieżowej (m.in. odzieży sportowej), wyposażenia wnętrz czy meblowej jak i w produkcji reklamowej typu indoor oraz outdoor.

Ta część oferty północnoamerykańskiego producenta została jakiś czas temu wzbogacona o portfolio Sensient Imaging Technologies – firmy przejętej przez Sun Chemical, będącej producentem i dostawcą farb do druku cyfrowego. O możliwościach i aplikacjach, w jakich znajdują one zastosowanie, będzie można dowiedzieć się odwiedzając stoisko Sico Print Solutions

„Promo Show to druga impreza branżowa organizowana w lutym, w której weźmiemy udział w roli partnera – mówi Krzysztof Ostrowski, odpowiedzialny w polskim oddziale Sun Chemical za segment druku cyfrowego. – Tym razem nasze rozwiązania w dziedzinie sublimacyjnego druku cyfrowego zaprezentuje Sico Print Solutions – firma przez wiele lat będąca polskim przedstawicielem Sensient Imaging Technologies, a od pewnego czasu – w ślad za przejęciem tej marki przez Sun Chemical – znajdująca się w gronie naszych autoryzowanych dystrybutorów. Wspólnie z jej ekspertami chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z tą częścią naszej oferty, skierowaną do dynamicznie rozwijającego się i bardzo przyszłościowego segmentu zadrukowywania tekstyliów”.

Sensient Imaging Technologies została przejęta przez Sun Chemical i jej spółkę macierzystą – DIC Corporation w 2020 roku. Warto dodać, iż firmę Sensient Imaging Technologies od roku 2007 do dnia dzisiejszego jako wyłączny dystrybutor reprezentuje w Polsce w zakresie atramentów do tekstyliów firma Sico Print Solutions. „Sensient Imaging Technologies osiągnęła pozycję czołowego dostawcy w kontekście rozwijania i produkcji innowacyjnych farb do druku cyfrowego – kontynuuje Krzysztof Ostrowski. – Jej doświadczenie i potencjał wytwórczy w obszarze tekstyliów – przy naszym wsparciu, jakie zapewniamy od blisko trzech lat – pozwalają wzmocnić i zwiększyć tę specjalistyczną ofertę skierowaną do naszych klientów i partnerów biznesowych. Staramy się łączyć bogate, wieloletnie doświadczenia obu firm w tym segmencie, zwracając jednocześnie uwagę na rosnące oczekiwania rynku i konsumentów względem wysokiej jakości proekologicznych rozwiązań, dedykowanych zadrukowywaniu tekstyliów. Po przejęciu Sensient Imaging Technologies mieliśmy okazję zaprezentować jej ofertę m.in. podczas targów Fespa 2022 czy wirtualnej imprezy Innovate Textile & Apparel. Cieszymy się, że – wspólnie z Sico Print Solutions – z tym innowacyjnym portfolio produktowym będą mieli wkrótce okazję zapoznać się także nasi klienci z Polski oraz innych krajów, którzy odwiedzą targi Promo Show 2023”.

„Seria farb oryginalnie stworzonych przez Sensient Imaging Technologies została już zintegrowana z naszą ofertą dla rynku do tekstyliów – kontynuuje Krzysztof Ostrowski. – Systematycznie wprowadzane są też przez nas na rynek nowe, wspólnie rozwijane i udoskonalane rozwiązania. Jednym z nich jest farba reaktywna Amethyst Evo, będąca następcą doskonale znanego w świecie druku na tekstyliach, wiodącego na nim produktu – Xennia Amethyst RC. Cechuje się ona innowacyjną formułą, rozszerzającą kluczowe dla niej parametry: siły krycia, gamutu oraz wydajności. Jest zgodna z wymaganiami GOTS, Eco-Passport i ZDHC. Wprowadzając ją na rynek chcieliśmy zapewnić użytkownikom wysoką wydajność w konkurencyjnej cenie, prostotę w użyciu, gwarancję niskich kosztów eksploatacyjnych, wysoką gęstość optyczną (a przez to – odpowiednią reprodukcję barwną), poprawę działań środowiskowych, dopasowanie do istniejącego workflow. Wszystko po to, by nasi klienci mogli z powodzeniem wyjść naprzeciw oczekiwaniom właścicieli marek i konsumentów”.

Podczas targów Promo Show firmy Sico Print Solutions i Sun Chemical będą wspólnie promować również m.in. wprowadzone w ubiegłym roku na rynek nowe serie atramentów sublimacyjnych, dedykowane branżom sportowej, reklamowej i odzieżowej: ElvaJet Onyx SB (do ploterów z głowicami Epson) i ElvaJet Topaz SC (do maszyn z głowicami Kyocera). Uzupełniły one pozostałe serie, znane z wdrożeń u klientów z całego świata (poza wspomnianą wcześniej Xennia Amethyst są to m.in. Xennia Agate, ElvaJet Opal i ElvaJet Coral). Farby sublimacyjne nanoszone są na papier transferowy, a z niego – na docelową powierzchnię: koszulkę poliestrową, kubek porcelitowy czy blachę aluminiową. Dzięki ich właściwościom i technologii aplikacji (druk aplikowany jest pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury), uzyskuje się – jak podkreśla dostawca – wysoką jakość druku. Do najczęściej stosowanych z ich udziałem aplikacji należą: koszulki sportowe, odzież, systemy wystawiennicze wykonane z tekstyliów oraz akcesoria promocyjne.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy planują wizytę na targach Promo Show 2023 do odwiedzenia stoiska Sico Print Solutions. Mamy nadzieję, że promowane tam produkty będą dla wielu gości targowych inspiracją, a jednocześnie ta wspólna prezentacja pozwoli na zademonstrowanie w pełni tej ważnej dla Sun Chemical części naszego portfolio” – podsumowuje Krzysztof Ostrowski.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności