Najnowocześniejszy system cyfrowego uszlachetniania druku Scodix Ultra 6000 zadebiutuje w Europie na targach HunkelerPoprzedni artykuł 

Scodix, wiodący na świecie dostawca uszlachetniania cyfrowego dla przemysłu graficznego, zaprezentuje swoje najnowsze urządzenie z serii Ultra 6000 wyposażone w technologię Smart High Definition (SHD) po raz pierwszy w Europie na targach Hunkeler Innovationdays od 27 lutego do 2 marca.

Rozwiązanie Scodix Ultra 6000 daje fenomenalne efekty uszlachetniania wielu produktów, w tym okładek książek, luksusowych opakowań i komercyjnych produktów poligraficznych. W centrum uwagi na targach Hunkeler znajdą się rozwiązania w zakresie uszlachetniania w formacie B1 i B2 w technice offsetowej, które wykazują ekonomiczność i wydajność pozwalające na zastąpienie analogowej technologii uszlachetniania, jednocześnie oferując firmom poligraficznym większą elastyczność w uszlachetnianiu szerokiej gamy produktów poligraficznych, w tym książek, opakowań oraz produktów akcydensowych. Ponadto Scodix zaprezentuje technologię SHD, która stanowi przełom pod względem wysokiej rozdzielczości, wyrazistości i delikatnych detali, zapewniających efekt przyciągający wzrok oraz umożliwiający zastąpienie technologii analogowej Sita ora HotStampingu technologią cyfrową.

„Scodix z radością przedstawi najnowszy model Ultra 6000 z technologią SHD na Hunkeler Innovationdays" - mówi Mark Nixon, wiceprezes zarządzający Scodix ds. globalnej sprzedaży i marketingu. „Model 6000 już teraz dobrze się sprzedaje i zależy nam na tym, aby firmy poligraficzne mogły poznać wszystkie jej zalety. Produkty Scodix zapewniają niezwykłą kombinację ekonomiczności, zrównoważenia i wydajności rozwiązań, umożliwiając drukarniom i wydawnictwom uszlachetnianie na wyższym poziomie".

Scodix Ultra 6000 zapewnia również szybki zwrot z inwestycji, Dzięki wyrafinowanemu cyfrowemu, uszlachetnianiu, które zwiększa postrzeganą wartość książek oraz opakowań redukując czas i koszty związane z tradycyjnym przygotowaniem matryc, filmów, znacząco skracając czas narządu i przyczyniając się do obniżenia jednostkowych kosztów produkcji.

Nixon dodaje: „W obliczu rosnących zakupów online i popularności spersonalizowanych produktów branża poligraficzna wymaga coraz mniejszych nakładów i szybszego czasu wprowadzania na rynek. Bez wątpienia cyfrowe uszlachetnianie jest doskonałym rozwiązaniem dla tych wyzwań, a dzięki dużemu formatowi urządzenia Scodix Ultra 6000 i praktycznie zerowemu czasowi przygotowania do druku firmy poligraficzne mogą również dorównać wydajności swoich systemów analogowych".

Ponieważ wpływ na środowisko ma coraz większe znaczenie dla tej branży, celem firmy Scodix jest zastosowanie bardziej zrównoważonych rozwiązań i przyjaznych dla środowiska procesów w swoich systemach i cyfrowym uszlachetnianiu. Celem jest m.in. eliminacja emisji lotnych związków organicznych oraz wyeliminowanie potrzeby stosowania matryc/klisz na bazie metalu, chemikaliów i rozpuszczalników, przy jednoczesnym zmniejszeniu ogólnego zużycia energii.

Na podstawie informacji firmy Scodix

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności