Sun Chemical Platynowym Sponsorem kolejnej konferencji organizowanej przez Polską Izbę FleksografówPoprzedni artykuł 

Podobnie jak przed rokiem, Sun Chemical będzie Platynowym Sponsorem konferencji organizowanej przez Polską Izbę Fleksografów
Podobnie jak przed rokiem, Sun Chemical będzie Platynowym Sponsorem konferencji organizowanej przez Polską Izbę Fleksografów

W dniach 24-26 kwietnia br. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy odbędzie się Konferencja Fleksografów 2023. Firma Sun Chemical - która od wielu lat aktywnie wspiera różne inicjatywy branżowe, w tym organizowane przez Polską Izbę Fleksografów (PIF) - będzie kolejny już raz Platynowym Sponsorem tego wydarzenia. Jej przedstawiciele wygłoszą też dwa referaty, które w dużej mierze dotyczyć będą utrzymywania wydajności drukarń w zmieniającym się świecie. Rejestracja na konferencję odbywa się na stronach Polskiej Izby Fleksografów: flekso.pl/konferencja2023.

„Spotkania organizowane przez Polską Izbę Fleksografów – mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale firmy Sun Chemical - na stałe wpisały się do kalendarza imprez branżowych w naszym kraju. Od wielu lat jesteśmy członkiem tej coraz prężniej działającej organizacji i aktywnie włączamy się w jej działania, wspierając m.in. firmowane przez PIF wydarzenia. To okazja nie tylko do pozyskania wiedzy, ale także integracji całego środowiska druku fleksograficznego, co ma dla nas duże znaczenie. Podczas tego rodzaju spotkań wymieniamy się doświadczeniami, ale także chętnie dzielimy się naszą wiedzą z uczestnikami. Niejednokrotnie okazuje się, że takie spotkania są dla wielu z nich inspiracją do podejmowania zmian w swoich firmach, a także do nawiązania kontaktów z nami. Podobnie więc jak to miało miejsce w poprzednich edycjach, również podczas tegorocznej konferencji przygotowaliśmy dwa ciekawe referaty, a nasi eksperci będą do Państwa dyspozycji podczas jej trwania”.

Polska Izba Fleksografów zadbała o bogaty program merytoryczny całej konferencji, podczas której jej uczestnicy otrzymają dużą dawkę wiedzy na temat najnowszych rozwiązań dedykowanych tej branży, ale także praktycznej – będą mogli uczestniczyć m.in. w pokazie dotyczącym produkcji etykiet. „Ponieważ firma Sun Chemical - kontynuuje Tomasz Dobrowolski - posiada w swojej bogatej ofercie wiele propozycji dla sektora opakowań i etykiet, również drukowanych w technice fleksograficznej, nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu. A ponieważ oceniamy je jako jedno z najważniejszych na rynku polskim, dedykowanych rynkowi fleksograficznemu w naturalny sposób, po raz kolejny już, wsparliśmy je stając się jego Platynowym Sponsorem”.

Pierwszego dnia tegorocznej Konferencji Poligrafów odbędą się panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych ekspertów z branży, podczas których zostaną poruszone m.in. tematy dotyczące szkolnictwa. Uczestniczyć w nich będą również reprezentanci placówek edukacyjnych, kształcących kadry dla branży fleksografcznej. Ważnym aspektem w tej części dyskusji – jak zapowiada organizator - będzie pogłębianie związków łączących biznes z edukacją. Uczestnicy konferencji otrzymają również sporą dawkę wiedzy, dotyczącej prawa związanego z rynkiem opakowań oraz ochroną środowiska czyli ważnymi dla branży problemami. Wieczorem tego dnia organizator przewidział również przyjęcie koktajlowe dla wszystkich uczestników.

Z kolei 25 kwietnia odbędzie się szereg prezentacji dotyczących m.in. opakowań giętkich, etykiet, tektury falistej, maszyn i urządzeń do druku, farb i klejów do laminacji, a także form drukowych. W tej części wydarzenia firma Sun Chemical zaprezentuje dwa referaty, z których pierwszy rozpocznie tę część konferencji. Colin Smith, European Product Manager wystąpi z prezentacją zatytułowaną „Jak utrzymać wydajność produkcji poligraficznej w stale zmieniającym się świecie”. Z kolei Michel Vanhems, Functional Coatings Product Manager EMEA, podejmie kwestię naturalnych, funkcjonalnych lakierów zabezpieczających wydruki. Podczas trwania konferencji w holu głównym hotelu i jego foyer będzie można odwiedzić stoiska partnerów konferencji, w tym firmy Sun Chemical.

Trzeciego dnia z kolei uczestnicy odwiedzą Centrum Demonstracyjne firmy Mark Andy - producenta maszyn wąskowstęgowych, gdzie będą mieli okazję wziąć udział w procesie przygotowania maszyn do pracy, drukowania, a następnie porównają etykiety zrealizowane w trzech prezentowanych „na żywo” maszynach.

„Jesteśmy przekonani, że tegoroczna konferencja, w tym nasze referaty okażą się ciekawe i inspirujące dla uczestników – mówi Tomasz Dobrowolski. – Firma Sun Chemical bacznie obserwuje zmiany na rynku i dostosowuje swoją ofertę i działania do nich, by w jak największym stopniu zaspakajać potrzeby klientów. Nasze wystąpienia przybliżą więc wszystkim uczestnikom konferencji ważne aktualnie dla branży tematy, jakim jest chociażby sprawa utrzymania wydajności drukarń w świecie pełnym wyzwań i w świetle zmieniających się oczekiwań klientów. Wśród tych ostatnich jest coraz większy nacisk na rozwiązania proekologiczne, np. w kontekście produkcji opakowań i etykiet na wyroby spożywcze – temu zagadnieniu będzie poświęcony drugi z naszych referatów. Mamy nadzieję, że naszą obecnością na wydarzeniu PIF zainspirujemy wielu z nich do zmian i pokażemy jak ważny to obecnie aspekt każdej działalności. Zapraszamy Państwa również do mniej formalnych rozmów z nami, jesteśmy do Państwa dyspozycji”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności