Epson otrzymuje nagrodę DataMaster Lab GREEN Award 2023Poprzedni artykuł 

Edward Bilson i Thierry Bagnaschino
Edward Bilson i Thierry Bagnaschino

Już trzeci rok z rzędu branża docenia działania firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Po raz trzeci z rzędu firma Epson została wyróżniona nagrodą DataMaster Lab GREEN Award — za innowacje w obszarze druku atramentowego i ogólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Edward Bilson, dyrektor techniczny DataMaster, tak uzasadnił tę decyzję: „Wiele innowacji w branży druku dotyczy obecnie technologii atramentowej i to właśnie Epson wprowadza ich najwięcej. A szczególną uwagę zasługuje fakt, że tej firmie rozwój w tej dziedzinie zawsze idzie w parze z zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

W swoim werdykcie jurorzy wskazali na nową linię ekologicznych drukarek biurowych AM-C w technologii Heat-Free z głowicami PrecisionCore. Ale poza świetnym produktem i zaangażowaniem w ekologię Bilson wskazuje na jeszcze jeden ważny aspekt: „Po prostu widzimy, że wkładacie w to serce”.

„Z wielką radością przyjmujemy fakt, że nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój zostało docenione przez tak szanowaną i profesjonalną instytucję”, powiedział Robert Reszkowski z Epson. „Nasze rozwiązania atramentowe oparte na technologii druku Heat-Free, która nie wymaga nagrzewania, są znacznie bardziej energooszczędne niż technologia laserowa. Ponadto zużywają mniej materiałów eksploatacyjnych, co skutecznie ogranicza ilość odpadów”.

DataMaster przyznaje nagrody w ujęciu całościowym, uwzględniając na ślady węglowe łańcuchów dostaw materiałów eksploatacyjnych, certyfikaty zakładów produkcyjnych, a także wydajność samych produktów. Nagrody DataMaster Lab GREEN Awards otrzymują urządzenia, które dzięki swemu projektowi, procesom produkcyjnym i strategiom dystrybucji, mają najmniejszy ogólny wpływ na środowisko.

Jak dodaje Robert Reszkowski: Zaangażowanie Epsona na rzecz zrównoważonego rozwoju to proces trwający od lat i ciągle się rozwijający. Od 2018 roku zainwestowaliśmy ponad pół miliarda euro w rozwój naszej głowicy drukującej PrecisionCore, a ostatnio postanowiliśmy zainwestować 100 miliarda jenów (około 700 milionów euro) w dalszy rozwój zrównoważonych technologii, dekarbonizację i recykling zasobów. Naszą ambicją jest też całkowite wyeliminowanie surowców kopalnych z naszej działalności do 2050 roku”.

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności