Asahi Kasei wystawi się w listopadzie podczas trzech ważnych wydarzeń w SzanghajuPoprzedni artykuł 

Asahi Kasei i jej spółka zależna Asahi Photoproducts, pionierzy w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, ogłosiły dzisiaj, że wezmą udział w trzech ważnych wydarzeniach, które odbędą się w listopadzie 2023 r. w Szanghaju. Należą do nich:

  • 9. edycja All in Print China, zaplanowana na 1-4 listopada 2023 w Shanghai New International Expo Center. Na stoisku W2A110 firma Asahi zaprezentuje kampanię Solvent ZERO obejmującą dostępne już dziś zrównoważone rozwiązania z wykorzystaniem płyt fleksograficznych Asahi AFP™, AFP-R™ i AWP™ oraz plan działania prowadzący do bardziej zrównoważonej przyszłości Solvent ZERO.
  • Coroczne spotkanie CI Flexo zaplanowane na 3 listopada. Obejmie prezentację Yuji Suzuki przedstawiającą plan działania firmy Solvent ZERO i prezentację AFP-R™ płyta fleksograficzna , która pozwala na zmniejszenie zużycia rozpuszczalnika i energii elektrycznej, nawet zanim system zostanie całkowicie przekształcony w system nierozpuszczalnikowy.
  • 6. coroczne China International Import Expo zaplanowano na 5-10 listopada w Narodowym Centrum Wystawowo-Kongresowym w Szanghaju . Zlokalizowane w hali 4.1, w obszarze Zielonego Społeczeństwa, Asahi Photoproducts China będzie prezentować tematy takie jak Zdrowe, Zielone społeczeństwo, Rozwój cyfrowy i Przyszłość. Podczas pokazu firma udostępni próbki wydruków utworzone przy użyciu zmywalnych wodą płyt fleksograficznych z certyfikatem AWP™ CleanPrint Carbon Neutral i innych zrównoważonych rozwiązań do produkcji płyt.

Lider w rozwiązaniach do produkcji płyt fleksograficznych

„Większość producentów płyt nadal korzysta z technologii wytwarzania płyt z myciem rozpuszczalnikiem, co często może generować niepożądany zapach w otaczającym środowisku pracy” – powiedział Yuji Suzuki, specjalista ds. wsparcia technicznego w Asahi Kasei. „W dzisiejszych czasach wiele osób uważa, że producent powinien działać ekologicznie i tworzyć zrównoważone rozwiązania zapewniające lepsze środowisko pracy. To był cel Asahi Kasei od ponad 50 lat i przez te lata regularnie dostarczamy nowe i bardziej zrównoważone rozwiązania. Odwiedzający te wydarzenia będą mogli z pierwszej ręki zapoznać się z najnowszą generacją zrównoważonych rozwiązań w zakresie produkcji płyt fleksograficznych, uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania naszych ekspertów i zabrać ze sobą próbki odzwierciedlające wysokiej jakości druk fleksograficzny uzyskany dzięki zastosowaniu naszych zrównoważonych Zmywalne wodą płyty AWP™ posiadające certyfikat Carbon Neutral uzyskany we współpracy z The Carbon Trust. Naszym celem jest opowiedzenie naszej historii Solvent ZERO i edukacja odwiedzających na temat jasnego planu działania prowadzącego do osiągnięcia przyszłości Solvent ZERO.”

Recykling ścieków zapewnia jeszcze większy zrównoważony rozwój

Podczas tych wydarzeń Asahi Kasei zaprezentuje także zmodernizowaną jednostkę do recyklingu ścieków AWP-LOOP™ do użytku z systemami przetwarzania płyt AWP™, jeszcze bardziej zwiększając trwałość swoich rozwiązań w zakresie wytwarzania płyt. Urządzenie wykorzystuje opatentowaną technologię filtrowania pod marką Microza®, technologię separacji membranową z pustymi włóknami firmy Asahi Kasei, która zapewnia najnowocześniejsze możliwości uzdatniania wody, a także szeroki zakres zastosowań w innych procesach przemysłowych. Obecnie LOOP poddaje recyklingowi 70% ścieków. Dzięki nowemu systemowi zmywania LOOP będzie poddawać recyklingowi do 85% ścieków przy użyciu detergentu do zmywarek zamiast tradycyjnych detergentów przemysłowych przy użyciu ulepszonych szczotek. W standardowej operacji obróbki płyt trwającej 10 godzin dziennie system może przetwarzać płyty o powierzchni do 40 m2 (430 stóp kwadratowych). W roku 2025 AWP-LOOP™ będzie dostępny do stosowania z wodą wodociągową, całkowicie eliminując potrzebę stosowania detergentów.

Droga do Solvent ZERO

W przypadku firm, które nie są jeszcze gotowe do rezygnacji ze stosowania rozpuszczalników, Asahi nakreśli plan działania dotyczący Solvent ZERO, z którego będą mogły skorzystać, pracując nad zmniejszeniem swojego śladu węglowego, co jest celem ważnym dla ich pracowników, klientów i ich pozycji konkurencyjnej na rynku. To zawiera:

  • Przejście z płyt do wymywania rozpuszczalnikiem, takich jak Asahi AFP™, które zapewniają doskonałą jakość druku dzięki technologii CleanPrint, na płyty Asahi AFP™-R. Te płyty do mycia rozpuszczalnikiem zapewniają zmniejszenie zużycia rozpuszczalnika o około 25% i ponad 50% szybszy czas suszenia płyt bez konieczności zmiany procesorów płyt. Dzięki temu firmy fleksograficzne mogą już dziś zmniejszyć swój ślad węglowy bez dodatkowych inwestycji.
  • Z biegiem czasu całkowicie wyeliminuj tworzenie płyt do płukania rozpuszczalnikiem, przechodząc na płyty do płukania wodą Asahi AWP™ CleanPrint. Dodanie modułu recyklingu wody AWP-LOOP™ jeszcze bardziej poprawia trwałość procesu wytwarzania płyt. Płyty te charakteryzują się mniejszym pęcznieniem i doskonałą jakością druku.

„Będziemy także omawiać nasz w pełni zautomatyzowany system wytwarzania płyt CrystalCleanConnect, opracowany we współpracy z firmami ESKO i Kongsberg” – dodał Suzuki. „Kilka z tych systemów jest już zainstalowanych w Chinach i spełniają oczekiwania pod względem jakości i produktywności. CrystalCleanConnect skraca proces wytwarzania płyt z 12 kroków do jednego; a dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji skraca zarówno czas zaangażowania operatora, jak i możliwość wystąpienia błędu w procesie wytwarzania płyt, co skutkuje znacznie wydajniejszym i dokładniejszym wytwarzaniem płyt. CrystalCleanConnect rozpoczyna się od włożenia surowego materiału płyty i kończy w pełni wykończoną płytą gotową do druku.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności