Treetop Biopak wprowadza innowacyjne domowe kompostowalne torby na świeże pieczywoPoprzedni artykuł 

W odpowiedzi na rosnące obawy dotyczące ochrony środowiska związane z odpadami opakowaniowymi na rynku świeżego pieczywa, Treetop Biopak wprowadza przełomowe rozwiązanie w postaci nowych domowych toreb kompostowalnych.

Innowacja Treetop Biopak uwzględnia wpływ na środowisko milionów plastikowych torebek na chleb używanych codziennie przez konsumentów i dostawców usług gastronomicznych. Ma na celu sprostanie wyzwaniom zrównoważonego rozwoju w branży piekarniczej.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych toreb plastikowych, które często trafiają na wysypiska śmieci lub są spalane ze względu na niski poziom recyklingu, torby kompostowalne Treetop Biopak oferują zrównoważone rozwiązanie po zakończeniu cyklu życia. Worki są zaprojektowane tak, aby po prawidłowym wyrzuceniu kompostować, nie pozostawiając po sobie żadnych mikroplastików ani zanieczyszczeń, zapewniając przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnych opakowań świeżych produktów piekarniczych.

Jednym z długotrwałych wyzwań związanych z workami kompostowalnymi jest utrzymanie świeżości pakowanego chleba. Treetop Biopak opracował jednowarstwowy materiał o wyższych właściwościach barierowych, specjalnie zaprojektowany do produktów piekarniczych. Ten innowacyjny materiał nie tylko spełnia kryteria zrównoważonego rozwoju, ale także rozwiązuje problem świeżości, utrzymując trwałość świeżego pieczywa.

W wyniku rygorystycznych testów kompostowalne torby Treetop Biopak wykazały imponujące wyniki w zakresie trwałości, w tym 7-10 dni w przypadku pokrojonego w plasterki Bloomer i chleba na zakwasie. Worki dostarczane na furtkach wykazywały się również doskonałą obrabialnością po zintegrowaniu z automatycznymi liniami pakowania chleba, zapewniając piekarniom i producentom płynną i wydajną pracę.

Oprócz świeżego chleba, wysokobarierowy materiał kompostowalny został pomyślnie przetestowany na maszynach do pakowania przepływowego artykułów porannych i produktów piekarniczych, takich jak naleśniki i małe ciasta. Próby te dodatkowo potwierdzają wszechstronność materiału, potwierdzając jego skuteczność w różnych zastosowaniach piekarniczych przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnego okresu trwałości.

Ostatnie badania konsumenckie przeprowadzone przez firmę McKinsey's podkreślają znaczącą zmianę preferencji: konsumenci uznają opakowania nadające się do kompostowania za najbardziej zrównoważony wybór, przewyższający zarówno papier, jak i materiały pochodzące z recyklingu. Wybór opakowań kompostowalnych nie tylko odzwierciedla świadomość ekologiczną, ale także sprawia, że marki stają się wyróżniającym wyborem dla wymagających konsumentów.

Wprowadzenie przez Treetop Biopak torebek na chleb kompostowalnych oznacza ważny krok w kierunku zmniejszenia wpływu tworzyw sztucznych stosowanych w tej branży na środowisko. Oferując zrównoważone rozwiązanie opakowaniowe, które jest zgodne z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym, torby te mogą znacząco zmienić ślad plastikowy producentów, sprzedawców detalicznych i marek.

Założyciel Treetop Biopak, Amir Gross, stwierdza: „Dążymy do umożliwienia klientom zrównoważenia ich jakości i wydajności z wymaganiami konsumentów dotyczącymi rozwiązań kompostowalnych w celu zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Dzięki temu cała gama towarów może zachować świeżość, zapewnić wymagany okres przydatności do spożycia, minimalizując jednocześnie wpływ na środowisko.”

Treetop Biopak specjalizuje się w kompostowalnych materiałach opakowaniowych takich jak torby, folia spożywcza, folia stretch i folia termokurczliwa . Ma na celu pomóc klientom wdrażać nowe rozwiązania kompostowalne, które są wydajne, łatwe do zintegrowania z procesami produkcyjnymi, a także konkurencyjne pod względem kosztów.

Na podstawie informacji firmy Treetop Biopa

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności