Druk na przedmiotach płaskich czy z roli na rolę? Większość właścicieli firm widzi potrzebę posiadania obydwu metod w swoim portfolio. Nigdy przecież nie wiadomo, z jakimi zleceniami przyjdzie się im zmierzyć. By mieć możliwość realizacji różnorodnych zleceń, należy dysponować odpowiednim parkiem maszynowym. Można zaopatrzyć się w dwie drukarki: jedną do druku na mediach płaskich i drugą do druku na materiałach z roli na rolę. Dwa urządzenia generują jednak duże koszty, poczynając od ich zakupu, przez miejsce, które zajmują, energię elektryczną, którą zużywają, a kończąc na wykwalifikowanym personelu niezbędnym do ich obsługi. W dobie konieczności minimalizacji kosztów jest to nieoptymalne rozwiązanie. Z jednej strony widzimy potrzeby, ale z drugiej ich rozwiązanie generuje wysokie koszty.
Uniwersalność kluczem do klientów
Hybrydowe drukarki UV pozwalają poszerzyć grono potencjalnych klientów, bez generowania dodatkowych kosztów. To uniwersalne urządzenia, które zaprojektowano specjalnie z myślą o możliwości druku na materiałach sztywnych i mediach rolowych. Dodatkowo hybrydy zajmują mniej miejsca, zużywają mniej prądu i wymagają mniejszej liczby pracowników do obsługi, niż w przypadku dwóch niezależnych urządzeń. Być może najważniejszym argumentem dla klientów jest jednak niższa cena początkowa wynikająca z zakupu jednej maszyny zamiast dwóch.
Typy hybryd i czym się różnią
Wśród hybrydowych drukarek UV wymienić możemy dwie główne konstrukcje. Pierwsza z nich to drukarka z płaskim stołem, która posiada przystawkę do druku z roli na rolę. Rozwiązanie to - mimo że hybrydowe - ma jednak swoje minusy. Przy druku materiałów rolowych konieczna jest tzw. rozbiegówka, przez którą tracimy sporo materiału, a i samo założenie rolki na to urządzenie jest czynnością czasochłonną. Zakładając, że w standardowej drukarni media do druku zmienia się kilka razy dziennie, to pojawia się problem straty materiału i czasu. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku hybrydowej drukarki UV, których konstrukcja bazuje na przenośniku taśmowym tzw. conveyor belt. Odpowiada on za transport materiału rolowego, czy też płyt. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania zakładanie materiałów do druku jest szybkie i proste, a odpad na rozbieg zminimalizowany. Właśnie tego typu urządzenia polecamy. Ich szeroką ofertę możesz zobaczyć na www.api.pl.
Jaką drukarkę hybrydową wybrać?
Dzięki wieloletniej współpracy z firmami Handtop i Gongzheng, których jesteśmy oficjalnym przedstawicielem i certyfikowanym serwisem, oferujemy bardzo szeroką gamę urządzeń. Wybór określonego modelu zależy głównie od potrzeb klienta, a te mogą się znacząco różnić. Poczynając od szerokości druku, przez produktywność, jakość druku, a kończąc np. na oprogramowaniu RIP i atramentach.
W przypadku szerokości druku możemy zaproponować urządzenia drukujące od 160 do 520 cm, w tym najpopularniejsze na rynku 200 i 320 cm. Gdy mowa natomiast o produktywności urządzeń to oferujemy drukarki pracujące z prędkością od kilkunastu nawet do 312 m2/h (Handtop HTA2500 Robo)! Oczekujący najwyższej jakości druku mogą wybrać rozwiązania bazujące na głowicach drukujących Kyocera lub Epson. To jednak nie wszystko, bo urządzenia mogą również zostać skonfigurowane z głowicami drukującymi Ricoh GEN5, Ricoh GEN6 czy Konica Minolta. Wspomnieć należy również o fakcie, że można wybrać pracę pod kontrolą programów RIP najlepszych światowych producentów takich jak Caldera, Onyx czy SAi. Do wyboru mamy także atramenty UV dopasowane do druku na różnego typach podłoży. Dla wymagających automatyzacji proponujemy urządzenie z automatycznym podajnikiem i odbiornikiem płyt, który znacząco przyspiesza pracę. Mamy także rozwiązania dla klientów, którzy chcą produkować materiały do podświetleń albo nadruki z uszlachetnieniem za pomocą lakieru.
HT2500Robo – kompaktowy gigant
Model HT2500Robo to nowa propozycja w ofercie API.PL, produkowana przez HandTop. Drukarka ta skierowana jest do firm, które potrzebują wysokiej wydajności i jakości druku przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych rozmiarów urządzenia. Dzięki szerokości roboczej 2,5 metra i zaawansowanej technologii druku UV, HT2500Robo pozwala na realizację zleceń na szeroką skalę, zarówno na materiałach elastycznych, jak i sztywnych.
Zaletą tego modelu jest jego modułowa budowa, co umożliwia łatwą konserwację i serwisowanie. Urządzenie jest również wyposażone w zaawansowane systemy kontroli jakości druku, co pozwala na uzyskiwanie precyzyjnych i wyrazistych obrazów, bez względu na materiał, na którym są one drukowane. Maszyna ta jest także ceniona za energooszczędność oraz niewielkie zużycie atramentów, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne.
Masz pytanie? Zadaj je ekspertowi!
Wybór nowej maszyny może być nie lada wyzwaniem. Szukając dla siebie odpowiedniej drukarki, chcemy upewnić się, że dokonujemy właściwego wyboru na lata, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Odwiedź www.api.pl, by dowiedzieć się więcej o maszynie, która Cię interesuje, a jeśli masz do nas pytanie, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji ze specjalistą, który podpowie Ci, jak możesz usprawnić swój proces druku i zyskać nowych klientów! Zadzwoń pod numer +48 42 250 55 95. Do usłyszenia!