Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych i spółka zależna Asahi Kasei, ogłosiła dziś, że będzie wystawiać się na targach Print4All 2025, które odbędą się w dniach 27-30 maja w Fiera Milano City w Mediolanie. Zlokalizowana w pawilonie 9P, stoisko C07 D10, firma zaprezentuje swoje technologie pod hasłem „Droga do ZERO rozpuszczalników”, pokazując, w jaki sposób jej rozwiązania wspierają przejście branży w kierunku bardziej zrównoważonej i wydajnej produkcji fleksograficznej - bez uszczerbku dla jakości.
Targi Print4All są uznawane za wiodące europejskie wydarzenie dla sektora poligraficznego i przetwórczego, podczas którego prezentowane są innowacje w zakresie automatyzacji, transformacji cyfrowej i produkcji przyjaznej dla środowiska. Obecność Asahi Photoproducts zademonstruje, w jaki sposób jej portfolio rozwiązań - zarówno redukujących rozpuszczalniki, jak i zużycie wody - odpowiada na te trendy w praktyczny, skalowalny sposób.
„Na targach Print4All nie tylko prezentujemy produkty - pokazujemy jasną ścieżkę rozwoju dla drukarni fleksograficznych” - powiedział Andrea Belloli, dyrektor włoskiego oddziału Asahi Photoproducts. „Na naszym stoisku podkreślimy naszą drogę do ZERO rozpuszczalników w produkcji płyt, przechodząc od naszych oszczędzających rozpuszczalniki płyt z rodziny AFP™-R - w pełni kompatybilnych z istniejącymi przepływami pracy - do naszej najnowszej innowacji, zmywalnej wodą płyty fleksograficznej AWP™ Eco-System. To przełomowe rozwiązanie, zaprojektowane w celu wyeliminowania rozpuszczalników LZO z roztworu myjącego przy jednoczesnym zwiększeniu jakości i wydajności, wyznacza nowe standardy zarówno w zakresie zrównoważonego rozwoju, jak i wydajności”.
Kluczowe technologie na wystawie
- Rodzina płyt AFP™-R (AEPF/AEPR) Rodzina płyt AFP™-R, będąca częścią planu działania Asahi w kierunku bardziej zrównoważonej produkcji płyt, została zaprojektowana w celu zmniejszenia zużycia rozpuszczalników o około 30%, przy jednoczesnym skróceniu czasu przetwarzania płyt o ponad 50%. Dostępne w formatach płaskich (AEPF) i okrągłych (AEPR), płyty te są w pełni kompatybilne z istniejącym sprzętem opartym na rozpuszczalnikach, umożliwiając drukarniom zwiększenie zrównoważonego rozwoju i wydajności bez większych zmian w przepływie pracy.
- System ekologiczny AWP™ z możliwością mycia wodą
Flagowe rozwiązanie Asahi do produkcji płyt z możliwością mycia wodą umożliwia drukarniom całkowite wyeliminowanie rozpuszczalników VOC z procesu przetwarzania płyt. Oprócz wspierania bezpieczniejszych i czystszych operacji, płyty AWP™ zapewniają wyjątkową jakość druku, stałą wydajność i wymierną poprawę ogólnej efektywności sprzętu (OEE).
- System AWP™-LOOP
Stanowiący przełom w recyklingu wody płuczącej, ten zamknięty system umożliwia ponowne wykorzystanie do 70% wody procesowej. AWP™-LOOP przyczynia się do zmniejszenia śladu środowiskowego i wspiera drukarnie w osiąganiu ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju bez uszczerbku dla wydajności.
Długoterminowy partner nie tylko na rynku włoskim
Asahi Photoproducts działa na rynku włoskim od 1980 roku, ściśle współpracując z lokalnymi drukarniami w celu zapewnienia wysokiej jakości materiałów do produkcji płyt i dostosowanego wsparcia technicznego. Chociaż firma działa na skalę globalną, jej obecność na targach Print4All 2025 - koordynowanych przez włoską spółkę zależną - podkreśla jej zaangażowanie w lokalnych klientów i ich zmieniające się potrzeby w zakresie produkcji opakowań i etykiet.
Dołącz do nas na targach Print4All
Odwiedzający stoisko Asahi na targach Print4All 2025 dowiedzą się z pierwszej ręki, w jaki sposób technologie płyt firmy przyczyniają się do inteligentniejszego, czystszego i bardziej produktywnego procesu produkcji płyt fleksograficznych. Od zmniejszenia zużycia rozpuszczalników VOC do osiągnięcia pełnej eliminacji rozpuszczalników VOC, Asahi oferuje mapę drogową, która spotyka drukarzy tam, gdzie są - jednocześnie pomagając im przygotować się na to, dokąd zmierza branża.
Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts