Firma SUNgraf rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku i od tej pory funkcjonowała na rynku w różnych strukturach organizacyjnych. Pierwsze maszyny drukujące pojawiły się tu w 1998 roku, a w roku 2003 firma zdecydowała się na zakup pierwszego plotera solwentowego. Od początku zajmowała się reklamą zewnętrzną stając się największą firmą reklamową w swoim regionie. Obecnie posiada 3000 m2 własnych hal produkcyjno-magazynowych, które wyposażone są w profesjonalne maszyny drukujące i urządzenia do obróbki metali oraz tworzyw sztucznych. Głównymi klientami firmy są międzynarodowe koncerny oraz agencje reklamowe, których SUNgraf obsługuje przede wszystkim w zakresie projektowania i produkcji materiałów POS.
Obsługujemy naszych klientów kompleksowo – od projektu do gotowego produktu - chyba, że są oni obsługiwani w tym pierwszym zakresie przez agencje reklamowe – mówi Zbigniew Zasadny, właściciel firmy SUNgraf. - Tak kompleksowe podejście jest możliwe dzięki posiadanemu przez nas własnemu zapleczu graficzno–technicznemu.
SUNgraf, oprócz pracowni projektowej i plastycznej, posiada również lakiernię proszkową, ślusarnię oraz zakłady: elektryczny i termoformowania próżniowego. Firma posiada również pracownię sitodruku.
Od zawsze podstawą naszych sukcesów jest stosowanie najnowszych technologii. Zawsze chcemy o krok wyprzedzać naszą konkurencję, stąd również i tym razem – planując zakup nowego plotera – zdecydowaliśmy się na urządzenie, które technologicznie przebija konkurencję. Po wielu miesiącach porównań, testów wybór padł na ploter Arizona 350GT – mówi Zbigniew Zasadny – Od jakiegoś czasu ceny wydruków rolowych spadają do poziomu opłacalności, dlatego pierwszą wielką zaletą plotera Arizona 350GT jest możliwość druku zarówno z roli, jak i płaskiego. Dzięki temu zakupowi będziemy mogli zastosować inne marże dla naszych produktów, a tym samym urządzenie będzie zarabiać na siebie. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem była innowacyjna możliwość drukowania białym atramentem za jednym przejściem w czterech schematach. Umożliwia to poddruk mediów, drukowanie na mediach transparentnych i podświetlanych lub drukowanie jednolitej bieli w bardzo wydajny sposób. Dodatkowo braliśmy pod uwagę prędkość plotera i wysoką jakość wydruków.
Urządzenie zapewnia wysoką produkcyjną prędkość drukowania z białym atramentem – do 7,6 m2/h, co daje mu przewagę – nie tylko jakościową – nad wysokowydajnymi urządzeniami konkurencji. Ploterwykorzystuje atramenty utwardzane promieniami UV oraz technologię obrazowania Océ VariaDot. Tworzy ona punkty o zmiennej wielkości poprzez dozowanie kropli atramentu o objętości zmieniającej się od zaledwie 6 do 42 pikolitrów, co pozwala z jednej strony na drukowanie ostrych obrazów o płynnym gradiencie barw oraz naturalnie odbieranych ćwierćtonach, a z drugiej uzyskiwanie nasyconych, jednolicie pokrytych, barwnych powierzchni, zapewniając w ten sposób niemal fotograficzną jakość obrazu w różnorakich zastosowaniach.
Poziom technologiczny, jaki prezentował ten właśnie ploter był zdecydowanie wyższy niż innych urządzeń, jakie przez ostatni czas oglądaliśmy. Jesteśmy przekonani, że pozwoli on nam pójść krok do naprzód w stosunku do tego, co do tej pory mogliśmy zaproponować naszym klientom. Fakt, że ploter otrzymał Złoty Medal tegorocznych targów Euro-Reklama Outdor Expo 2009 utwierdził nas w przekonaniu, że nasz wybór był słuszny. Teraz czeka nas codzienna produkcja. W planach mamy wiele ciekawych produktów do zaoferowania. Mamy nadzieję, że spodobają się naszym klientom – mówi Zbigniew Zasadny.
Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com