W tym roku spotkanie użytkowników rozwiązań firmy Kodak zrzeszonych w organizacji GUA obchodzi mały jubileusz – odbędzie się ono już po raz piąty i z tej okazji dla jego uczestników przygotowano szereg niespodzianek. W konferencji mogą wziąć udział wyłącznie członkowie GUA – rejestracja udziału bądź deklaracja przystąpienia do stowarzyszenia odbywa się na stronie internetowej http://www.mygua.org. Wszystkie sesje konferencyjne będą odbywać się po angielsku, natomiast materiały szkoleniowe i prezentacje zostaną udostępnione także w innych wersjach językowych.
Program tegorocznej konferencji GUA będzie opierał się na czterech zagadnieniach. Pierwsze z nich to aktualne technologie – uczestnicy zapoznają się z ostatnimi osiągnięciami firmy Kodak w zakresie druku cyfrowego, systemów workflow i urządzeń CtP. Kolejny lajtmotiw to technologie przyszłości – firma Kodak przekaże w Budapeszcie szereg informacji na temat swoich rozwiązań technologicznych, które pojawią się w jej ofercie w ciągu najbliższego roku. Z kolei podczas spotkań typu „okrągły stół” poświęconych sprawom badawczo-rozwojowym klienci Kodaka będą mieli okazję do indywidualnych rozmów z przedstawicielami działu badawczo-rozwojowego firmy, którzy podzielą się swoją wiedzą techniczną i pomogą w usprawnieniu posiadanych przez klientów rozwiązań Kodaka. Czwarte zagadnienie, na które zostanie zwrócona szczególna uwaga, to wpływ technologii na biznes. Tu użytkownicy rozwiązań Kodaka oraz specjalnie zaproszeni prelegenci przedstawią liczne przykłady wdrożeń, które zaowocowały wyższą wydajnością działań i niejednokrotnie pozwoliły użytkownikom na pozyskanie zleceniodawców z nowych segmentów rynkowych.
Kluczowe tematy podejmowane podczas poszczególnych sesji konferencyjnych będą z kolei obejmowały: kampanie marketingowe przy zastosowaniu crossmediów, hybrydowe rozwiązania workflow (wykorzystujące technologie offsetową i cyfrową), sposoby na sprawne uzyskanie zwrotu z inwestycji, przykłady udanych wdrożeń u klientów w zakresie rozwiązań Web-to-print i systemów automatyzujących produkcję, dynamiczne zarządzanie barwą, rozwiązania w zakresie optymalizacji zużycia farb i atramentów, systemy workflow stosowane w produkcji opakowań i gazet, laboratoria demonstracyjne, aplikacje w zakresie druku cyfrowego (tonerowego i inkjetowego), stabilność procesów prepressu. Ich uzupełnieniem będą wystąpienia przedstawicieli kadry zarządzającej Kodaka i klientów firmy.
Platforma współpracy i interaktywnych działań
Zgodnie z założeniami organizatorów, spotkanie w Budapeszcie ma stanowić miejsce, podczas którego przedstawiciele firmy Kodak uzyskają liczne opinie i komentarze ze strony klientów i innych uczestników konferencji, jak również sugestie związane z oferowanymi przez nią rozwiązaniami dedykowanymi dla branży poligraficznej. Z tego względu konferencja GUA jawi się jako właściwa platforma do interaktywnych spotkań przedstawicieli Kodaka ze swoimi klientami, będących znakomitą okazją do wymiany poglądów. Tego rodzaju doświadczenia są w bezpośredni sposób wykorzystywane przez zespół badawczo-rozwojowy firmy Kodak, a ich rezultat to pojawiające się sukcesywnie na rynku udoskonalenia w oprogramowaniu i innych systemach oraz liczne premierowe rozwiązania wprowadzane przez amerykański koncern.
Podobnie było m.in. podczas ubiegłorocznej konferencji GUA, zorganizowanej w Lizbonie, która zakończyła się dużym sukcesem, zarówno w opinii uczestników, jak i samych organizatorów. To co w największym stopniu podoba mi się w konferencjach GUA to możliwość spotkania i wymiany poglądów z menedżerami, którzy mają bezpośredni wpływ na rozwój nowych technologii – mówi jeden z jej uczestników, Simon Dipple z brytyjskiej firmy Etrinsic. – Była ona zorganizowana w profesjonalny sposób i – co równie istotne – pomogła wielu ludziom w mówieniu w otwarty i szczery sposób na temat różnych zagadnień, stając się świetnym forum wymiany wiedzy i pomysłów na biznes.
Paul Bartsch, prezes GUA, dodaje: Nasze konferencje cieszą się coraz większą popularnością – z roku na rok liczba ich uczestników wzrasta o ok. 30%, więc przewidujemy, że także tym razem wszystkie dostępne miejsca zostaną zarezerwowane. Wiele osób postrzega spotkania organizowane przez GUA bardziej jako inwestycję na przyszłość niż koszt poniesiony w związku z prowadzoną działalnością. Nieoceniona możliwość zapoznania się i podyskutowania o takich zagadnieniach jak systemy workflow, optymalizacja zysku, inwestycje kapitałowe czy nowe źródła przychodów, oznaczają dla wielu uczestników możliwość uzyskania znaczących korzyści ekonomicznych i wsparcia w codziennej działalności.
W związku z obecną sytuacją ekonomiczną w skali świata, branża poligraficzna przeżywa niezwykle trudny okres. To zaś, jak zapewniają organizatorzy, czyni konferencję GUA tym bardziej ważniejszą i wartościowszą. Przedsiębiorstwa poligraficzne będą miały dzięki niej okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi oraz – bazując na pozyskanej podczas spotkania wiedzy – maksymalnie wykorzystać istniejącą w ich firmach infrastrukturę produkcyjną, jak też podjąć możliwie najbardziej świadome decyzje w przypadku inwestycji w nowe rozwiązania.
GUA to działająca w skali całego świata, niezależna organizacja typu non profit, mająca na celu wzbogacanie wiedzy użytkowników rozwiązań firmy Kodak o narzędzia i informacje, które pozwolą im osiągać sukcesy rynkowe. Europejski oddział Rady Stowarzyszenia, który zarządza działaniami GUA na Starym Kontynencie, składa się z dziewięciu klientów i dwóch przedstawicieli firmy Kodak. Członkostwo w GUA jest automatyczne z chwilą wzięcia udziału przez delegata w konferencji i w przypadku użytkowników rozwiązań Kodak nie wiąże się z żadną odpłatnością. Więcej informacji na temat stowarzyszenia można znaleźć na stronie http://www.mygua.org.