Autorzy publikacji są zdania, że nawet przy pojawianiu się pierwszych oznak ożywienia gospodarczego przedsiębiorstwa w swoich poszczególnych obszarach działalności mogą stanąć w obliczu trudnych wyzwań takich jak: rosnąca globalizacja, ostrzejsze przepisy i regulacje rządowe, ostrzejsze prawa dotyczące zatrudnienia oraz wymogi dotyczące ochrony środowiska. W odpowiedzi na nowe warunki firmy dokładniej kontrolują wydatki, wewnętrzną wydajność i swoje główne działania biznesowe. Aby przetrwać pogarszającą się koniunkturę właściciele przedsiębiorstw skupiają się na celach krótkoterminowych lub średnioterminowych – muszą jednak analizować i planować swoje działania również w dłuższej perspektywie.
Opracowanie „Droga do wzrostu ekonomicznego” podkreśla, że aby osiągnąć sukces w biznesie należy skupić się na jednoczesnym zwiększaniu poziomu zadowolenia klienta, wydajności, poprawie relacji z dostawcami, redukcji kosztów oraz zwiększaniu obrotów. Cele te mogą zostać osiągnięte dzięki użyciu statycznej infrastruktury oraz wydatkom na rozwiązania IT. Oznacza to, że aby zachować konkurencyjność, firmy powinny rozbudowywać swoje istniejące systemy informatyczne, a także zapewniać ich skalowalność oraz elastyczność w przyszłości.
Autorzy publikacji zalecają przedsiębiorstwom, aby wzięły pod uwagę zastosowanie kompleksowego zarządzania i kontroli kosztów oraz systemów informatycznych – zautomatyzowanych, dostosowanych do wymagań użytkowników oraz łatwo integrujących się z istniejącymi platformami technologicznymi.
„W przeciwieństwie do tego, co myślą niektórzy liderzy biznesowi, w celu stymulacji praktyk biznesowych radzimy przedsiębiorstwom skupienie się na podejściu adaptacyjnym. Koncepcja pragmatyczna niskiego ryzyka zakłada wprowadzanie stopniowych zmian na zasadzie „jeden proces biznesowy lub aplikacja na raz” – mówi Tim Gower, starszy analityk w firmie Datamonitor.
„Opublikowany raport wyraźnie wskazuje, że system informatyczny musi być zintegrowany i elastyczny – tak, aby wykorzystujące go przedsiębiorstwo mogło reagować na zmieniające się warunki biznesowe w odpowiednim czasie. Zadaniem naszej firmy jest pomoc klientom w modernizacji ich procesów biznesowych i redukcji kosztów – bez potrzeby całkowitej restrukturyzacji systemów informatycznych. Nasze nowe wielofunkcyjne drukarki z serii imageRUNNER ADVANCED, które mamy zamiar wprowadzić na rynek w Europie w listopadzie, pomogą rozwiązać te problemy. Urządzenia te zapewnią nową, spójną platformę, która umożliwi pełną integrację z tokiem pracy klienta, zminimalizuje koszty i zwiększy konkurencyjność, gwarantując maksymalny czas działania oraz wysoką jakość produkcji” – powiedział Adam Gillbe, kierownik ds. marketingu rozwiązań biurowych w Canon Europe.
Opracowanie „Droga do wzrostu ekonomicznego” (w języku angielskim) dostępne jest pod tym adresem.
Na podstawie informacji firmy Canon Europa