Drukarnia Murugumbel i kolejne urządzenia C.P. Bourg dostarczone przez AvargrafPoprzedni artykuł 

Warszawska drukarnia Murugumbel to kolejna już drukarnia na polskim rynku, która czerpie korzyści z instalacji urządzeń C.P. Bourg, znajdujących coraz więcej nabywców na rodzimym rynku. Maszyna usprawniła jeszcze bardziej proces produkcji w części związanej z obróbką introligatorską w tym zakładzie poligraficznym. Jej dostawcą była firma Avargraf.

To druga już linia C.P. Bourg w drukarni Murugumbel. Pierwsza – składająca się z dwóch wież, z agregatem BDF umożliwiającym szycie, falcowanie i obcinanie oraz sztaplarką TD T - pojawiła się w firmie w 2004 roku. Po kilku latach pracy tego urządzenia oraz w wyniku rozwoju drukarni Paweł Gmitruk - jej właściciel – zdecydował się na zakup kolejnej linii w tej samej konfiguracji. Wcześniej zakupiliśmy kolejną maszynę drukującą do naszej nowej lokalizacji i moce produkcyjne naszego zakładu wzrosły w związku z tym dwukrotnie. Jednak wąskim gardłem coraz bardziej stawała się dla nas introligatornia. Stąd nasza decyzja o zakupie kolejnej linii C.P. Bourg – mówi Paweł Gmitruk.

Drukarnia Murugumbel realizuje zlecenia dotyczące szeroko pojętego akcydensu, opierając swoją produkcję na technologii offsetowej. Obecnie zakład zatrudniający około 50 osób posiada dwie lokalizacje – w Warszawie i Międzylesiu. Wśród jej klientów niemal 90% to firmy z Warszawy i okolic, głównie agencje reklamowe. Nasze moce produkcyjne po zakupie maszyny drukującej umożliwiły wykonywanie większej liczby zleceń. Dodatkowo jesteśmy drukarnią, która realizuje duże nakłady i potrzebowaliśmy wydajnego sprzętu. Takim była zakupiona przez nas linia do broszurowania C.P. Bourg. Nasze pozytywne doświadczenia związane z tym urządzeniem oraz fakt, że można je połączyć on line z zagniatarką sprawił, że postanowiliśmy raz jeszcze zainwestować w to sprawdzone rozwiązanie. Ta ostatnia możliwość urządzenia ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ jesteśmy dzięki temu rozwiązaniu w stanie wykonać oprawę szytą tak, że wygląda ona jak oprawa klejona, co z pewnością wyróżnia nas na tle konkurencji i daje nam przewagę na trudnym rynku zleceń. A ponieważ przyzwyczailiśmy naszych klientów do wysokiej jakości naszych prac, nie mogliśmy sobie pozwolić na żaden kompromis w tym zakresie. Dlatego postawiliśmy po raz kolejny na urządzenie firmy C.P. Bourg.


Linia złożona jest z dwóch zbieraczek wieżowych BST10d z ekranami dotykowymi i agregatu szyjącego BDF, umożliwiającego szycie dwoma głowicami Hibnera, falcowanie i obcinanie czołowe oraz sztaplarki TD T.

Zbieraczka BST-d jest urządzeniem do zbierania różnych rodzajów papieru (o gramaturach od 50 do 250 g) w dużym zakresie formatów (od 115 x 200 mm do 350 x 520 mm). Podawanie arkuszy odbywa się tu za pomocą taśm zasysających a nie rolek, co eliminuje ryzyko pozostawienia śladów na papierze. Siła zasysania i rozdmuchu regulowana jest bez konieczności przerywania pracy urządzenia. Okładki mogą być umieszczane na dwóch półkach wieży, co umożliwia uzupełnianie prac w trakcie pracy maszyny bez konieczności jej zatrzymywania. Agregat BDF, umożliwiający szycie, falcowanie i cięcie w jednym module, posiada z kolei pełną, automatyczną regulację oraz błyskawiczne ustawienie wszystkich funkcji (tzw. „set-up”) poprzez wybranie odpowiednich parametrów na panelu sterowniczym – czas automatycznego przestawienia się maszyny z jednego rodzaju pracy na drugi wynosi do 50 sekund. Ma to dla nas niemałe znaczenie, bo drukujemy i oprawiamy różne nakłady prac. Czasami, kiedy urządzenie pracuje i realizowany jest na nim nakład 100 000 egzemplarzy, a istnieje w drukarni konieczność zrealizowania na szybko pracy o nakładzie 500 sztuk, nie ma żadnego problemu, aby w ciągu zaledwie dziesięciu minut wykonać mniejszą pracę i szybko powrócić do realizacji większej – mówi Paweł Gmitruk.

Obie maszyny, zarówno tę wcześniejszą jak i zakupioną ostatnio, dostarczyła do drukarni Murugumbel firma Avargraf. Mamy pozytywne doświadczenia z tą firmą i jej serwisem, dlatego przy naszym wyborze dotyczącym ostatniej inwestycji kierowaliśmy się również naszą wieloletnią już i pozytywną współpracą. Dodatkowo samo urządzenie i jego zalety, które sprawdzone były już przez nas w ciągu ostatnich lat – wydajność, możliwość pracy na naprawdę szerokim spektrum podłoży oraz realizacja bardzo dużych nakładów, a także rosnąca liczba zleceń w naszej drukarni, przekonały nas ostatecznie do tego zakupu i mamy nadzieję, że po raz kolejny będzie on strzałem w dziesiątkę – podsumowuje Paweł Gmitruk.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności