Oczywiście chcielibyśmy w niej również zwrócić uwagę na papier, którego wybór ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd publikacji. Do dyspozycji mamy bardzo szeroki wachlarz papierów, z których każdy ma inne właściwości, na które powinniśmy zwrócić uwagę planując druk publikacji.
Gramatura papieru, jego grubość, nieprzezroczystość, szorstkość lub gładkość powierzchni, białość czy kremowy odcień w istotny sposob kształtują wrażenia, wspołtworzą nastroj książki, podkreślają jej szczególny charakter i wpływają na jej estetykę.
W Państwa ręce oddajemy kolejną z cyklu „Czytam nałogowo” książkę pt.: „Nie do opisania” Laury Griffin. Wydrukowana została na Pamo Classic 20 60 g/m² – drzewnym papierze książkowym, idealnym do tego typu publikacji. Dzięki temu, że jest kremowy i nie prześwituje, oczy nie męczą się przy czytaniu. Zastosowanie papieru objętościowego daje w efekcie końcowym produkt o dobrych właściwościach wytrzymałościowych, a zarazem pozwala na obniżenie masy publikacji. Papier Pamo to produkt ekonomiczny i dobrej jakości – stworzony z myślą o Czytelniku.
Oferta Arctic Paper skierowana do Wydawców to przede wszystkim objętościowe, niepowlekane papiery Munken Print Cream i White, Amber Volume oraz cała gama papierow Pamo. Polecamy również matowe papiery powlekane Arctic Silk+i G-Print oraz spulchnione Arctic Volume White rownież w wersji kremowej – Ivory. Wszystkie są dostępne z certyfi katem FSC ™ lub PEFC.
Pierwszą wydaną książką z serii była powieść "Witajcie w Murderlandzie" Frédérique Molay.
PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ, ŻE OD 1 LUTEGO WYŁĄCZNYM DYSTRYBUTOREM PAPIEROW PAMO NA POLSKIM RYNKU JEST FIRMA EUROPAPIER-IMPAP.
www.europapier-impap.pl