Podczas odbywającej się 20 września w Warszawie 24. konferencji z cyklu Poligraficzne Konfrontacje, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej, nie mogło zabraknąć firmy Infosystems SA. Tematem przewodnim imprezy były systemy Web-to-Print, a czołowym dostawcą tego typu rozwiązań jest Infosystems SA. Jacek Franczyk, specjalista ds. oprogramowania prepressz firmy Infosystems SA, był jednym z prelegentów tego spotkania, prezentując temat „Web-to-Print – więcej niż sklep internetowy”. Było to kolejne z szeregu spotkań z tym innowacyjnym rozwiązaniem, które - po zakończonych sukcesami prezentacjach podczas tegorocznej drupy, XXIX edycji letniej konferencji poligraficznej „Drukarnie w przyszłości” oraz Dni Otwartych firmy DKS w Gdańsku, a także konferencji, jaką firma Infosystems SA zorganizowała niedawno w Łodzi – cieszy się ogromnym zainteresowaniem branży poligraficznej nie tylko w naszym kraju, ale również zagranicą.
Prezentacja miała na celu przede wszystkim przedstawienie systemu oraz korzyści, jakie niesie rozwiązanie PuzzleFlow WebToPrint, stworzone przez firmę Infosystems SA, w sposób komplementarny łączące w sobie sklep internetowy dla produkcji poligraficznej (e-Commerce), workflow PDF (PrePress) oraz elementy MIS związane z nadzorowaniem produkcji (maszyny, statusy prac, liczba prac oczekujących na każdym z etapów/urządzeń). Jacek Franczyk zaprezentował i omówił te funkcje, które szczególnie wyróżniają oferowany przez Infosystems SA WebToPrint w stosunku do innych konkurencyjnych rozwiązań. Przede wszystkim rozwiązanie to – jak zapewniał prelegent - gwarantuje automatyzację procesu obsługi klienta i przetwarzania materiału oraz zgodność ze standardami. Należy także dodać, że system WebToPrint firmy Infosystems SA oparty jest na natywnym, pdf’owym systemie przygotowania produkcji – PuzzleFlow.
Podczas spotkania w obrazowy i przejrzysty sposób prelegent zaprezentował system WebToPrint w działaniu. Między innymi pokazana została funkcjonalność kalkulacji cen, bazująca na kosztach materiału, operacjach, naliczanych marżach i rabatach; system on-line z możliwością zamówienia produktu i jego sparametryzowania np. wybór kolorystyki, papieru, formatu etc. jak również możliwość personalizacji predefiniowanych projektów graficznych przygotowanych w formie zwykłych plików PDF np. wizytówek, pocztówek czy kalendarzy. Po raz pierwszy firma Infosystems SA zaprezentowała również podczas konferencji zintegrowane z systemem WebToPrint rozwiązanie, optymalizujące wykorzystanie arkusza drukarskiego poprzez wydruk na jednym arkuszu różnych zleceń z uwzględnieniem takich elementów jak typ podłoża, kolorystyka, nakład i wykończenia. Należy przy tym podkreślić fakt, że firma Infosystems SA zademonstrowała podczas spotkania kompletne rozwiązanie działające „na żywo”.
Poligraficzne Konfrontacje to konferencje, które od lat odbywają się cyklicznie i przyciągają wielu gości, dedykowane różnym zagadnieniom związanym z branżą poligraficzną,. Tym razem poświęcone były niezwykle aktualnemu tematowi, jakim są szeroko rozumiane rozwiązania Web-to-Print, które stanowiły między innymi jeden z motywów przewodnich tegorocznych targów drupa, odbywających się w maju w Düsseldorfie.
Rozwiązania Web-to-Print przynoszą konkretne i wymierne (przede wszystkim w zakresie organizacji produkcji, a także finansowe) korzyści przedsiębiorstwom poligraficznym, które decydują się na ich wdrożenie w swoich zakładach. Jacek Franczyk w swoim wystąpieniu podkreślał wielokrotnie, że oferowane przez Infosystems SA rozwiązanie wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku rozwiązań – ponieważ jest ono czymś zdecydowanie więcej niż tylko sklepem internetowym, a jego dostawca - Infosystems SA - ze swym kilkunastoletnim doświadczeniem w branży poligraficznej może być obecnie dla wielu firm solidnym i pożądanym partnerem biznesowym; jest to rodzima firma, zatrudniająca w Polsce prawie 50 specjalistów najwyższej klasy, gwarantująca pomoc techniczną oraz wsparcie w czasie wdrożenia i eksploatacji tego rozwiązania.