Seminarium: „Wpływ wybranych parametrów urządzeń, materiałów i procesów wytwarzania form fleksodrukowych różnymi metodami cyfrowymi, na ich właściwości eksploatacyjne”Poprzedni artykuł 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Seminarium Naukowe, które odbędzie się dnia 05.12.2012 r. (środa) o godz. 12.15 w sali 217 ZTP (ul. Konwiktorska 2). Podczas seminarium dr inż. Liliya Harri wygłosi referat na temat: „ Wpływ wybranych parametrów urządzeń, materiałów i procesów wytwarzania form fleksodrukowych różnymi metodami cyfrowymi, na ich właściwości eksploatacyjne ”.
Podczas seminarium zaprezentowane zostaną wyniki pracy habilitacyjnej oraz odbędzie się dyskusja.

Konspekt:

Technika fleksodrukowa jest jedną z najszybciej rozwijających się technik drukowania w ostatnich latach. Wzrost jej udziału wśród innych sposobów drukowania i coraz wyższe wymagania, stawiane do jakości zadrukowywanych wyrobów wywołują potrzebę zarówno w udoskonaleniu materiałów eksploatacyjnych i urządzeń jak różne miejsce zajmuje jakość form drukowych. Zastosowanie cyfrowych technologii wytwarzania form fleksodrukowych z płyt fotopolimerowych w dużym stopniu przyczyniło się do udoskonalenia ich jakości, ale nie wyeliminowało całkowicie problemów, związanych z zapewnieniem wysokiej dokładności reprodukowanego obrazu. Usprawnienie technologicznego procesu wykonywania form drukowych wymaga szczegółowej wiedzy o wpływie parametrów poszczególnych etapów danego procesu, urządzeń i materiałów na jakość form. Analiza źródeł literaturowych wykazuje brak wyczerpującej informacji na temat powyższej problematyki.

W niniejszej pracy przedstawiono wyniki badań wpływu wybranych parametrów procesu wytwarzania fotopolimerowych form fleksodrukowych różnymi metodami cyfrowymi, a także urządzeń i materiałów na ich właściwości eksploatacyjne. Praca składa się z 7 rozdziałów. W pierwszym rozdziale omówiono zasadę procesu drukowania techniką fleksograficzną, przeanalizowano problemy, występujące w procesie wytwarzania form fleksodrukowych metodami cyfrowymi i w trakcie drukowania przy ich zastosowaniu, a także przedstawiono cel i zakres pracy oraz układ treści. W drugim rozdziale przeanalizowano stan wiedzy z zakresu technologii wytwarzania fotopolimerowych form fleksodrukowych różnymi metodami cyfrowymi oraz ich eksploatacji. Przedstawiono klasyfikację technologii „computer to plate”, używanych w technice fleksograficznej. Szczegółowo omówiono laserowo-fotochemiczną i termiczną technologii, a także metodę Flexcel NX. Opisano podstawowe parametry, charakteryzujące właściwości form fleksodrukowych.

W trzecim rozdziale pracy przedstawiono wyniki badań wpływu wybranych parametrów urządzeń, płyt fotopolimerowych i procesu wykonywania form fleksodrukowych metodą laserowo-fotochemiczną, na ich właściwości eksploatacyjne. Zbadano wpływ mocy lasera i szybkości obrotów bębna naświetlarki laserowej, parametrów sensytometrycznych płyt fotopolimerowych, natężenia promieniowania w naświetlarce oraz parametrów procesu naświetlania głównego i wymywania na właściwości form fleksodrukowych. W czwartym rozdziale przedstawiono wyniki badań wpływu wybranych parametrów procesu technologicznego, płyt termowywoływalnych i urządzeń na właściwości form fleksodrukowych, wykonywanych cyfrową metodą termiczną. Zbadano wpływ parametrów procesu napromieniowania laserowego i parametrów procesu naświetlania głównego termowywoływalnych płyt fotopolimerowych na dokładność odwzorowania elementów kopii reprodukowanego oryginału na formie fleksodrukowej, wpływ czynników technologicznych, występujących w procesie naświetlania wstępnego płyt termowywoływalnych na głębokość reliefu form fleksodrukowych oraz wpływ liczby obrotów bębna procesora termicznego na właściwości form fleksodrukowych. W piątym rozdziale pracy przedstawiono wyniki badań wpływu parametrów procesu wytwarzania form fleksodrukowych cyfrową metodą Flexcel NX na ich właściwości eksploatacyjne, a w szóstym – wyniki badań drukarsko-technicznych właściwości form fleksodrukowych, wykonanych metodami cyfrowymi. W siódmym rozdziale pracy przedstawiono opracowane na podstawie uzyskanych wyników badań wnioski ogólne.

Na podstawie informacji firmy ZTP WiP PW

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności