recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

4x Matrix w polskich drukarniachPoprzedni artykuł 

Foliarki Matrix
Foliarki Matrix

MATRIX to najpopularniejsze kompaktowe foliarki w Polsce, znajdujące zastosowanie szczególnie w drukarniach cyfrowych. Produkt angielskiej firmy VIVID LAMINATING charakteryzuje się zwartą budową, krótkim czasem przezbrojenia oraz intuicyjną obsługą, dzięki czemu wdrożone zostały one już w kilku tysiącach drukarń na świecie. W ostatnich latach wyłączny dystrybutor GRAFMASZ wdrożył ok. 100 maszyn w drukarniach offsetowych i cyfrowych.

Kolejne wdrożenia wykonano w 4 drukarniach zlokalizowanych w południowo-wschodniej Polsce.

Centrumdruku24.pl to witryna rzeszowskiej drukarni , stworzona dla usprawnienia zamówień materiałów reklamowych przez klientów indywidualnych i firmy. Właściciel firmy, poszukiwał rozwiązania dla usprawnienia procesu uszlachetniania wydruków poprzez laminowanie. Po prezentacji wykonanej w siedzibie dystrybutora zdecydował się na zakup foliarki MATRIX 530 z dodatkowym odwijaczem folii.

Kolejne wdrożenie wykonane zostało również na Podkarpaciu w drukarni DAVE MAR z Sarnowa. Dla klienta istotna byłą możliwość foliowania wydruków cyfrowych standardową folią offsetową. Po wykonaniu szeregu testów klient zdecydował się na zakup foliarki MATRIX 530 z odwijaczem i dodatkowymi uchwytami do folii.

Pneumatyczny MX530 z modułem do nawijania folii pracuje również z powodzeniem w drukarni cyfrowej INGA w Kielcach. Właściciel firmy Pan Krzysztof Chmielarski wykonywał próby laminowania przed zakupem na dostarczonych materiałach , które zostały zalaminowane przez techników Grafmasz. Jakość laminowanych produktów jednoznacznie przekonała klienta do wyboru tego sprawdzonego rozwiązania.

Mniejsza foliarka MX370 również wyposażona w pneumatyczny docisk trafiła do drukarni DEMUR z Mszany Dolnej, prowadzącej swój serwis netprint.pl. Uprzednio klient pracował na mniejszej, stołowej foliarce, a dobra współpraca i kontakt z dostawcą zdecydowały o ponownym wyborze maszyny z Grafmasz.

Foliarki pozwalają drukarniom na dużą elastyczność w obsłudze zleceń, z uwagi na bardzo szybkie zmiany formatów oraz łatwą wymianę folii i wykonanie całego procesu laminowania u siebie. Urządzenia wyposażone są w pneumatyczny, regulowany docisk papieru oraz intuicyjny panel pozwalający na ustawienie m.in. automatycznej zakładki i separacji arkuszy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom maszyna może być obsługiwana przez jednego operatora. Opcjonalnie umożliwiają wykonywanie złocenia bezmatrycowego oraz mogą być rozbudowane o automatyczny podajnik.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2019 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności