recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

Instalacja plotera klejącego Felix Gluer One w drukarni PrintfaktoriaPoprzedni artykuł 

Systemy klejące Felix Gluer są od lat znane producentom POS, gdzie z myślą o takich kształtach i gabarytach urządzenie zostało zaprojektowane. Coraz częstsze zapytania ze strony rynku dotyczące mniejszych wykrojów, jak i nietypowych kształtów, spowodowały konieczność wprowadzenia do sprzedaży nowego rozwiązania klejącego CNC. Oprócz flagowych modeli Single, Combo oraz Liner, w ostatnim czasie wprowadziliśmy rozwiązanie dedykowane głównie do formatów B2 oraz B1 – Felix Gluer Single ONE, z formatem roboczym 1050 mm x 750 mm.

Cechą szczególną jest możliwość aplikacji kleju zimnego i gorącego na kilka różnych wykrojów w jednym przelocie. To pozwala użytkownikom sklejenie kilku elementów opakowania złożonego tj. kosz zasypowy, ale również dale możliwość sklejenia różnych jedno elementowych projektów na raz. Taki stan rzeczy wpływa na skrócenie czasu produkcji, redukcję ilości osób do klejenia ręcznego, zmniejszenie zużycie kleju, a co najważniejsze zwiększenie wydajności.

Cechy szczególne

  • Lekka i mobilna konstrukcją pozwalającą na osiąganie bardzo dużych prędkości nakładania kleju do 2,5 m/sek.

  • Posuw mostu z głowicą klejową oparty o precyzyjny napęd serwo

  • Dwie niezależnie sterowane głowice klejowe pozwalają na aplikację kleju na zimno oraz na ciepło z różnorodną grubością ścieżek klejowych do minimalnej szerokości 0,3 mm

  • System sterowania umożliwia podawanie kleju zarówno metodą liniową jak i kropkową

  • Stół roboczy z automatyczną regulacją wysokości stosu

  • Autorskie oprogramowanie pozwala na przygotowanie projektu oraz sterowanie z jednego panelu. Umożliwia pracą zarówno z plikami CAD ( np. dxf ) jak również definiowanie ścieżek klejowych bez użycia „siatek” produktów

  • Wyposażenie w kamerę Photopath i oprogramowanie Felix Grabber przekłada się na bardzo precyzyjne lokalizowanie użytku na stole roboczym oraz dokładne i bezstratne nałożenia kleju już od pierwszego elementu

  • Projektowanie ścieżek klejowych odbywa się w oparciu o różnicowanie kolorystyczne

  • Możliwość aplikacji okienek foliowych do opakowań kartonowych, z wykorzystaniem systemów ssawkowego

Właśnie w Maju 2019 roku na taką konfigurację maszyny zdecydowała się drukarnia Printfaktoria z Warszawy. Po wykonaniu szeregu testów uznano, że wykorzystanie przedmiotowego rozwiązania nie tylko pozwoli na przyspieszenie produkcji, która wykonywana była dotychczas ręcznie, ale również pozwoli na pozyskiwanie nisko nakładowych prac, których nie opłaca się wykonywać na liniowych składarko – sklejarkach. W czasie narządzania składarki ploter zdąży wykonać zlecenie, i pozwoli przygotować się do następnego.

Powtarzalne cykle nakładania kleju wymuszają na operatorach określony rytm pracy, co w przypadku tradycyjnej aplikacji manualnej jest trudne do zdefiniowania, a co za tym idzie do oszacowania.

Wartością dodaną w przypadku opisanej konfiguracji jest możliwość aplikowania okienek foliowych do opakowań metodą typu „pick and place”. Dedykowany system ssawkowy transportuje sformatowane okienko do zadanego miejsca aplikacji, na uprzednio podaną ścieżkę klejową (do wyboru zimny lub gorący).

Firma Technograph od wielu lat specjalizuje się w doborze optymalnych rozwiązań do produkcji opakowań, a firma Lynx, której jesteśmy przedstawicielem daje nie tylko komfort pracy, ale również elastyczność w zakresie innowacyjnych rozwiązań.

Na podstawie informacji firmy Technograph

 Produkcja: WebFabrika 1999-2020 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności