DSM wprowadza na rynek nową zrównoważoną żywicę Decovery®, aby pomóc rynkowi opakowań obniżyć ślad węglowyPoprzedni artykuł 

DSM, globalna firma naukowa zajmująca się zdrowiem, żywieniem i materiałami, wprowadza na rynek zrównoważone, roślinne żywice Decovery® dla przemysłu opakowaniowego. Zaczynając od Decovery® SP-6400XP, a potem kolejnych, ogłoszenie to toruje drogę producentom opakowań do zmniejszenia śladu węglowego.

Przemysł drukarski i opakowaniowy nieustannie poszukuje materiałów, które oferują niższy poziom LZO i emisji dwutlenku węgla, ponieważ pomogą one właścicielom marek w spełnieniu obietnic dotyczących równoważonego rozwoju. W ostatnich latach firma DSM zdała sobie sprawę, że jej technologie roślinne Decovery® mogą zaoferować bardzo potrzebne ulepszenia w zakresie zrównoważonego rozwoju na rynku opakowań.

Wraz z wprowadzeniem na rynek SP-6400XP - części asortymentu żywic DSM Decovery® do tworzenia klejów, podkładów, atramentów i powłok nawierzchniowych - DSM pomaga właścicielom marek zrobić znaczący krok w kierunku spełnienia ich zobowiązań dotyczących ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, jednocześnie dążąc do w pełni biologiczne rozwiązania.

„Dzięki naszym żywicom Decovery® umożliwiliśmy przejście na materiały pochodzenia roślinnego na rynku dekoracji, podłóg, stolarki i mebli” - wyjaśnia Tim Gratzke, Marketing Manager Decovery® w DSM Resins & Functional Materials. „To był dopiero początek, naturalnym kolejnym krokiem było wykorzystanie naszych możliwości i doświadczenia do tworzenia zrównoważonych rozwiązań do zastosowań w opakowaniach”.

New Decovery® SP-6400XP to dyspersja kopolimeru akrylowego rozpuszczalnego w alkaliach o niskiej zawartości AH o wysokiej przejrzystości i elastyczności. Szczególnie nadaje się do aplikacji klejów, takich jak usuwalne etykiety papierowe na butelki i kleje domowe.

Ma znacznie mniejszy ślad węglowy niż konwencjonalne alternatywy na bazie ropy naftowej, a jednocześnie jest bardzo elastyczny, co oznacza, że można go stosować tak, aby przylegał do szerokiej gamy podłoży. Jest przejrzysty, niekleisty w dotyku i przywiera do różnych podłoży, w tym do szkła i PET. Pod koniec użytkowania właściwości zmywalne w niskiej temperaturze sprawiają, że SP-6400XP jest mniej energochłonny w procesie recyklingu.

Jacqueline Revet, menedżer ds. globalnego marketingu DSM Resins & Functional Materials, skomentowała: „Ludzie zwykle doceniają korzyści wynikające z ograniczenia emisji dwutlenku węgla wynikające z przejścia na, powiedzmy, farby pochodzenia roślinnego. Ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy z różnicy, jaką mogą zrobić kleje na bazie roślin. Kiedy nadejdzie dzień, w którym wszystkie kleje będą oparte na roślinach, zaoszczędzimy planecie 15 kiloton węgla każdego roku… to odpowiednik sadzenia prawie 250 000 drzew przez 10 lat”. Revet dodał również: „Kleje to dopiero początek. Wyobraź sobie, jaką różnicę środowiskową mogliby osiągnąć właściciele marek i producenci, gdyby podkłady, tusze i lakiery nawierzchniowe na ich opakowaniach również były pochodzenia roślinnego”.

Podobnie jak inne żywice roślinne DSM Decovery®, SP-6400XP jest wytwarzany ze składników, takich jak kora drzewna i rącznik pospolity, które są pozyskiwane w sposób zrównoważony. Wszystkie te składniki zostały starannie wybrane przez DSM, aby w żaden sposób nie konkurowały z łańcuchem pokarmowym. Co więcej, te naturalne składniki można pozyskiwać i wykorzystywać w znacznie bardziej zrównoważony sposób niż materiały oparte na paliwach kopalnych.

W wyniku konstrukcji opartej na roślinach, żywice Decovery® zawierają LZO od zerowych do niskich, co podkreśla zaangażowanie DSM w tworzenie produktów przyjaznych dla naszej planety i jej mieszkańców. DSM rozumie jednak, że chociaż branża opakowaniowa poszukuje bardziej zrównoważonych produktów, niezmiennie wysoka wydajność ma zasadnicze znaczenie. Zatem SP-6400XP zapewnia wydajność równą działaniu NeoCryl® BT-9 nie opartego na biologicznych produktach DSM.

Wprowadzając na rynek SP-6400XP, DSM oferuje właścicielom marek, formulatorom i przetwórcom mile widzianą okazję do usunięcia kolejnej warstwy materiałów na bazie oleju z procesu produkcji opakowań.

Na podstawie informacji firmy DSM Resins & Functional Materials

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności