Avery Dennison wprowadza na rynek najnowsze materiały etykietowe CleanFlake™Poprzedni artykuł 

To, co zaczęło się jako przełomowe rozwiązanie dla plastikowych butelek PET, może teraz sprawić, że opakowania PET na wielu rynkach będą bardziej podatne na recykling: dzisiaj firma Avery Dennison ogłosiła najnowszą iterację swoich nagradzanych foliowych materiałów etykietowych CleanFlake™, które teraz nadają się do opakowań PET dla żywności , domu i higieny osobistej oraz innych segmentów oprócz napojów.

„Bardziej niż kiedykolwiek CleanFlake™ pomaga markom dotrzymywać obietnic dotyczących PET” – powiedziała menedżer produktu Avery Dennison, Mariya Nedelcheva. „Firmy, które używają opakowań PET, nie muszą już wybierać między prawdziwą zdolnością do recyklingu a wyjątkową wydajnością, jeśli chodzi o ich etykiety. Zapełniamy lukę między materiałami CleanFlake™ a konwencjonalnymi materiałami etykietowymi ogólnego przeznaczenia. W przypadku firm, którym zależy na recyklingu, pytanie nie brzmi, dlaczego używałyby CleanFlake™, ale dlaczego tego nie robiły”.

Wprowadzona po raz pierwszy w 2013 roku technologia CleanFlake™ rozwiązuje krytyczny problem w recyklingu plastiku PET, pomagając zapewnić, że klej etykiety pozostaje na etykiecie, a nie na opakowaniu, dzięki czemu cały materiał etykiety całkowicie odkleja się podczas procesu recyklingu. Powstałe umyte płatki PET można następnie poddać recyklingowi w nowych opakowaniach PET. Płatki, które są w inny sposób zanieczyszczone konwencjonalnymi materiałami etykietowymi, muszą zostać poddane recyklingowi lub wysłane na składowiska lub do spalarni.

Zaprojektowane z myślą o drukowalności i wydajności

Dzięki nowemu, opatentowanemu klejowi SR3011N, materiały CleanFlake™ wyglądają i działają jak każdy inny samoprzylepny materiał etykietowy. Uaktualnienie do najlepszej w swojej klasie powłoki nawierzchniowej zapewnia wyjątkową drukowność, a materiały CleanFlake™ są zaprojektowane tak, aby zapewnić szybką i bezbłędną aplikację na szybkich maszynach etykietujących. Materiały wierzchnie CleanFlake™ oferują ten sam atrakcyjny wygląd bez etykiety, co porównywalne materiały Avery Dennison.

Produkty z portfolio CleanFlake™ są zgodne z wytycznymi Petcore dla tacek i są certyfikowane przez Institut Cyclos-HTP. Oczekuje na zatwierdzenie przez Europejską Platformę Butelek PET (EPBP).

„Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować rozwiązanie, które pomaga trzymać plastikowe pojemniki PET z dala od strumienia odpadów i pomaga zwiększyć globalną podaż rPET” – powiedziała Mariya Nedelcheva z Avery Dennison. „Nasze portfolio CleanFlake™ to kolejny sposób, w jaki pomagamy budować gospodarkę o obiegu zamkniętym w Europie i na całym świecie”.

Informacje o produktach z portfolio CleanFlake™ można znaleźć na stronie http://label.averydennison.com/cleanflake

Na podstawie informacji firmy Avery Dennison

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności