Neon Pink nowy, fluorescencyjny kolor specjalny od RicohPoprzedni artykuł 

Neon Pink otwiera zupełnie nowe możliwości zarówno dla branży kreatywnej, jak i dla poligrafii
Neon Pink otwiera zupełnie nowe możliwości zarówno dla branży kreatywnej, jak i dla poligrafii

Ricoh prezentuje nowy toner specjalny Neon Pink. Premierowy produkt producenta można zobaczyć na PRINT 17 w Chicago. W Europie znajdzie się na ekspozycji na Labelexpo w Brukseli.

Neonowy kolor został opracowany z myślą o najnowszej serii kolorowych systemów Ricoh na papier cięty – Pro C7100X. Są to pierwsze urządzenia do cyfrowego druku produkcyjnego wyposażone w piątą stację na toner specjalny (do tej pory biały, przezroczysty lub neon yellow). Dzięki wprowadzaniu przez producenta nowego koloru, seria Ricoh Pro™ C7100X umożliwia dostawcom druku niespotykane do tej pory możliwości rozszerzenia i zdywersyfikowania oferty.

Dzięki zastosowaniu neonowych kolorów specjalnych, urządzenia Ricoh pozwalają na drukowanie jaskrawych, fluorescencyjnych projektów zarówno na jasnym, jak i ciemnym tle. Neonowe tonery odbijają światło UV, co dodatkowo rozszerza możliwości ich zastosowania w różnorodnych produktach drukarskich oraz gwarantuje dostęp do różnorodnych efektów uszlachetniania.

„Dzięki naszym nowym tonerom specjalnym użytkownicy systemów z serii Ricoh Pro C7100X mogą rozszerzyć zakres realizowanych prac bez konieczności przebudowy parku maszynowego, czy też zlecania dodatkowych prac nad wydrukiem firmom zewnętrznym” – powiedział Jarosław Arendt, Production Printing Coordinator w Ricoh Polska. „Systemy produkcyjne Ricoh pozwalaja na tworzenie nietypowych, spersonalizowanych materiałów nawet w pojedynczych egzemplarzach, zachowując wyjątkową opłacalność produkcji” – dodaje.

Rozszerzona biblioteka mediów, w którą wyposażono urządzenia serii Pro C7100X, pozwala na dokładne dopasowanie parametrów wydruku i uzyskanie wyższej jakości odwzorowania obrazu. Co więcej, system Ricoh zapewnia możliwość druku na różnorodnych podłożach, m.in. moletowanych. Dzięki temu mogą być one wykorzystane do produkcji opakowań, książek, broszur czy wizytówek, które z wykorzystaniem piątej stacji na biały, przezroczysty lub neonowo żółty i różowy toner pozwalają na realizację niestandardowych, przykuwających wzrok, efektownych projektów.

Neon Pink będzie dostępny w sprzedaży na przełomie 2017/2018 roku.

Więcej informacji o cyfrowych systemach Ricoh na papier cięty: www.pro.ricoh.pl

Na podstawie informacji firmy Ricoh Polska Sp. z o.o.

Dodane 11.09.2017 r. przez Maciej Tryburcy, WebFabrika - Wytwórnia Stron Internetowych.
 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności