Unieruchomienie towaru to stan idealny na każdym etapie łańcucha dostaw. Przesyłka perfekcyjnie zabezpieczona to dla dostawcy gwarancja zminimalizowania ryzyka reklamacji, a dla klienta końcowego znak wiarygodności przedsiębiorstwa. Eksperci RAJAPACK radzą, w jakie maszyny do wytwarzania wypełniaczy warto zainwestować.
Uszkodzony produkt to problem rzutujący tak na reputację firmy transportowej, jak i marki producenta. Raz utracone zaufanie trudno odzyskać. Ryzyko jest tym większe, im wyższa wartość towaru. Biorąc pod uwagę, że Polacy coraz chętniej kupują w sieci sprzęt RTV i AGD, a także zamawiają usługi przewozu samochodów oraz ciężkiego sprzętu, warto przyjrzeć się temu, czy przesyłki w firmie są zabezpieczane we właściwy sposób.
Wypełniacz: niezbędne minimum
Puste przestrzenie w kartonach i ruchomy ładunek to naturalni sprzymierzeńcy wszelkiego rodzaju uszkodzeń. – Wysokiej jakości wypełnienie to niezbędne minimum, a zarazem najefektywniejszy sposób zabezpieczenia przesyłek – mówi Agata Wójcik, E-commerce manager w RAJAPACK Polska. – Proponowana przez nas oferta urządzeń do wytwarzania wypełniaczy pozwala wyposażyć każdą linię produkcyjną lub magazyn i dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb klienta. Systemy są kompaktowe i ergonomiczne, zatem mogą być swobodnie przenoszone i umieszczane na dowolnym stanowisku pracy. Co istotne, urządzenia gwarantują również oszczędność czasu. Najszybsze produkują nawet 1,4 m wypełnienia na sekundę. W zależności od rodzaju przesyłanego asortymentu firmy mogą wybierać pomiędzy wypełnieniami papierowymi – tradycyjnymi lub matami, wypełniaczami powietrznymi – poduszkami lub matami bąbelkowymi, a także poduszkami piankowymi. – Warto pamiętać o wizerunkowym potencjale wypełniaczy. Dopasowana kolorystyka czy ekologiczne materiały to elementy doceniane przez klientów i wpływające na budowanie ich pozytywnego doświadczenia. Specjalnie z myślą o e-commerce wprowadziliśmy urządzenie Geami WrapPak®, które pozwala na eleganckie i innowacyjne zabezpieczenie produktów, ponieważ produkowany przez nie wypełniacz składa się z kolorowej bibuły i warstwy papieru kraft o strukturze plastra miodu, idealnie dopasowującego się do produktów. Jedynie zaangażowany konsument powróci do e-sklepu, warto zatem zadbać o detale – mówi Agata Wójcik.
Wyścig z produkcją
Urządzenia do produkcji wypełniaczy papierowych i powietrznych są zróżnicowane pod względem szybkości pracy. Dla przykładu Fill-Air® Rocket™ produkuje 9000 poduszek powietrznych na godzinę. Z kolei Fillpak®TT Cutter stworzy 1,4m wypełnienia papierowego na sekundę. Aby wybrać optymalne rozwiązanie warto przetestować system rekomendowany przez specjalistę. – Modele z gamy RAJASYSTEM są udostępniane przedsiębiorcom na miesiąc darmowych testów. Eksperci RAJAPACK przeprowadzają zarówno instalację, jak i szkolenie dla pracowników oraz oferują serwis posprzedażowy urządzenia – wyjaśnia Agata Wójcik, E-commerce manager w RAJAPACK Polska. Poprawa bezpieczeństwa przesyłek nie musi być długotrwałym procesem opartym na metodzie prób i błędów.
Na podstawie informacji firmy RAJAPACK Polska