Nowość: Ikonos Proficoat 4-Wall WMT 200+Poprzedni artykuł 

Nowość: Ikonos Proficoat 4-Wall WMT 200+
Nowość: Ikonos Proficoat 4-Wall WMT 200+

Polski producent mediów do druku wielkoformatowego w ostatnim czasie rozszerzył portfolio o nową tapetę do zadruku cyfrowego w technologii żywicznej, eko-solwentowej czy też UV.

Pierwszy produkt tej serii IKONOS Proficoat 4-Wall WMT 300+ spotkał się z ogromną sympatią ze strony klientów. Tapeta ta na bazie papieru wzmacniana włóknami syntetycznymi charakteryzuje się doskonałą absorbcją atramentu, bardzo dobrym nasyceniem i kontrastem zadruków oraz niezwykłą stabilnością w trakcie druku. Zastosowanie nowatorskich technologii EASY UP oraz INSTANT DRY gwarantuje wysoką jakość produktu.
Nie inaczej charakteryzuje się najnowsza tapeta rodzimego producenta. Ikonos Proficoat 4-Wall WMT 200+, która z końcem roku trafiła do sprzedaży, posiada takie same parametry druku jak WMT 300, lecz jest to materiał nieco cieńszy a co za tym idzie... tańszy.

Ikonos Proficoat WMT 200+ podobnie jak „trzysetka” to impregnowana, jednostronnie powlekana tapeta typu „non-woven”. Posiada gramaturę bazową 130 g/m2 (cały materiał 160 g/m2) i jest o 50 g/m2 lżejszy od grubszego odpowiednika. Niższa gramatura determinuje jego zastosowanie i WMT 200+ doskonale sprawdzi się do aplikacji na powierzchniach idealnie płaskich (np. płyty kartonowo gipsowe). Do powierzchni o drobnych nierównościach (np. ściany w starszym budownictwie), dedykowana jest tapeta WMT 300+.

Tapeta IKONOS Proficoat 4-Wall WMT 300+ dedykowana jest do krótko i średniookresowych aplikacji wewnętrznych i pozwoli na wyjątkową dekorację różnego rodzaju wnętrz.

O fabryce IKONOS

Ikonos to pierwszy, polski producent materiałów do druku wielkoformatowego. Linia produkcyjna zlokalizowana jest w Opolu, gdzie znajduję się także siedziba i zarząd przedsiębiorstwa. Od 25 lat oferta kierowana jest do branży poligraficznej ze szczególnym uwzględnieniem druku wielkoformatowego. Długoletnie doświadczenie, stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników, optymalizowanie oferty, poszukiwanie nowych trendów i ich wyznaczanie oraz ukierunkowanie na klienta są głównymi atutami rodzimego przedsiębiorstwa.
Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym wyspecjalizowanym w produkcji materiałów powlekanych i samoprzylepnych dedykowanych do druku, dekoracji i laminacji. Hala produkcyjna wraz z magazynem wysokiego składowania to obszar przeszło 3500 metrów kwadratowych, które gwarantują stałą dostępność materiałów dla naszych najbardziej wymagających klientów.

Dostawcami surowców produkcyjnych są światowi liderzy tacy jak BASF, HENKEL czy LOPAREX. Komponenty używane do produkcji mają pochodzenie europejskie i są zgodne z wszystkimi Dyrektywami UE, szczególnie z tymi z zakresu bezpieczeństwa użytkowania takimi jak REACH lub ROHS.

IKONOS współpracując z liderami branż ma dostęp do surowców o najwyższej jakości i najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu produkty są często nagradzane na targach i wystawach w kraju i zagranicą, a sama marka IKONOS szybko zdobyła uznanie wśród odbiorców na całym świecie.

Początkowo oferta firmy kierowana była jedynie na obszar Polski. Z czasem udało się z powodzeniem wprowadzić produkty na rynek europejski, gdzie są już obecne od przeszło 8 lat. Ponadto za duży sukces należy uznać szybko rozwijającą się współpracę z rynkiem azjatyckim i afrykańskim. Aktualnie firma IKONOS prowadzi sprzedaż do przeszło 40 krajów na całym świecie.

Oprócz rozwoju technologii, Ikonos inwestuje także w ochronę środowiska. Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa zawsze był i będzie powiązany z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz szeroko rozumianą ekologią, dlatego kilka lat temu IKONOS wyposażył swoją linię produkcyjną w regeneracyjny dopalacz termiczny.

Dynamika, innowacyjność, jakość, wyznaczanie nowych trendów, zaspokajanie potrzeb klientów, szybkość reakcji, wiedza i doświadczenie to atuty, które definiują markę IKONOS.

Polskim dystrybutorem materiałów IKONOS jest atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2018 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności