Artemis: kolejne udane prezentacje szybkiego drukuPoprzedni artykuł 

Artemis: kolejne udane prezentacje szybkiego druku
Artemis: kolejne udane prezentacje szybkiego druku

Z końcem maja w Opolu miały miejsce prezentacje możliwości drukarek LED-UV i solwentowych popularnej w Polsce marki Artemis.

Marka ploterów Artemis to linia wyselekcjonowanych drukarek wielkoformatowych, łączących wysoką jakość, porównywalną z „markowymi” maszynami europejskimi czy japońskimi w atrakcyjnej cenie. Polscy użytkownicy od lat cenią sobie markę Artemis właśnie z tych powodów. Na uczestników majowych Dni Otwartych czekały 4 wielkoformatowe maszyny drukujące w technologii solwentowe oraz LED-UV.

Nowość w portfolio - Artemis Vector - to super szybki ploter solwentowy, którego produktywność przekracza 200 m²/h. Wyposażony jest, w zależności od konfiguracji w 4 lub 8 przemysłowych głowic Konica Minolta 1024. Za precyzyjne prowadzenie materiału odpowiada ciężki i stabilny system rolowy. Artemis Vector znajdzie zastosowanie w agencjach reklamowych oraz drukarniach wielkoformatowych, zarówno w jednorazowych produkcjach „na żądanie” jak i wielotysięcznych nakładach.

Drugim przedstawicielem solwentowych drukarek wielkoformatowych, jest także popularny w Polsce – Artemis KM 32xx (około 200 instalacji w kraju), oparty w zależności od konfiguracji w 8 głowic Konica Minolta 1024, a jego realna prędkość zadruku sięga 160 m2/h. W konfiguracji z 8 głowicami 512i ta maszyna osiąga produktywność na poziomie 260 m2/h!

Dodatkowymi atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Plotery serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle. Drukują one w palecie CMYK atramentami twardo- lub eko-solwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji). Drukarki serii KM cechują się łatwą obsługa i konserwacją. W ploter wbudowana jest stacja robocza z panelem sterowania. Za obsługę odpowiada oprogramowanie PhotoPrint.

Podczas dni otwartych Artemis, technologia LED-UV reprezentowana była także przez drukarkę Artemis 1621 LED-UV z możliwością druku na materiałach sztywnych (flatbed) jak i elastycznych (roll to roll). Jest to stabilny, wszechstronny ploter do produkcji grafik reklamowych, grafik na pojazdy, tapet, rollupów, grafik wystawienniczych, naklejek, dekoracji, oznakowań, itd. Jego szerokość robocza wynosi 1600 mm. Ploter drukuje z bardzo wysoką „europejską” jakością 1440 x 1440 dpi. Jego produktywność sięga aż 18 metrów kwadratowych na godzinę, co jest przyzwoitym wynikiem w tej klasie i tej cenie.

Wyposażony jest w szereg profesjonalnych rozwiązań, m.in.: druk falą eliminujący paskowanie, dwusilnikowy system nawijający, system stałego zasilania w atrament, wysokiej jakości głowice piezo DX5, zaawansowane oprogramowanie RIP – PhotoPrint. Artemis 1621 LED-UV cechuje szybki zwrot z inwestycji, gdyż jego cena zainteresuje użytkowników o ograniczonym budżecie. Urządzenie może stanowić także maszynę wsparcia produkcyjnego.

Prezentowanym ploterem LED-UV w rozmiarze 3.20 m był Artemis PULSAR. Jest to zastępca (a nawet następca) standardowych ploterów solwentowych. Dzięki technologii LED-UV pozwala zadrukowywać w sposób szybki i ekologiczny 3-metrowe materiały standardowe jak banery oraz co najważniejsze i przyszłościowe nośniki wrażliwe na temperaturę jak membrany, soft-filmy, backlity i wiele innych.
W ubiegłym roku Pulsar znalazł w Polsce kilkunastu nabywców. Jest to dowodem, na to, że technologia LED jest coraz bardziej dostępna i biznesowo uzasadniona w codziennej pracy drukarni wielkoformatowych i zakładach produkcyjnych.

Pulsar to ciężki ploter produkcyjny o szerokości 3.20 metra. Przeznaczony jest do precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wewnątrz, np. popularne podświetlane membrany, podświetlane elastyczne backlity, itd. Ploter może drukować także w trybie produkcyjnym 24/7 w wysokiej prędkości grafikę zewnętrzną jak banery, plakaty, itd.

Za przyszłością tego rozwiązania przemawia więc brak potrzeby suszenia wydruków, bowiem atrament jest utrwalony w momencie zadruku za pomocą lamp LED-UV. Rozciągliwość i elastyczność tuszu, brak pęknięć, możliwość składania i łączenia wydruków to kolejne atuty. Dzięki wydrukom gotowym do użytku po ściągnięciu z plotera oszczędzamy także czas a co za tym idzie koszty.

Atramenty LED-UV są także w pełni ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.
Na pokładzie karetki znajdują się nowoczesne głowice Konica Minolta 1024i drukujące w rozdzielczości do 2880 dpi. W zależności od potrzeb, klient może zamówić głowice z 9 lub 14 pikolitrową kroplą. Artemis Pulsar charakteryzuje produktywność na poziomie 150 m2/h.
Polskim dystrybutorem ploterów marki Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe z Opola.

www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności