Mutoh ValueJet 628 – mały rozmiar, wielkie możliwościPoprzedni artykuł 

Mutoh ValueJet 628 – mały rozmiar, wielkie możliwości
Mutoh ValueJet 628 – mały rozmiar, wielkie możliwości

Nie wszyscy wiedzą, że japoński producent drukarek wielkoformatowych – firma Mutoh – oprócz stricte wielkoformatowych ploterów żywicznych, posiada w swoim portfolio drukarkę o szerokości zadruku 62 cm. Ale niech ten rozmiar Was nie zwiedzie...

Mutoh VJ- 628 jest naszpikowany jest japońskimi technologiami podobnie jak „więksi” bracia z rodziny ValueJet, ale jednocześnie jest bardzo łatwy w obsłudze.

Mały rozmiar, wielkie możliwości

Jest to kompaktowy ploter drukujący o znakomitej jakości druku przeznaczony dla hobbystów jaki i profesjonalistów. Z jego możliwości skorzystają poligraficzne i reklamowe startupy, małe agencje reklamowe, działy marketingu, działy projektowe, studia fotograficzne, galerie sztuki, punkty poligraficzne i ksero.

Portfolio obsługiwanych materiałów jest bardzo szerokie i obejmuje większość materiałów dostępnych na rynku do zadruku eko-solwentowego. Można drukować na nośnikach przeznaczonych do aplikacji wewnątrz jak i narażonych na działanie czynników zewnętrznych. Mutoh ValueJet 628 pozwoli więc na niskonakładowy druk naklejek i etykiet, plakatów, fotografii, banerów, grafiki podświetlanej, grafiki samochodowej, reprodukcji, wydruków prototypowych, map, schematów, itd.

„628” może także w sposób automatyczny współpracować z ploterem tnącym, takim jak np. Summa D60. Taki zestaw posłuży nie tylko do produkcji naklejek, etykiet ale i pozwoli w sposób niezależny obsłużyć w jednym czasie dwa różne zlecenia, co w odróżnieniu od urządzeń tnąco-drukujących by nie było możliwe.

Japońskie technologie

Ta 24-calowa drukarka Mutoh obsługuje materiały o szerokości do 630 mm. Obszar zadruku wynosi 620 mm. W zależności od ustawionej wysokości głowicy, grubość materiału to maksymalnie 0.3 lub 1.3 mm. Zmiana materiału przez użytkownika zajmuje tylko kilka sekund. Ploter posiada funkcję automatycznego odcinania wydruku.

Mutoh ValueJet 628 wyposażony jest w stabilną, stałą, 8-kanałową głowicę piezoelektryczną drukującą w technologii Intelligent Interweaving oraz VarDot. Ploter i jego układ atramentowy jest fabrycznie przygotowany do druku eko-solwentowego, nie stanowi więc „przeróbki” w odróżnieniu od innych urządzeń tej szerokości często spotykanych na rynku.

Technologia druku falą / mgłą z przeplotem (ang. Intelligent Interweaving) została zaprojektowana i opatentowana przez firmę Mutoh. Tradycyjna metoda druku wielkoformatowego polega na nakładaniu z każdym przebiegiem karetki z głowicą kolejnych pasów atramentu. To rozwiązanie ma wadę. W momencie gdy ploter pozbawiony Intelligent Interweaving jest niedokładnie skalibrowany, często uzyskujemy efekt paskowania. Dlatego też Mutoh zastosował tę metodę druku we wszystkich swoich ploterach. Dzięki temu, w porównaniu do urządzeń innych producentów wyeliminowano paskowanie (efekt boiska) a także inne niepożądane efekty występujące podczas nakładania pasów. W momencie użycia profili kolorystycznych przygotowanych dla nowej metody zwiększamy osiągalny gamut kolorów a także ich intensywność.

Mutoh ValueJet umożliwia także druk zmienną kroplą atramentu (Vardot). Dzięki oprogramowaniu mamy możliwość niezależnej regulacji wielkości kropel wychodzących z poszczególnych dysz. Wielkość kropli jest także zmieniana w zależności od drukowanej grafiki. Przykładowo inna jest kombinacja rozmiarów kropel dla jednolitych obszarów, inna dla detali i przejść tonalnych.
Rozdzielczość druku wynosi 1440 x 1440 dpi przy wielkości kropli od 3.5 do 35 pl (przyp. VarDot - technologia zmiennej wielkości kropli).

Mały ale... szybki

Wydajność drukarki sięga aż 16 m2/h (ponad 25 metrów bieżących) w trybie billboardowym (360 x 720 dpi). W trybie Speed Production (720 x 720 dpi) możemy drukować z prędkością rzeczywistą 12.5 m2/h. W ustawieniu High Quality (720 x 1080 dpi) druk odbywa się na poziomie 3 m2/h. Porównując do urządzeń innych producentów o tej samej szerokości, są to bardzo dobre rezultaty.
Ploter wyposażony jest 3 strefy grzejne: przed głowicą – wstępnie rozgrzewa zadrukowywany materiał. Grzałki pod głowicą i za głowicą, mają na celu finalnie dogrzać wydruk celem utrwalenia i wyschnięcia atramentu.

Nowy ValueJet można zainstalować jako drukarkę biurkową jak i wolno-stojącą na podstawie. Do plotera jest dołączone specjalistyczne oprogramowanie – rozbudowany sterownik Windows. Oprogramowanie RIP, nie jest wymagane co pozwala obniżyć koszt inwestycji.

Atramenty

Drukarka obsługuje m.in. atramenty eko-solwentowe Mutoh Eco Ultra. VJ-628 drukuje w palecie CMYK co pozwoli na druk w bardzo szerokiej przestrzeni kolorów z płynną gradacją i gładkimi aplami. Punkty są ostre i wyraźnie, a krawędzie pozbawione smużenia. Jakość wydruku przewyższą tą znaną z punktów fotograficznych. Zużycie atramentu kształtuje się na poziomie 8 ml/m2. Atrament (Eco-Ultra) charakteryzuje się odpornością do 3 lat na zewnątrz. Tusze są dystrybuowane w szczelnych i ekonomicznych workach i tak wpinane w system zasilania atramentowego drukarki.

Dla kogo?

Mutoh ValueJet 628 to łatwość użytkowania przez początkujących i zaawansowanych użytkowników. Cechuje się także brakiem potrzeby stałej konserwacji oraz niskim zużyciem atramentu. W połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami na rynku, ploter daje gwarancję szybkiego zwrotu inwestycji i innowacyjnych możliwości druku.

Wyłącznym polskim dystrybutorem ploterów Mutoh jest Atrium Centrum Ploterowe.
www.atrium.com.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2022 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności