Płyty Azura w drukarni Beniya Offset: znaczące oszczędności wody, farby i energii w zwojowym druku offsetowymPoprzedni artykuł 

Japoński oddział Agfa Graphics poinformował o zakończonym sukcesem wdrożeniu bezchemicznych płyt termoczułych Azura TS oraz stworzonej przez Agfa Graphics techniki Quick Dry Printing w drukarni Beniya Offset Co., Ltd. Wdrożenie przeprowadzono w zainstalowanych tu zwojowych maszynach offsetowych. Wkrótce Beniya Offset odnotowała znaczące oszczędności w zużyciu wody, farby i energii, wykorzystywanych w całym procesie poligraficznym.

O wprowadzeniu w firmie innowacyjnych rozwiązań Agfa Graphics mówi Toshinori Imai – prezes Beniya Offset i jednocześnie szef stowarzyszenia zwojowych drukarń offsetowych Nippon: „W ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o przestawieniu naszych maszyn zwojowych na technikę Quick Dry Printing firmy Agfa Graphics oraz zastosowaniu w nich bezchemicznych płyt Azura TS. Natychmiast zauważyliśmy znaczącą redukcję wody i farby, wykorzystywanych w procesie drukowania. Możliwe stało się też obniżenie temperatury w module suszenia, co przyniosło z kolei oszczędności w zużyciu energii. Mieliśmy przy tym pełne wsparcie ze strony naszej załogi, która jest pod dużym wrażeniem korzyści płynących z tej implementacji”.
Tim Van den Bossche, wiceprezes Agfa Graphics ds. globalnej strategii i marketingu, dodaje: „Beniya Offset, podobnie jak wszystkie japońskie firmy bazujące na zwojowym druku offsetowym, posiada niezwykle restrykcyjne wymagania pod względem jakości. Tym większe słowa uznania należą się naszemu zespołowi technicznemu, który wyszedł im naprzeciw i z sukcesem wdrożył tu technologię bezchemicznych płyt Azura TS. Przypadek ten z pewnością zostanie dostrzeżony przez inne drukarnie zwojowe z całego świata”.

Quick Dry Printing – made by Agfa
Quick Dry Printing to stworzone przez Agfa Graphics zaawansowane rozwiązanie technologiczne mające na celu zwiększenie wydajności maszyny drukującej. Specjalnie przygotowane podłoże aluminiowe (Flat Substrate), które jest wykorzystywane również przy produkcji płyt Azura TS, pozwala na wprowadzenie niestandardowych ustawień maszyny. W rezultacie uzyskuje się wyższą wydajność, stabilność i jakość drukowania, a z drugiej strony – znaczącą redukcję wody, farby i energii zużywanych podczas procesu poligraficznego. Technika ta odnosi znaczące sukcesy zwłaszcza wśród drukarń japońskich, gdzie dostosowano ją do lokalnych wymagań rynkowych. W ślad za wdrożeniem rozwiązania Quick Dry Printing w obszarze zwojowego druku offsetowego została ona rozpowszechniona wśród tamtejszych zakładów bazujących na maszynach arkuszowych. Jak wynika z informacji japońskiego oddziału Agfa Graphics, korzysta z niej obecnie wiele drukarń akcydensowych z tego rynku.
Podczas odbywającej się niedawno konferencji technicznej Page 2014 Toshinori Imai i Tim Van den Bossche wspólnie opowiadali uczestnikom spotkania o zaletach wynikających z wdrożenia płyt Azura TS i techniki Quick Dry Printing. Podkreślali przy tym nie tylko korzyści środowiskowe, ale też oferowane przez oba rozwiązania nowe możliwości dla całej branży poligraficznej.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności